güneş enerjisi 101

merhaba, küçük bir güneş paneli, mesela el kadar, gün boyunca ışık alsa gece boyunca gece lambası gibi azıcık ışık verecek şekilde enerji depolayabilir mi? bir pile depoluyor değil mi? onun boyutu yaklaşık ne kadar olur? teşekkürler.

  • Traveller  (04.04.16 01:01:02)
el kadar güneş paneli 1.5 watt falan olur. günde 7-8 saat ışık alsa, ortalama 1 watt(1.5 maksimumudur güneş ışınları dik gelirse 1.5 watt çıkış verir panel) üretse saat başına 7-8 watt depolanabilir. pilin boyutu çok büyük olmaz panelin altına yerleşebilir. ama gece boyunca 8 wattlık enerjinin aydınlatacağı bir lambanın gücü 1 watt olmalı en fazla. parlak ışık vermez ama ışık olduğu gözükür. bunu sizin yapmanıza gerek yok zaten hazırları satılıyor. örnek urun.gittigidiyor.com

google'a falan güneş enerjili gece lambası yazarsanız alternatifleri görürsünüz.
  • victum  (04.04.16 01:08:29)
koctasin falan bahce bolumune bakin, bir suru solar lamba cesidi var.

  • mavicorap  (04.04.16 06:13:41)