Kolay okunabilir kitap önerileri

Selamlar,
27 yaşındaki kişi için kolay okunabilir kitap önerilerine ihtiyacım var. kitap okurken ciddi konstrasyon problemi yaşıyorum, o yüzden kolay kitaplar okuyarak bunu yenmek istiyorum.
fakat best seller vs. değil de dünya klasiklerinden vb., gibi insanı kültürel olarak da dolduran kitaplar istiyorum(yerli veya yabancı önemli değil).

En son okuduklarimdan richard bach-mavi tüy. Stefan zweig- satranç. İkisinin de sayfa sayısi çok az ve akıp gidiyor.

Edit: marti'yi okumussunuzdur diye yazmamistim, eğer okumadiysaniz önce marti'yi sonra mavi tuy'ü okuyun derim.
  • fraise  (23.03.16 10:19:52 ~ 10:33:32)
Mark Twain, O'Henry kitapları olabilir.

Türkiye'den Refik Halid, tarihe ilginiz varsa Kemal Tahir olabilir.

Mustafa Kutlu hikayeleri çok kolay okumalık...
  • perferil  (23.03.16 10:20:03)
richard bach'ın "martı jonathan livingston" kitabını tavsiye ederim. çok ince bir kitaptır. kitap okumaya girişmek için çok ideal bir kitaptır.
ardından ilber ortaylının seyahatname kitabını tavsiye ederim. son okuduğum kitaptır kendisi. sürekli "eskiden osmanlının elindeydi" cümlesini kurmasa daha güzel bir kitap olabilirdi fakat yinede benim hoşuma gitti. ağırlıklı olarak avrupa ve orta doğu ülkelerinden gezileri ve oraların fotoğrafları var.

  • golgi aygıtı  (23.03.16 10:21:20)
küçük prens
martı +1
samed behrengi'nin kitapları
pal sokağı çocukları (mutlaka oku)

Bunlarla konsantrasyon problemini aşmak için giriş yaparsın sonra daha zorlayacak kitaplara yönelebilirsin.
  • rakicandir  (23.03.16 10:28:38)
Ulysses.

  • angelus  (23.03.16 10:33:32)
Göğü Delen Adam

  • harvey  (23.03.16 10:37:08)
Hahaha ulysses okumaya çalışma sakın bi daha ömür boyu eline kitap almazsın :D

Çavdar tarlasında çocuklar diyeyim ben de.
  • ambrosia  (23.03.16 10:37:54)
Ernest hemingway, g. Orwell kitapları

Ayrıca mark twain +1
  • lesmiserables  (23.03.16 10:47:37)
cevaplar için teşekkürler, küçük prens, martı, samed behrenginin bazı kitaplarını zaten okudum. diğer tavsiyelere de bakacağım.
ayrıca ulysses tavsiye eden arkadaş ömrümde hiç kitap okumadığımı düşünmüş olacak ki dalga geçmeyi kendinde hak görmüş.

  • yanginmerdiveni  (23.03.16 11:21:17 ~ 11:21:51)
Dickens - Büyük Umutlar
dili bu kadar sade ve kendini okutan az dünya klasiği vardır. kesinlikle okumanı öneririm.

  • battal gemalmaz  (23.03.16 12:24:10)
Sineklerin Tanrı'sı, çavdar tarlasında çocuklar aradığın akıcılığa çok uygun tavsiyeler. Beyaz diş, fareler ve insanlar da gayet akıcı. Ama insanı kültürel olarak dolduran kitapları sadece dünya klasikleri olarak sınırlandırırsan çok şey kaçırırsın.

  • a r a m i s  (23.03.16 12:27:56)
göğü delen adam +1

  • nice tnetennba  (23.03.16 12:31:39)
dan brown kitapları dicektim. bende konstantre olamam cok zor. bu adamın kitaplarını 2 gunde falan bitirmiştim.

  • t joe  (23.03.16 12:55:23)
Hayvan çiftliği
Otomatik portakal
Sineklerin tanrısı
Gogol, petersburg öyküleri (bir delinin hatıra defteri adıyla satılıyor)

Türkçe:
Sait Faik'ten lüzumsuz adam, Alemdağda var bir yılan. Öykü kitabı bunlar, öykü okumanız daha iyi olabilir şu aşamada hatta.
Haldun taner, ay ışığında çalışkur
Sevgi Soysal, Tante rosa
  • mutlusismankedi2015  (23.03.16 19:12:32)