sevgili metalciler, bana yeni grup bulun.

bir sürü metal türü var biliyorum, ama her zaman o metal türlerinde aradığım müzikleri bulamıyorum. bir tanesi çok güzel başlarken sonra haykırmaya böğürmeye başlıyor, bir tanesinin sözleri güzelken başlıyor pancar motoru gibi çalmaya.

dinlediğim gruplar:

iced earth
manowar
blind guardian
dragonslayer'ın bazı parçaları
empyrium (tam metal sayılmaz ama olsun)
amberian dawn
megadeth'in bazı albümleri

istediğim şeyler:

güzel riffler
tempolu, koşan at hızında olsa iyi olur. pancar motoruna bağlanınca sevmiyorum
brutal vokal olmasın. böğürmesinler.

evet, tekliflere açığım.

tarifine göre eskilerden testament ve annihilator, yenilerden trivium ilk aklıma gelenler.

yazmadan duramicam, power olup pancar motoru olmayan nadir ve de baba gruplardan helloween'e şans ver.
  • manuel mandalina  (24.03.16 19:37:52 ~ 19:40:17)
testament dinle. çok iyi grup lan
trivium da güzel grup ama arada böğürmeceli şarkıları var. Onun da seveceğin şarkıları mutlaka olucaktır bi şans ver

edit: bakıp yazmışım gibi oldu.
özetle manuel +1 diyorum.
  • naberabi  (24.03.16 19:43:56 ~ 19:44:39)
alter bridge var o da iyi. çok da metal değil de yani dinleniyor.

  • naberabi  (24.03.16 19:46:39 ~ 19:46:52)
Metal dünyasından uzaklasali yıllar oldu. Mobilden böyle takip edeyim de yeni kim var kim yok haberim olsun azıcık.

Knight errant
Haggard falan dinliyordum ben ama onlarda da brutal vokalin olduğu yerler oluyor
  • balik kraker  (24.03.16 19:49:32)
killswitch engage arda brutual var ama power da degil tarzi

  • evilish  (24.03.16 19:51:42)
malmsteen
alcatrazz,
white lion (bu sana göre değil ama olsun)
white snake (bu da değil ama olsun sen yine de dinle),
newsted'i baya sevdimdi belki sende seversin,
korpiklaani (brütual değil ama adamın sesi biraz viskili öyleymiş gibi gelebilir, gelmesin)
judas priest kesin dinlemişsindir zaten ama olsun yazayım
hellowen demişler zaten bende diyorum tekrardan
dream evil (sevebilirsin gibi geldi)
impelliteri
heavenly
luca thurilli
sekshun 8
kingdom come (sevmezsin ama olsun)
thunderstone (uyabilir bu sana)
edguy (belki bir ihtimal)
  • selam  (24.03.16 19:53:45)
doğrudan koşturacak bir parça önerisi, koşan at kıvamı deyince aklıma geldi, Russian Circles - Death rides a horse
www.youtube.com

  • candanag  (24.03.16 20:11:28)
old school helloweenciler için keeper başyapıttır ama genç ve yeni dinleyecek biri için dark ride'ı öneririm. önce kulağını yakalasın, sonra bi ileri bi geri keşfe çıkar. bir de buna kardeş grup gammaray'i eklemesek olmaz.

port royal denmişken, at koşturmak denmişken şunu şuraya bırakayım :m
www.youtube.com
  • manuel mandalina  (24.03.16 20:26:35 ~ 20:29:02)
Daha çok trash gibi ama disturbed e bi bak.

  • delicevat  (24.03.16 20:27:46)
sen thrash arıyosun anlaşılan. bana göre thrash'i hakkını vererek %100 yapan tek bi grup var o da Testament. thrash nedir deseler Testament derim.

öte yandan geçeceğin bi sonraki evre death metal olacak bana da ilk başlarda bu ne lan hep bağırıyolar gibi gelmişti ancak öyle değilmiş mevzu. blackened death metal olarak behemoth derim. sözleri adama aklını oynattırır. bloodsoaked da iyidir. yine benzer türde melodic death metal olarak da The Black Dahlia Murder vardır daha dinlenesi.
  • KidLazer  (24.03.16 20:29:12)
  • boshi  (24.03.16 21:06:02)
çok kişi söylemiş benimkini dinlemezsiniz büyük ihtimal ama bir şans: www.youtube.com
elvenking. melodic power/folk.

ayrıca boshi +11111
  • mizore  (24.03.16 21:28:57 ~ 21:30:27)
seether. kesin bak. words as weapons, driven under falan çok severim o şarkılarını

  • shotgunwoman  (24.03.16 22:12:10)
ne varsa eskilerde var. yenileri bilmiyorum. ama testament, anthrax, annihilator, tankard, savatage'i dene. hepsi doksan öncesi gruplar.

  • mimimi  (24.03.16 22:36:09)
tabii ki yine her zamanki gibi pain of salvation önerilerde yok. tam aradığın şey olmayabilir her şarkıları çünkü konsept albümü yapıyorlar.

mesela şuna bi şans ver. beğenmezsen söyle ama sebebiyle beraber.

www.youtube.com
  • floydian  (24.03.16 22:42:18)
pos önerisi gelmemesi çok doğal, örnek verilen gruplarla alakası yok ama on numara gruptur bence de.

ne varsa eskilerde var diyerek: slayer, sepultura, paradise lost, machine head önereyim ben de.

vokal olmasa da kabulüm dersen bu aralar sıklıkla dinlediğim buckethead'i öneririm, şuradan 200'e yakın pike diye tabir ettiği mini albümlerine ulaşabilirsin: www.youtube.com
  • diabolus79  (24.03.16 23:18:26)