düzgün karakterli insan kalmadı mı piyasada?

verdiği sözü tutan, karşısındaki insana saygılı, sorumluluk sahibi, kazık atmayan gibi iyi addedilen özelliklere sahip insan kalmadı mı artık? benim yakın çevremde yok gibi bir şey. ben mi çok şanssızım, bu özellikteki insanlar mı azalıyor günden güne? her türlü insan ilişkisi için soruyorum bunu.

Yok.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (11.03.16 22:44:35)
beklentilerini düşürürsen daha mutlu olursun.

  • bigbadabum  (11.03.16 22:45:06)
ben tam senin söylediğin gibi biriyim ama hiç bir faydasını görmedim bu özelliklerimin.

  • peace.on  (11.03.16 22:45:15)
sorumluluk sahibiyim bilmiyorum ama diğer özellikleri taşıdığıma inanıyorum

  • her gece aç  (11.03.16 22:46:05)
  • nawar  (11.03.16 22:48:49)
ben öyle düşünmüyorum. iş hayatına ilk girdiğimde iş ortamında dostluk olmaz demişlerdi. Öyle harika arkadaşlarım, dostlarım oldu ki inanamıyordum... :) ha bununla birlikte "yok artık bu kadarını yapmış olamaz" dediğim kişiler "o kadar"ından fazlasını yaptılar. kimisi de uzun zamandır aynı yerde çalışmamamıza rağmen hayatımda çok önemli bir yerde dururlar. Belki de biz insanlara çok şey yüklüyoruz, kalıplaştırıyoruz. Neyse bence varlar... beklentilerine göre daha rahat görebilirsin bence

  • zartanyan  (11.03.16 22:48:54 ~ 22:49:42)
Zartanyan bunlara bir örnektir. Adam gibi adam.

  • sen git ben geliyorum  (11.03.16 22:50:29)
Nawar +1

Varlar ama görmüyorsun, umursamıyorsun. Sonra da "herkes kötü ümm :((" diye sızlanıyorsun. Yapma.
  • yirmisantim  (11.03.16 22:51:56)
ben varım ama yüzüme bakan yok. çok isteyen varsa haftsonu buluşalım

  • bana her yer cehennem  (11.03.16 22:55:59)
çevremde böyle insanlar olduğu müddetçe hatayı kendimde arar, kendime kızarım.

  • nice tnetennba  (11.03.16 22:58:12)
Var ama böyle insanlar kendileri gibisini bulamadıklarından sürekli hayal kırıklığına uğratıldığından boyuy değiştirip artık bu özelliklerini sadece güvendiği hak ettiğine inandığı yakın çevresine açan, dışarıdan diğer insanlara soğuk ve umursamaz görünen kişiler haline geldiler. O yüzden denk gelmiyordur.

  • whysoweird  (11.03.16 22:59:21)
@nice tnetennba

kendime neden kızacağımı anlayamadım. herkes herkesi en başından biliyor yani bu dünyada, öyle mi? ya da hiç kötülük görmeyecek kadar şanslıydın.
  • devilred  (11.03.16 23:04:32)
@devilred aksine çok insan çıkardım hayatımdan. her birinde kendime kızıyorum demek istemiştim. bir noktadan sonra gerçekten de benim sorunum olduğunu fark ediyorum. bir değil iki değil sürekli arıza tiplerle uğraşacak noktaya gelmişsem safın tekiyimdir, ders çıkarmam gerekiyordur. lafım size değil direkt olarak ama biraz da özeleştiri yapmak lazım diye düşünüyorum.

  • nice tnetennba  (11.03.16 23:07:22)
var ama herkese hakettiği gibi davranıyorlar.

  • essoist  (11.03.16 23:10:17)
dediğin gibi insanlar sürekli istismar edilip kazıklanıyorlar. bundan dolayı da bu özellikleri törpüleniyor ve sürüye uyuyorlar.

  • tururo  (11.03.16 23:10:20)
tururo +1
benim diyeceğim şeyi o demiş. Hayatın/yolun başındakiler daha dediğin gibi olabilir, sonra işler değişebiliyor.

  • rodriguez2  (11.03.16 23:13:14)
Ben varım. Bu özelliklere sahip arkadaşlarımda uzakta lanet olsun!

  • geçerkenugradım  (11.03.16 23:15:58 ~ 23:21:03)
Herkes kendini böyle zannediyor ama dışardan bakmadıkları için farkedemiyorlar öyle olmadıklarını. Onun için bence bunların hepsini her durumda taşıyabilen bi insan yok. Duruma göre de değişiyor gibi çünkü.

  • bunaldım a dostlar  (11.03.16 23:33:14)
Ben varım galiba. Bugün birinden çizgi roman aldım kargo ile geldi parasını da hemen EFT yaptım, ki kendisi aslında 2 haftadır kargoya verememişti.

  • bartholomew87  (11.03.16 23:45:32)
beni kazıklamaya çalışanı kazıklarım. bana dürüst olana dürüstüm. yazdıklarının hepsine sahibim ama hak edene sadece. dengeyi tutturmak zor oluyor. karşımdaki insana göre konuşmamı bile değiştiriyorum.

  • mimimi  (12.03.16 01:55:47)
Hadi hepsi olmadı ama yalan söylemiyor ve bencil değil diyelim o da olumlu. (Kendi ozelliklerim değil, böyle biri varsa gelsin baş tacı edeyim kendisini)

  • Kovacic  (12.03.16 02:01:36)
Bir şirket düşün, güçlü bir şirket olsun. X malı üretiyor fakat satış çok düşük, mal kar getirmiyor, bu durumda bu mal ne kadar daha üretilmeye devam eder? Ya çok sınırlı üretim olmalı da tamamen üretimden kalkmalı öyle değil mi? İnsan da aynı şekilde. Karakter dediğin şey para etmiyor. Para etmeyen şey talep görmez. Talep görmeyen şey de azalır doğal olarak.

  • harvey  (12.03.16 11:12:11)