Lan kafayı yiycem (Eşini başkasıyla paylaşmak)

Lan insan karısının ya da kocasının başka bir adamla ya da kadınla sevişmesinden rahatsız olmaz mı ya?

aramızdaki sevgi ve bağlılık bize yeter, seks sadece maddi bir zevk, aksine bizi daha çok mutlu eden bir olay başka bedenlerden haz almak

lan gavatlık bu kadar ilerledi mi

söyleyin bana.

İlişki uzmanları gelir birazdan.
(bkz: cuckold)

  • bigbadabum  (18.03.16 20:00:13)
bunun bir düşüğü "insan karısını çalıştırır mı lan?" oluyor. onlara göre kadının çalışması demek gavatlık demek. sana göre değil.

sana göre gavatlık olan swinger/cuckold gibi zevkler de başkaları için normal.

sen hangi "evrensel kurallar"a göre bu eş paylaşımını gavatlık olarak görüyorsun?
  • harzem  (18.03.16 20:01:59 ~ 20:02:13)
S-a-n-a n-e

Senin hosuna gitmiyorsa, sen yapmazsin olur biter. Baskasinin hosuna gidiyor ama.

Senin hosuna giden seyler de baskasinin hosuna gitmiyor olabilir. Cok basit anlamasi, gercekten.
  • kuehles blondes  (18.03.16 20:04:10)
Büyük konusmayayim ama ben kesinlikle yapmam rahatsız olurum ama yapan insanların da düşüncelerine, zevklerine saygılı olmak gerek. Düşünce sonuçta sana zararı yoksa hakaret etmek, düşman olarak görmek asıl sorun.

  • Kovacic  (18.03.16 20:16:41)
bence iki farklı cinsiyetten insanın sevişmesi de gavatlık. insan hiç karşı cinse ilgi duyar mı?

  • nathanieltroy  (18.03.16 20:18:32)
bu tipler bir de bayılıyorlar kafalarına göre sağa sola "yobaz" etiketini yapıştırmaya. özgürlük bir tek onlara göre belirleniyor çünkü.

  • m e b  (18.03.16 20:19:31 ~ 20:19:48)
sağlıklı bir ruh halinde olmadığı kesin bunu yapan insanların. Ama bunu "Lan kafayı yiycem" boyutunda kafaya takmakta çok sağlıklı değil bence. Birileri homoseksüeldir, birileri eş değiştirir, birileri başka bir şey yapar. Senin için normal değilse uzak durursun, yapmazsın olur biter.

  • dostlarorkestrasi  (18.03.16 20:20:48)
verilen cevaplara bakarsak çok fazla var bunu yapan. ve evet gavatlıkta master yapmaktır bu.

  • hpkhga  (18.03.16 20:22:06)
bunu gerçekleştirenlerin sevgi tanımı bizimkilerden farklı iyi de; gavatlık olmuyor yani erkeğin yaptığı. evli olmaları, birbirini sevdiklerine, aralarında güçlü bir sadakat bağı olduğuna yorulamaz. öyle gelişmiş mevzular.

  • krang  (18.03.16 20:25:55 ~ 20:26:30)
bunun modernlikle ne alakası var lan? hayatında kitap okumamış, yaşadığı köyün dışına çıkmamış adamın eşini başkasıyla paylaşmak istemediğini nereden biliyorsunuz? insanların kendilerini, ilişkilerini ilgilendiren durumları neden kendinize "tepki" olarak alıyorsunuz ben bunu anlamıyorum. adam eşini paylaşıyor diyelim, burada keko gelmiş "BUNLAR DA MODERN YAAA!" diyor. ulan adamın modern olmak gibi bir iddiası mı var? "mmmm ben modern olduğum için hanımı kucaktan kucağa gezdirtiyorum, siz yapmıyo musunuz? ne kadar amelece mmm" mı diyor?

valla kusura bakmayın, "gavat" dediğiniz adam ruh hastasıysa, herifin ve eşinin yaptığına karşı tepki göstermek zorunda hisseden sizler en az 10 kat daha hastasınız.
  • der meister  (18.03.16 20:40:54 ~ 20.03.16 12:54:40)
Bunu zewkine yapan cok azdir turkiyede, cogu ewli numarasi yapip para icin takiliyor, saf olmayin

  • alttaraf  (18.03.16 20:45:15)
Alagavatlık bu ama herkes böyle düşünüyor gibi yazmışsın öyle bir olay yok bence

  • eksimeksi  (18.03.16 20:57:13)
evet gavatlık, net.

