Erken boşalma - evlilik

Arkadaşlar yeni evliyim. Bende erken boşalma sorunu var. Alkol aldığımda çok sıkıntı olmuyor, bir süre alkol uzatıyor süreyi. Ne önerirsiniz? Cialis diye bir ilaç duydum kullansam etkisi olur mu?

@duyulmasi gerektiği kadar

Tedavisi nedir, ne yapmam gerekli?
  • Kresto  (04.04.16 09:31:48)
erken derken nasıl yani? Göreceli bi durum bu. Yani 10 dk sana kısa geliyor olabilir. 5 saniye falansa tedavi gerekebilir fakat ben de nereye gitmek gerekir bilmiyorum.

  • safepassage  (04.04.16 09:33:59)
cinsel işlev bozukluğu konusunda uzman bir psikiyatra gideceksin. tedavisi bu.

  • vecihi ile fikret  (04.04.16 09:38:48)
Ürologa git önce sıkıntı fiziksel ise o çözer zaten, değilse de psikoterapiste yönlendirir. Sakın doktorun söylediklerinden hariç bir ilaç kullanayım deme milyon tane yan etkisi var.

Tabii mümkünse özele git, devlette 2 dakikada doğru tedavi için şanslı olman gerekiyor.
  • Kovacic  (04.04.16 09:39:17 ~ 09:41:15)
Yani hocam 1-2 dk bazen oluyor bu durum da açıkçası canımı çok sıkıyor. Sertleşme konusunda sıkıntı yok. Peki teşekkür ederim yardımlarınız için.

Ek olarak ergenlikte hakkaten çok masturbasyon yapıyordum ondan mı kaynaklanıyor acaba?
  • Kresto  (04.04.16 09:44:53 ~ 09:45:31)
@want2die

Daha önceden düzenli bi' cinsel hayatım yoktu açıkcası. Sevgililerim oldu ancak ilişkiye hiç girmemiştim onlarla.
  • Kresto  (04.04.16 10:41:55)
tecrüben olmasa bile 1-2 dakika tıbben sorunlu kabul edilir. terapiye gidersen sebeplerini ve tedavisini daha net öğrenebilirsin. eğer altında ciddi bir travma yatmıyorsa tedavisi çok da zor değil.

  • vecihi ile fikret  (04.04.16 10:48:17)
Sevismeden 1 saat once masturbasyon yap..

  • sonhakan  (04.04.16 10:55:55)
Hayır, artık kesinlikle mastürbasyon yapmıyorsun. Eşinle o da istedikçe birlikte oluyorsun, kafana takmıyorsun, rahat oluyorsun, sorun çözülüyor.

  • yirmisantim  (04.04.16 11:36:57)
Sevişmeden önce mastürbasyon falan yapma. Öyle çözülmez.

Sende erken boşalma sorunu yok. Sende evlenmeden önce sevişmemişlik sorunu var. Gençlerimiz tecrübesiz çünkü milletimiz yobaz. Evlenince bir anda usta sevişgenlere dönüşmemiz bekleniyor.

Sen kardiyo-vasküler durumunu söyle bana bi önce. Sevişirken ne kadar çabuk yoruluyorsun, ya da koş desem 45 dk koşabilir misin?
  • harzem  (04.04.16 11:37:31)
@Harzem

Jog olarak bile 45dk'yı çıkartamam. Kilolu değilim ancak ben arkadayken hızlandığımda yoruluyorum açıkçası. Bu konuda önerebileceğiniz bir şey varsa seve seve dinlerim :)
  • Kresto  (04.04.16 11:42:08)
Arkadaşlar ilginiz için teşekkür ederim. Mastürbasyon yapmamayı denedim ancak haftada bir nedense canım istiyor. Bilmiyorum bu bağımlılık mı ancak nasıl tamamen keseceğimi bilmiyorum. Porno izlemeyi de seviyorum açıkçası.

