CS:GO için mouse seçimi

Selamlar,

CS:Go için kullanacağım bir mouse arıyorum, aşağıdakilerden hangisi uygundur ?

Logitech G602
www.vatanbilgisayar.com

Logitech G700s
www.vatanbilgisayar.com

alternatiflere de açığım, 1 saat sonra gidip alacağım.

3 senedir g700s kullanıyorum. Oyunlar için tepkisi vs her şeyi mükemmel. Sıkıntılı 3 konu oldu/oluyor. Logitech farelerin çoğunda olan çift tıkama sorunu. 2-3 ay sonra düzeldi o neyseki. (Bu 3. Logitech farem hepsinde oldu bu olay) sol taraftaki 4 tuştan birisi 2-3 günde bir çalışmamaya başlıyor. Fareye bi koyuyorum düzeliyor. Sonucusu da logitech gaming software e gıcığım. Programı açınca farenin ayarları değişiyor. Tuş atamaları değişmiyor ama kayıtlı her profilin dpi ları sıfırlanıyor. Bu yüzden başlangıçtan kaldırdım bunu. Bişi lazım olursa açıyorum. G410 klavye almayı düşünüyorum. Umarım klavye için sürekli bu programı açık tutmak gerekmez.

Dediğim 3 gıcık edici sorun dışında (ilki çöpe atılma sebebi ama diğerleri o kadar değil) mükemmel bi fare benim için. Hiçbir zaman oyun sırasında beni gıcık etmedi her zaman görevini mükemmel şekilde yaptı. Yine fare alacağım Zaman yine g700s alırım.
  • washe  (02.04.16 12:52:08)
CS:GO için g700s gibi çok programlı bir mouse a gerek yok diye düşünüyorum. razer deathadder daha mantıklı geliyor bana

  • yüzyıllık yalnızlık  (02.04.16 13:08:25)
mouse işi çok kişisel ya, elin rahatlığı senin tutuş stilin elinin büyüklüğü filan çok büyük etken, 1,5 senedir filan razer mamba kullanıyorum(dnr'da indirimden 230 lira gibi bir paraya almıştım aslında deathadder almaya gitmiştim) memnunun, genelde kablolu olarak kullanıyorum. cavurun palm grip dediği şekilde kullanıyorum.

ya 602 kullanırsan kablolu kullanma şansın yok ve üstüne üstlük 15 günde bir pil değiştireceksin, tam oyunun ortasında pil bitse cs de mouse'u duvara atarsın valla.

eline alıp avuçlayıp öyle karar ver.

ha bir de logitech eski logitech değil ya.
  • kyha  (02.04.16 13:21:14)
Razer deathadder chroma kullaniyorum memnunum.

  • eksi sozlukte eksiyen adam  (02.04.16 13:22:33)
g700s in pili max performansta 30-40 saat ancak dayanıyor. şahsen ben kablo yerine yanımda 2 tane daha pil tutuyorum. 3 şarjlı pili dolandırıyorum farede. kablosu kalın ve ağır. kullanırken rahatsız ediyor. şarjını zaten üzerinde atayabileceğin bi tuşa basarak farenin üzerinden de görebiliyorsun. ledleri var. önemli bi oyun oynayacaksan başlamadan değiştirirsin olur biter. 602 için de aynı şey geçerli. yüzyıllık yalnızlığın da dediği gibi cs:go için gereğinden fazla programlı. oynadığın tek oyun cs:go değildir sanırım. makro atamaları ve farenin üzerinde kendi hafızası olması güzel kullanırsan çok işe yarıyor. misal gta v de çatışma sırasında yedek zırhları giymek için klavye kullansan en az 8-10 saniyeni alır. makroyla 2 sn.

  • washe  (02.04.16 13:33:15)
g402 mükemmel bir fare bu arada. zaten fps için tasarlanmış bir ürün kendisi.

2 yıldır falan kullanıyorum. tık demedi daha. tavsiye ederim, hem ucuz da.

g602 ise aşırı ağır bir fare. onu da kullandım ve fps için biraz anlamsız bir fare olduğunu söyleyebilirim.

edit: sonradan bakınca fark ettim de 2 yıl ne lan ahah. 1 yıl olacak o. (:
  • avianthem  (02.04.16 14:03:31 ~ 12.04.16 00:00:53)
kablosuz uygun değildir...
git deathadder vs. al bak keyfine.

  • ucan spagetticanavari  (02.04.16 14:33:01)
G602'yi pil değişimi gerektirmesi yüzünden almadım, kablolu kullanılmıyormuş. g700 elime daha iyi oturdu zaten, onu aldım, mouse pad ile yağ gibi akıyor. Teşekkürler yorumlarınız için.

  • kimlanbu  (02.04.16 14:37:34)
geçmiş olsun, aldıysan denecek başka bir şey kalmamış...

bir de lazermiş :( fps için kablosuz lazer ve çok tuşlu mouse seçimi üç noktadan da yanlış...
  • ucan spagetticanavari  (02.04.16 14:39:19 ~ 14:40:59)
steelseries sensei raw kullanıyorum, tavsiyem rival.
geç kalmışım

  • naberabi  (02.04.16 17:14:49 ~ 17:15:16)
buradaki önerileri görünce gittim g402 aldım ben de. tavsiye ederim :D

  • tescillimarka  (02.04.16 17:17:50)
hayırlı olsun. güle güle kullan.

  • washe  (02.04.16 17:20:38)