hiç çalışmadan yds'den kaç almıştınız? çok önemli mi bu?

biliyorum kpss'de bazı puanların hesaplanması için bu yds gerekiyor ama ne kadar etkisi oluyor ki bu puanın düşük ya da yükske olması?

sorunuz hakkinda bi fikrim yok ama hic calismadan girdim ve 52 aldim.

  • goodpunch  (26.03.16 19:00:43)
@goodpunch & @acemi: ingilizce seviyeniz veya ingilizce ile alakanız nasıldı yds sınavı öncesi?

  • m e b  (26.03.16 19:05:25 ~ 19:05:43)
hiç çalışmadan 50 üstü aldıysalar ingilizce biliyorlarmış ki zaten. ben çalışıp(yaklaşık 2 ay) 40 aldım.

  • belkider  (26.03.16 19:08:43 ~ 19:09:04)
bu bildiğimiz 100 üzerinden puan alınan ösym'nin yabancı dil sınavı di mi? ben 96 mı ne almıştım ondan. çalışmadım öncesinde.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (26.03.16 19:16:19)
Hazırlık okuduysan çalısmadan 55 üstü rahat alırsın . Bölümün Türkçeyse hazırlık yoksa, sende çalışmadıysan 27-30 falan alırsın

  • Cruyff  (26.03.16 19:24:05)
@bugunku antremanda goz dolduran futbolcu: bayağı iyiymiş. daha önce ingilizce ile ilişkiniz nasıldı?

  • m e b  (26.03.16 19:28:34)
96 alan biri ya bir süre yurtdışında yaşamıştır ya da Sözel bir bölümde ingilizce eğitim almıştır.

  • Cruyff  (26.03.16 19:32:03)
@meb ingilizcem küçük yaşlarımdan beri hep iyiydi. yurtdışında da yaşadım bir süre @cruyff'ın dediği gibi, ama sözel bölümde ingilizce eğitim almadım.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (26.03.16 19:37:41)
@bugunku antremanda goz dolduran futbolcu: benim de ingilizce bilgimin hep iyi olduğunu söylemişlerdir lisede ve üniversite hazırlıkta da 85'ten aşağı not almadım hiç. bölümüm de %100 ingilizce. acaba nasıl bir puan yaparım tahmini olarak?

  • m e b  (26.03.16 19:39:51)
@meb en az 80 alırsın. sözel becerin nasıl? mesela öss'de türkçe'de iyi yapar mıydın? bunu sormamın sebebi sınavın sadece ingilizce bilgisini ölçen bir sınav olmaması. ben girdiğim zaman "aşağıdakilerden hangisi paragraftan çıkarılabilir" tipi sorular vardı ve şıklar iki şık arasında bırakacak şekildeydi, texti ve şıkları kelimesi kelimesine anlasan bile soruyu doğru cevaplayamayabiliyordun, ki ingilizce bilgisini ölçen bir sınav için çok aptalca bir şey bu. sınav hala o şekildeyse o zorlar biraz belki, o konuda becerikliysen daha yüksek de alırsın.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (26.03.16 19:44:20)
yarın göreceğiz.

  • master of code  (26.03.16 19:55:49)
İki almıştım.

  • bigbadabum  (26.03.16 20:07:18)
27.5

  • ya ben lan neyse  (26.03.16 20:14:51)
@bugunku antremanda goz dolduran futbolcu: iki kere girdim ygs'ye filan ve her iki senede de sadece 2 yanlışım vardı. üniversiteden, bir sınıf arkadaşım hiç çalışmadan 60'larda bir şey almıştı ve ona göre ben 80'leri rahat görürmüşüm çalışmadan. ama emin değilim.

  • m e b  (26.03.16 20:15:52)
hiç çalışmadan 61 almıştım. bir donem aktif konustum, teknik çeviri de yapıyorum ama lisedeki teorik eskimiş yıllar içinde. almam gereken 50 idi bu arada

  • fallopian  (26.03.16 20:22:08)
76 almıştım, bu biraz da gündelik hayatta ne kadar ingilizceyle haşır neşir olduğuna bağlı.

  • arkburak  (26.03.16 20:40:49)
yarın göreceğiz :)

  • pinkpeony  (26.03.16 21:03:31)
95 aldım ingilizceli puanlarda ilk 5teydim. diğerlerini etkilemiyor.

  • antikadimag  (26.03.16 21:04:36)

  • kitap arasında kalmış silgi tozu  (26.03.16 21:05:07)
Benim en kötü ihtimalle bir tane soru işaretlemem yetiyor mu KPSS pıanlarımın hesaplanması için? Yani benim ilgili KPSS puanlarımı çok etkiliyor mu?

  • m e b  (26.03.16 21:31:54 ~ 21:33:50)
37.5 aldım ben.

@m e b, www.osym.gov.tr

her puan türünde farklı ağırlıklarla etki ediyor. ne kadar etki ettiğini yukarıdaki linkten öğrenebilirsin.
  • dead and broken  (26.03.16 21:35:07)
@Dead and Broken : Çok teşekkür ederim tekrar.

  • m e b  (26.03.16 21:49:21)
Ben de 95 almıştım. Hiç çalışmadan ama zaten her gün İngilizce kullanıyorum.
Eğer daha önceden belli bir birikimin varsa, hazırlık falan varsa ve paslanmadıysan 70-75 garanti olur. Bugünkü'ye katılıyorum. İngilizce bilgisi dışında "Okuduğumuzu anladık mı" spruları ağırlıkta. Şimdi bir tane teste şöyle göz gezdirsen, belki yarına göz aşinaşığı olur.

  • aychovsky  (26.03.16 22:08:47)
80 sorulu ilk sınavdan 96.25 aldım sınavda arada uyuyarak ama benim ingilizcem iyi, hangi sınava girsem bu notu alırım.
epey etkiliyor denebilir, şöyle etkiliyor mezunların genelde ingilizce bilmediği, bilenlerin de sınava girmediği :) bir bölümden geliyorsanız ingilizceli puanlarınızda birden ilk 5te ilk 10da filan olabiliyorsunuz -en azından bu uygulamaya ilk geçildiği yıl olduğu için sanırım, herkesin ingilizce puanı yoktu benim için böyle olmuştu.
benim düz KPSS puanım 85lerde filan ingilizceli olanlar 90'ı geçip sıralamayı çok oynatıyordu.
sanırım artık herkes duruma uyandı ve sınava giriyor belki o kadar etkilemez.
  • niye ama  (26.03.16 22:10:28)
82 aldım bikaç ay önce.

  • her gece aç  (26.03.16 22:12:59)