Ucuzundan vizesiz nereye gidilir

Diyelim ki pasaport basvurusu yaptim aldim. Ailecek bi gidek avrupa gorek diyoruz. Vizesiz, pasaport kimlik alip, ucuz ucabilecegimiz guzel avrupa ulkesi var mi. İstanbuldan hareketle. Suraya git guzeldir dediginiz. Yazsaniza bi.

aynı nedenlerden dolayı sırbistan düşünüyoruz biz.
varsa alternatiflerimiz okuyaım :)

  • mrtkbl  (13.04.16 17:18:53)
ben belgrad'a gidiyorum. ama aile ile gitmek ? bilemiyorum altan.

makedonya olabilir bir de.
  • jugador  (13.04.16 17:24:59)
Lan annem hep ister yani gezmek gormek. Fena mi olur yurt disina ciksak beraber. İkiniz de sirbistan diyosunuz belgrad diyosunuz ole mi.

Haydi fikirler. C moon.
  • brad pitt  (13.04.16 17:26:14)
Saraybosna'ya uğrayıp otobüsle belgrad'a geçtik. ne sorun çıktı ne ters bir şeyler oldu sınırlarda.

aile tanımı anne+baba mı yoksa eş+çocuk mu?
  • ozdoganci  (13.04.16 17:30:05)
sürekli yazıyorum yine yazayım makedonya.

  • kuzey li  (13.04.16 17:31:26)
Bosna hersek, makedonya, ukrayna, sirbistan, montenegro, kosova, arnavutluk. Elde olanlar bunlar.

  • kuehles blondes  (13.04.16 17:31:47)
hem gezilip görülebilirliği hem de ucuzluğu açısından UKRANYA. lviv çok güzel bir şehir ve başkent bile olmadığı için inanılmaz ucuz. kiev de avrupa standartlarına kıyasla ucuz ama bir türkün "amaaan aşırı ucuzmuş canım" diyebileceği bir yer değil. öte yandan lviv, benim gibi fakir öğrencilerin bile yardırabileceği ucuzlukta.

ha lviv'de şöyle bi sıkıntı var, neredeyse kimse ingilizce konuşmuyo. çok güzel müzeler, kiliseler var. şehir merkezindeki binaların hepsi sanat eseri zaten. her yerde bi açıklamalar, bi heykeller vs. görmek mümkün. gel gör ki bunların %90'ının ingilizce açıklaması yok. en fazla bakıp "vay amk" demekle yetiniyosun ukraynacan yoksa.

lviv'i kendim gidip gördüğüm için söylüyorum, yoksa vizesiz gidilebilecek bissürü güzel şehir var.
  • der meister  (13.04.16 17:48:11)
gurcistan?
Kazakistan?
kirgizistan?
  • for the record  (13.04.16 17:57:34)
saraybosnaya gidin hocam. turk olarak yurtdisinda sevildigimiz tek topraklar orasi.

  • fayfim  (13.04.16 17:59:42)
Balkanlara gidin. Sirbistan derdim ama ailece gidip pek keyif alacaginiz bir yer degil.

  • stavro  (13.04.16 18:04:00)
Bosna hersek iyidir ucuzdur. Gorulecek cok guzel yerleri var.

Deniz sahil kenari doga falan seviyorsaniz da ordan karadag'a gecin.

Not; anneyle babayla gezmek guzeldir.
  • brkylmz  (13.04.16 18:34:12)
ben gürcistan veya sırbistan diyorum. bir de karadağ tabi.

  • cekilmis gayfe  (13.04.16 18:42:37)
balkanlarda bi cacık yok onun yerine karedenize git yaylalara çık daha iyi.
biraz zaman ayırıp vizeye başvursanız prag-budapeşte-viyana turu hem çok ucuz hemde avrupanın yarısını gezmiş oluyorsunuz.çünkü ek olarak (bratislava,dresden)5 ülkeey çıkma şansıznız var.

  • jamswety  (13.04.16 18:53:56)