  • balpolen  (18.03.16 20:58:30)
Modernlikle falan iliskilendirenler var da, ben yurt disinda yasadigim yerlerde bu tarz olaylari normal karsilayanlaro gormedim. Ya da paylasim arttikca modern mi olunuyor?

  • geçerkenugradım  (18.03.16 21:23:32)
Sen Twitter kullanmıyorsun sanırım. Swinger araması yaparsan ülkenin ve dünyanın geldiği son noktayı görürsün.

  • dissendium  (18.03.16 21:36:54)
@sour peygambere ya da yanındakilere sövmeden, hakaret etmeden fikrini dile getirmekten aciz misin yoksa ilgi manyağı mısın? fikirlerin yanına dini ögeleri koymayınca kimsenin takmayacağından mı endişe ediyosun? problemin ne tam olarak?

soruya cevap : ağır gavatlık. gavatlık olmadığını düşünen anasını kucaktan kucağa hoplarken hayal etsin
  • animalman  (18.03.16 22:06:36 ~ 19.03.16 15:31:48)
Rahatsiz olsa yapar mi:)

  • stavro  (18.03.16 22:09:15)
@animalman, adam peygambere hakaret mi etmiş, olanı söylemiş? gerçi sizin ikiyüzlülüğünüz burada da devreye giriyor, o yapınca doğru ama başkası yapınca gavat, di mi? "allah allah ne demiş ki" diye baktım ben de ciddi ciddi. hakaret mi şimdi sour'un söylediği?

  • der meister  (18.03.16 22:15:21)
ya arkadaş kafanız mı güzel? çok eşlilik ile swinger aynı şey mi? bi de cahil cahil konuşmayın, Hz. Muhammed 54 yaşına kadar hep tek kadınla evli olarak yaşamıştır. Yani şehvani arzularını tatmin etmek için birden fazla kadınla evlenmiş olsa bunu genç yaşlarında yapardı. Kendisinden 15 yıl yaşlı olan Hz Hatice ile 25 sene evli kalmazdı.
Swinger gibi amacı tamamen seks olan sapık bir fanteziyi nasıl kıyaslıyosunuz anlamıyorum. çok mu havalı duruyor peygambere sövmek, aşağılamaya çalışmak falan? tatmin mi oluyorsunuz? örnek verebileceğiniz milyar tane insan varken neden özellikle islam peygamberi? inanmayın tamam kafanıza silah dayayan yok da alakalı alakasız her konuyu bi şekilde niye ona bağlama ihtiyacı duyuyosunuz? vallahi merak ediyorum.

  • animalman  (18.03.16 22:23:30)
@animalman şu topa girmiyim girmiyim diyorum ama ya neyse, tek bakınız vericem konuşmak uygun değil, niketim kimse senin kadar boşboğaz değil.
(bkz: hüseyin üzmez)

adam olanı söylemiş, ne niyetle o kadınlarla evlendigi hakkında fikir beyan etmek sana düşmedi. velev ki cinsel arzuları icin evlendi, sanane\banane\kime ne. sen kimsin ki ''peygamber şu amaçla evlendi'' gibi sanki yanındaymışcasına şirke düşüyorsun? git burdan kafir.

cevap: bir nevi sapıklık, ancak yetişkinler arasında oldugu için kişiyi ilgilendirir.
  • aksi kanitlanmadikca cocuktur  (18.03.16 22:30:29 ~ 19.03.16 15:30:35)
kim lan hüseyin üzmez? peygamberle alakası ne? benim yazdıklarımla alakası ne?

  • animalman  (18.03.16 22:39:18 ~ 20.03.16 13:43:35)
toplum normlarına karşı olmanın moda olduğu bir çağdayız. baban anneni başkasıyla paylaşsın desek ana avrat sövecek adamlar gelip burda millet çemkiriyor geri kafalı diye.

@sour rapor ettim bu arada. haddini bil terbiyesizlik yapma.
  • tescillimarka  (18.03.16 22:44:13)
animalman, 6 yaşındaki kızla evlenen kişi muhammed, birden fazla kadınla evlenen muhammed, evlatlık çocuğunun karısıyla evlenen muhammed, ama sapık biz ateistleriz. vay amk.

  • harzem  (18.03.16 22:46:07)
harzem, kendiniz bi tarih yazıp ona inanıyosunuz. devam edin aga.

  • animalman  (18.03.16 22:55:57)
Bugun de konu ateizm/islam'a geldi. Mission accomplished.

