Numarayı üstüne alma hakkında ?

Merhaba arkadaşlar
Şuan vodafone deyim ve hat yengemin üzerine hattı kendi üzerime almak istiyorum.
Hattın ilk operatörü Turkcell sırasıyla Avea ve Vadafone ye geçtim şuan vodafone olarak kullanıyorum.Not Hat Faturalıdır
1.)Yengem olmadan bu işlemi Yapabilirmiyim?
2-)Bu işlemi hangi operatörün bayisinde yapacağım turkcell mi vodofone mi?
3-)Bu işlem için bir ücret talep ediyorlar mı?
Teşekkürler

1 hayır
2 vodafone
3 küçük bir ücret isteniyordu diye hatırlıyorum. %100 emin değilim
  • naberabi  (27.03.16 22:03:02 ~ 22:04:19)
1) bundan emin değilim.
2) hat şu an hangi operatöre aitse o yani vodafone.
3) 60 lira civarı bi ücret alıyorlar
  • washe  (27.03.16 22:03:28)
1- hayir ( kesin bilgi )
2- hat 0536-0535-0532-0533-0537 gibi turkcell'e ait olan bir numaraysa once turkcell'e gecmen, sonrasinda yengenin hatti senin ustune vermesi gerekiyor. ( kesin bilgi )
3- evet ediliyor.
  • fakyoras  (27.03.16 22:05:04 ~ 22:05:18)
1. Yaparsın. Ben yaptım, sadece ücreti biraz daha fazla olmuştu.
2. Şu an hangisindeysen onda olsa gerek ama emin değilim.
3. İlk soruya verdiğim cevaptan yola çıkarsan evet.
  • noluyo yaa  (27.03.16 22:06:09 ~ 22:06:31)
valla ocak ayında babamın üzerinde olan 536'lı hattı kendi üstüme aldım. ilk alındığında türkseldi değişim yapılırken de türkseldi. o yüzden fakyoras in 2. madde için kesin bilgi dediği için yorum yapamıyorum. en temizi bi vodafone bayisine gidip konuşmak.

şöyle bişi de var her ne kadar fakyoras kesin bilgi dese de; şu an vodafone ve hat ilk alındığında türksele aitse; yani önce türksele geçirmen gerekiyorsa hattı türksele taşıdıktan sonra 3 ay başka operatöre geçemeyeceksin. tahahhüt vermezsen türksel seni 3 ay boyunca bi güzel öpecek. sırf bu yüzden 3 ay boyunca 2 gb internet 500 dk konuşmaya ayda 65 lira ödemek zorunda kaldım. o yüzden hattı tekrar orjinal operatöre geçirmek pek mantıklı gelmiyor bana
  • washe  (27.03.16 22:32:36)
1- kesinlikle hayır
2- şu an hangisindeysen oradan yaparsın.
3- yeni bir hat ücretiyle aynı bedel isteniyor. en az 40 tl. Faturalı olduğu için başka şeyler çıkıp fazla da alınabilir.

NOT: Bunu neden 542'i arayıp sormuyorsun?
  • theguardianofthecemetery  (27.03.16 23:49:56)