SSD Önerisi

Merhaba

Laptop için SSD önerebilir misiniz? Laptop markasıyla aynı marka SSD almak mı gerekir?

Hız bakımından iyilermiş ama bilgiler açık şekilde saklanıyormuş. Windows işletim sistemi için SSDleri encryption etmek mümkün müdür?

Saygılar

Marka farklı olabilir. Samsung evo 850 ler ideal. Windows için hdd neyse ssd de o. Hdd ye yaptığın her şeyi ssd ye de yapabilirsin. Sonuçta bunları nerden duydun bilmiyorum ama hepsi hurafe.

  • washe  (17.03.16 20:52:49)
Teşekkürler.

Açkk şekilde derken yazılımla çok basit şekilde SSD üzerinde saklanan bilgiler çözülebiliyormuş. Dolayısıyla encryption ile kullanmak gerekiyormuş.
  • Mehmet Ersoz  (17.03.16 20:57:53)
bütçen sınırlıysa samsung evo, sınırlı değilse samsung pro.

neden samsung diyorum. çünkü 10 yıllık ömür garantisi veriyor ki aynı garantiyi veren başka marka yok. samsung'un disk teknolojisi konusunda öncü firmalardan olduğunu söylememe gerek yok zaten.

ayrıca yanında verdikleri yazılımlarla ssd'nin kurulumunu yapmak ve diskten bilgi taşımak çok kolay. alıp evde kendi kendine kurabiliyorsun.
  • halitkin  (17.03.16 21:01:49)
Başka bir şey demeye çalışmıştır, bu haliyle gülünmeyecek kadar saçma. Kaynak nedir?

  • gunde 3 litre kola icen adam  (17.03.16 21:03:06)
  • Mehmet Ersoz  (17.03.16 21:12:40 ~ 21:13:58)
Şöyle bir duyuru açmıştım önceden, belki cevaplar yardımcı olur: www.eksiduyuru.com

  • sevgikusunkanadinda  (17.03.16 21:28:23)
yolladığın linkler 2011'den 5 senelik yazılar yani. :) bir de bana kalırsa bütçen sınırlı değilse bile samsung evo al. pro yla evo arasındaki en ciddi fark vaadedilen kullanım ömrü. hız olarak fark hissetmezsin. ilk ssd mi 2012 temmuzda almışım. ocz vertex 4 tü. hala cayır cayır.

ek olarak; encrypted olan bir diski samsung un yazılımı ya da başka bi yazılımla klonlamayı denemeyin. ben ettim siz etmeyin. ya da bunu yapabildiğini ciddi ciddi iddia eden bi yazılım varsa onunla yapın. sonra windows eski hdd ile de boot olmuyor. garip ama 2 laptopla başıma geldi
  • washe  (17.03.16 22:00:40)
Peki eski hard diski ne yapmalı acaba? Arkadaşın konusundaki gibi dvd rom yerine mi takmalı ya da harici kablo ile dışarıdan kullanılabilir mi?

  • Mehmet Ersoz  (17.03.16 22:12:55)
İkisi de olur. Tercih senin

  • washe  (17.03.16 23:26:04)
Teşekkürler.

Peki acaba bağlantı nasıl yapılıyor acaba? Hard diskin usb bağlantısı yok sanırım.
  • Mehmet Ersoz  (18.03.16 00:19:16)
hard disk kutuları satılıyor. hepsiburada ya da gitti gidiyorda ucuz yollu bulursun. 2.5 inch hdd için olan kutulardan alıp hdd yi onlara takıyorsun. harici disk oluyor. zaten harici disk olarak satılanların da mantığı aynı. hepsinin içinde bildiğin klasik hdd var

  • washe  (18.03.16 07:39:49)
çok teşekkürler.

  • Mehmet Ersoz  (18.03.16 08:49:02)