  • Kresto  (04.04.16 12:14:15)
>> önce mastürbasyon yap.
bu yanlış
>> bi daha mastürbasyon yapma.
bu da yanlış.

mastürbasyonla ilgisi yok. kalp çarpıntısıyla ilgili.

erkekler boşalırken kalbi hızlanır. ya da kalbi hızlandığında boşalır. cinsellik sırasında yorulma noktasına geldiğinde (kalp çarpıntısı), vücut şi daha fazla uzatmaz. çünkü genlerimizde zevk için sevişmek değil, çocuk için sevişmek var. yorulduğun anda, vücut için cinselliğin devam etmesine bir sebep kalmıyor. öyle olunca da boşalıp bitiriyor.

kalbin güçsüzse (ki belli ki öyle), normal bir sevişmenin verdiği heyecan/adrenalin sırasında bile, yorgun olmasan da kalp hızlanır. vücut da kalp hızlanmasını cinselliği bitirmek için bir sinyal olarak algılar.

bu yüzden eski kız arkadaşlarımızın 4 saat sevişebilen eski erkek arkadaşları hep fit tipler. "45 dk jogging bile yapamam"cılar değil.

senin önünde 6-9 aylık bir süreç var. kardiyo yapacaksın. yöntemlerini kendin araştır, bu başlığı fitness tekniklerine çeviremeyiz. kardiyo yaptıkça kalp güçlenecek, kalp güçlendikçe en ufak adrenalin artışlarına tepki vermemeye başlayacak. adrenaline tepkisiz kaldıkça da pipiş erkenden boşalmayacak.

spora başlamışken "plank" hareketine de yüklen, çünkü o da cinsellik sırasına seni yoran kasları güçlendirir, daha geç yorulmanı sağlar.

bütün olay kalpte bitiyor.

sağlıklı adam mastürbasyon yapar. sevgilisi taş gibi hatun olsa bile yapar. yapmayan adamlar zaten birkaç yıl sonra çevresindekilere bakmaya başlıyor, ondan birkaç yıl sonra da aldatıyor. erkeğin de kadının da doğası çok-eşli. aldatma olmayacaksa başkalarına heyecanlanma yine de olacak. gayet doğal, bu güdüyü bastırmaya çalışırsan cinsellik konusunda ileri değil geri gidersin. haftada bir falan iyi ama, abartma.
  • harzem  (04.04.16 12:16:03 ~ 12:18:46)
OHA PORNO FİLMLERDEKİ ADAMLAR UZUN SÜRÜYOR, BİLDİĞİM HER ŞEY YANLIŞ!

sonra want2die'ı neden sevmiyosun diyorlar.
  • harzem  (04.04.16 12:24:16 ~ 12:24:51)
Bir sağlık sorunumuz daha spora bağlandı hamdolsun. "Melisa çayı iyi gelir"ciler de gelmeden doktora git bir an önce yoksa aklın daha çok karışacak.

  • Kovacic  (04.04.16 12:34:23)
hiç strese gerek yok. evlenmeden önce cinsel hayatı olmayan türk erkeklerinin en az yarısı bu sorunu yaşıyor. evet gençken yaptığın çok fazla mastürbasyon da sebep oldu bu işe.

bizler mastürbasyonu hızlı yaptık zamanında, biri gelir, bir şey olur dedik, tezcanlıyız ya bide. öyle olunca vücut kendini bir an önce boşalmaya programlıyor.

cinsel hayatın düzene girdikçe yavaş yavaş süre uzayacak. yine de hızlıca tedavi olmak istiyorsan ürologa görünmek gerekiyor. internetten tavsiye edilen ilaçlara bulaşma.
  • victum  (04.04.16 12:37:47)
Evet haklısınız, dediğim her şey yanlış. Hadi 45 dk yürüyemeyen adamdan 45 dk sevişebilmesini bekleyelim, hem de bu konuda yapmasını beklediğimiz tek şey "zamanla düzelir" olsun.

  • harzem  (04.04.16 12:47:20)
Herkese teşekkür ederim. Gerekli bilgileri aldım arkadaşlar :)

  • Kresto  (04.04.16 13:37:41)