  • stavro  (18.03.16 23:04:24 ~ 23:05:02)
Tarih yazıp ona inanmakla suçlayan kişi bir müslüman. Çok ilginç.

Bi daha bi anlatsanıza dünya nasıl oluştu, ilk insan falan kimdir.
  • harzem  (18.03.16 23:47:05)
@animalman, seksi internet üzerinden öğrenmiş bir ergen olduğunu düşünüyorum. soruyu soran kişi seksten bahsediyor zaten, duygusal ilişkiden bahsetmiyor. Bu durumda "swinger gibi amacı tamamen seks olan..." cümlen senin kendinle çeliştiğini gösteriyor. swinger olayında da evli çiftler bir araya gelip eşlerini paylaşır. sonuçta başkasının karısıyla ilişkiye girme durumu var. bence biraz kitap okuyup kavramları iyi öğrenmelisin.

  • dissendium  (19.03.16 00:03:28)
"Babaniz ananizi baskasiyla paylassa..."

1- iki tarafin da rizasi olmadan hatta karsi ciftten herhsngi birinin rizasi olmadan boyle bir sey yapilamaz. Yani baba kendi "malini" baskasiyla paylasiyor diye bir sey yok. Ikisi ortak karar verip hareket ederler.

2- zevkleri bu yonde olan ailelerin cocuklari garip gormeyecek, cocuga yazik filan degil. Ayrica sanki anne-babamizin iliskiye girdigini gorduk?? Her turlu seyi yapiyorlardir, anne-babalar diye keyiflerinden odun mu verecekler? Ne bencillik. Bizi ilgilendirmez.
Escinsel ciftlerin evlat edindikleri cocuklari dusunun. "ayy 2 babam var" diye mahvolduklarini hic sanmiyorum.

3- hic boyle bir iliski icinde bulunmadim, benlik bir sey degil. Deyiminizle gavat degiliz yani.
  • kuehles blondes  (19.03.16 01:14:55)
@ 6 yaşındaki kızla evlenen kişi muhammed, birden fazla kadınla evlenen muhammed, evlatlık çocuğunun karısıyla evlenen muhammed, ama sapık biz ateistleriz. vay amk.

kardeş sana sapık diyen kim ?
siz nasıl bu kafaya geliyorsunuz? dinsizsen ateistsen bize ne ?
ateist olunca peygambere sövme zorunluluğumu doğuyor?
küfür edince küfür etti oluyor.
gözünüzü seveyim götünüzle düşünmeyin
  • eksimeksi  (19.03.16 15:12:37)
anlamak benim için biraz güç ama anlamaya calısıyorum :(

  • yuvarlanantencereninkapagi  (19.03.16 15:29:00)
İşte sorun tam olarak bu
Ben müslümanım mı dedim?
Ben de dinsiz kitapsızın tekiyim ama kalkıpta böyle bir başlık altına muhammed şöyle böyle yazmıyorum çünkü konuyla veya soruyla bir ilgisi yok muhammedin.
Başlık dinsizlerde artış gösteren eş değiştirme sapkınlığı hakkında ne düşünüyorsunuz olsa sonuna kadar haklısınız ama alakasız alakasız konularda işi dine neden getiriyorsunuz?
Ayrıca tecavüz mağdurlarına namussuz diyen çocuk yaşta kızlara yükselen herifler düşündüğünüz gibi çoğunluğu değil azınlığı oluşturuyor.
Gerçekten şu ülkede insanlar kutuplaşmaya yer arıyor .
Yapmayın etmeyin böyle aptal saptal şeyler yüzünden kimi insanların kutsal gördüğü şeylere dil uzatmayın.
  • eksimeksi  (19.03.16 17:33:21)
natgeo'nun taboos serisinde bunla ilgili bir bölüm varı izlersen belki bir şeylere cevap olabilir. Tam emin değilim ama adam "ben partnerimi sadece bir et olarak görmüyorum, sadece benimle paylaşıp başka insanlarla paylaşmadığı çok daha güzel ve değerli şeyler var." tazı bir şey söylüyordu sanırım, tam emin değilim. internetten bölümü bulabilirsin tahminimce.

  • bartholomew87  (19.03.16 17:39:57 ~ 17:44:33)
hiçbir şekilde mantık çerçevesinde değerlendirilemez bana göre

  • gazozailacatmauzmani  (19.03.16 21:08:54)
Benim yapacağım şey değil, kabul edeceğim bir şey de. Ama yapan yapsın lan niye dert edeyim kendime umrumda değil.

  • doxanikee  (20.03.16 12:14:59)