balkonda kuluçka güvercin

merhaba,

yumurtaya yatmış bir güvercinimiz var balkonda. iki ay önce taşındığımızda ev sahibi "yumurtaya yattığı için balkonu temizlemedik" dedi. biz de kış diye oralı olmadık. iki ay geçti kuş hala yumurtada bekliyor.

20 25 gün değil mi kuluçka süresi? bu kuş daha ne kadar yatacak burada? biz taşınırken gürültümüze bir ara yumurtasını bırakmış, kısa bir süre sonra (bi kaç dakika ya da saat sonra) yeniden gelmişti ve o gündür orad. yoksa yumurtalar bozuk mu?

öyle olsa kuş bunu bilir mi? hayvana üzülmeye başladım iki aydır orada oturmuş bekliyor.

kuluçka dönemi 15 veya 20 gün sürer fakat yumurtalar bozuk olsa o yumurtalara kati süretle oturmaz

  • Sandman  (10.04.16 14:14:09)
bilmiyordur belki? ya çıkarsa diye bekliyor olabilir mi?
biz buradayken tekrar yumurtaya yatmış olabilir mi? 2 2buçuk aydır kuş oturmuş duruyor.

  • dahinnotha  (10.04.16 14:29:29)
yumurtaları görüyor musunuz? yavrular yumurtadan çıktıktan sonra bir kaç hafta daha anne üstlerinde oturmaya devam ediyor. yani belki yavruların üstünde oturuyordur..

  • treize  (10.04.16 15:51:12)