Nerede ne yapılır

Gaziantep'te nerede ne yenir.

klasik imam çağdaş derler biz yedik çok da efsane değildi hatta bizim için hayal kırıklığı idi,
Halil usta daha iyi dediler gittiğimizde kapalı idi orayı deneyebilirsin.

  • basond  (20.03.16 13:03:09)
tahmiste kahve , bakırcılar carsısındaki tütün hanında nargile iç mutlaka

  • Erensq06  (20.03.16 13:04:39)
zekeriya - katmer
metanet - beyran

  • bohr atom modeli  (20.03.16 13:09:18 ~ 13:09:51)
zeugma müzesini gezebilirsin, imam çağdaş'ta fıstık sarma(dolama), baklava ve koçak baklavada özellikle özel şöbiyet yiyebilirsin, erçelebi kadayıfta künefe ve kaymaklı kadayıf, urfalı tike ciğerde ciğer, bedestenin karşısındaki çıtır da lahmacun yiyebilirsin. :)

Gezi: oyuncak müzesi var gezmek için işte avmler var 3 tane, bakırcılar çarşısı, zincirli bedesten vs.. Kalenin etrafı gezilebilir.

Tahmis kahvesinde menengiç kahvesi içilebilir yine tahmis civarından fıstık salça vs. alınabilir. Metanet lokantasında beyran içilir,( sarımsaklı salcalı prinçli et haşlama). Katmer için zekeriya derler, zekeriya yalan olmuş sallamasyon yapıyo, ibrahimli anneler parkının yanında akşam simit var oraya gidin katmer yemek isterseniz. Bi de kavaklık parkının orda fiko var orda nohut dürümü yiyorlar çok meşhur falan filan. Mekanların yerleriyle ilgili ayrıntı istersen mesaj atabilirsin. Afiyet olsun.
  • ekaterina  (20.03.16 13:13:25)
kaya dondurma - künefe
diğerlerini yazmışlar zaten.

  • mimimi  (20.03.16 13:47:05)
tahmis kahvesini çok fazla beğenmedim, ortam olarak da lezzet olarak da. Menengiç kahvesi normalde çok güzeldir ama tahmisteki vasattı. imam çağdaş da süper değil, halil usta daha iyi kebap için. ama biraz uzak kalıyor, eğer zeugmayı gezme niyetin varsa (ki mutlaka tavsiye ederim) zeugma müzesinden yukarı doğru yürüyerek halil ustaya geçebilirsin. zekeriya ustanın katmerini çok beğendik, konukseverliği de iyiydi.

  • curukturpkokusu  (22.03.16 23:20:02)