Arabadan Anlayan Arkadaşlar? Bu Alınır mı?

Bu aralar 2. el bir araba alma isteğim var. Bütçem ise ancak bu tarz bir araca yetiyor: www.sahibinden.com

Bir alternatifim de benzer fiyatlarda bir vosvos almak. Yine de konfor açısından Golf bana biraz daha yakın.

Öğrenci arabası olacak. Dizel motor, dolayısıyla LPG takıp motor ömrü kısaltmam gibi bir durum da sözkonusu değil. Peki 24 senelik bir dizel araçta ne tarz handikaplar yaşayabilirim? Sizce pişman eder mi? Konfor açısından nasıldır?

iyice bi baktırman gerek. onun dışında tamamen şans işi. aldıktan sonra 10 yıl daha sürebilirsin de 3. gün elinde de kalabilir. hepsine hazırlıklı ol yani

  • brkylmz  (27.03.16 18:20:25)
1998-2000 model clio, 206 gibi araçlara bakardım ben olsam.

  • soft  (27.03.16 18:23:10)
Honda Civic bak, ben 10 sene kullandım. Babam hala kullanıyor, maşallahı var arabanın muayeneden muayeneye ufak tefek bakım dışında tık demez. 1997 model euro kasa.

  • halusinojen  (27.03.16 18:27:57)
www.sahibinden.com

Bahsettiğim model bu.
  • halusinojen  (27.03.16 18:29:46)
Hem 25 yaşında hem de dizel. çok yorar bu araba seni.

  • false pretension  (27.03.16 18:42:50)
o paralara clio bak derim. 2000-2004 artık ne denk gelirse. hem satman kolay olur.

  • rhan  (27.03.16 18:52:15)
yol yakınken vazgeç bu sevdadan..demedi deme.

  • poyrazl  (27.03.16 21:34:51)
Teşekkür ederim. Yavaş yavaş soğuyorum bu seçenekten yorumlar sayesinde.

Peki 12 bin civarında, az yakar çok kaçar, pek öyle masrafı da olmaz dediğiniz bir araç önerisi var mıdır? Fiat ve Renault buna benzer riskleri olduğu için uzak geliyor bana.

Buna ek olarak: vosvos tecrübesi paylaşabilecek olan var mı? Bu fiyatlara güzel toplanmış vosvoslar bulunabiliyor.
  • sevgikusunkanadinda  (27.03.16 21:54:22 ~ 21:54:51)
o parayla dizel alma. öğrenciysen benzin zorlar, mecbur lpg'li alacaksın. reno twingo, ford ka falan bak iyidir.

bu arada, 12 bin liraya alacağın her arabanın motoru yorulmuştur ve masraf çıkarır yavaş yavaş.
  • signore  (27.03.16 22:22:28)
fairway ya da broadway al parçası ucuz.

  • komando kani var bende  (27.03.16 22:25:20)
Hazır sizleri yakalamışken 2 adet model daha danışayım istiyorum, yine aynı fiyat aralığında.

www.sahibinden.com

Bunlara ne dersiniz? Günlük kullanım aracı olacak. Genelde tek kişi bineceğim ama aileyle kullandığımda rahat etsek güzel olur.
  • sevgikusunkanadinda  (28.03.16 02:27:31)
skoda olabilir en son söylediklerinden.

  • rhan  (29.03.16 22:34:28)
varsa lpg li tipo slx al.. çok sevdim ben. elektrikli camlar aynalar. dijital gösterge. 1.6 motor. parça ucuz

vosvos paran ve ekstra bir araban varsa binilecek bir araba. kaportaya soksan 3 ayda çıkar. toplamaya kalksan kendi fiyatının üç dört katını yer. soğukta çalışmaz, sıcakta çalışmaz. ayrıca yakıtı yorar. arkadaşımın ki km de 75 kuruş yakıyor yoğun trafikte. lpg takılmaz takılsa da ruhsata işlenmez. işlense de tehlikeli
  • mr fusion  (29.03.16 23:22:11 ~ 23:24:29)