Çizim (render) bilgisayarı için bu sistem nasıl?

Arkadaşlar merhaba,

Bir çizim bilgisayarı için şu sistem sizce nasıl?

değiştir dediğiniz parça olursa beni aydınlatırsanız sevinirim. Teşekkür ederim.

Kingston SV300S37A/120GB V300 2.5" 120Gb Sata3 SSD
ASUS X99-A/USB 3.1 INTEL X99, Anakart
INTEL Core i7-5820K
KINGSTON HX421C14FBK4/32 32GB
ASUS STRIX-GTX980-DC2OC-4GD5 GTX980
ZALMAN Z11 Neo USB 3.0 Mid Tower Güç Kaynaksız Kasa
CORSAIR CP-9020056-EU RM Serisi RM850 Güç kaynağı
CORSAIR CW-9060019-WW Sıvı İşlemci soğutucusu
Asus VX238H 23" 1 ms Geniş Led Monitör
Toshiba 2TB 5900RPM Sata3 32Mb Cache 3.5" AV Sabit Disk - DT01ABA200V

benzer bi sistem ben de var. 4790k ile. sıkıntı yaşamazsın. 32gb ram attığın iyi olmuş
ben de ssd 240gb. 120 bi noktadan sonra düşük kalabilir tek soru işaretim o

  • asbe  (08.03.16 14:28:44)
işlemci 6 (sanal 12) çekirdekliymiş, süper o render'da baya işine yarar.
ekran kartı da çok iyi tabii ama yok Cuda'ydı Shader sayısıydı onları bilen bir arkadaş yorumlasa daha iyi.

bi monitörde ucuza kaçmışsın bence, Asus'un müthiş IPS tasarımcı monitörleri var onlara bak, yalnız fiyat en az 2'ye katlıyor söyleyeyim.

Güzel bir kasa + soğutma (sıvı soğutma yazmışsın) önemli senin yazdıkların iyidir herhalde pek yorum yapamayacağım.

edit: o hdd'yi toshiba değil wd black yapsan?
  • rodriguez2  (08.03.16 14:31:59 ~ 14:32:48)
eyvallah hocam peki burda 75 euro altı parçaları amazon ebay felan alayım mı sence?

  • dervis devrimci back  (08.03.16 14:35:18)
sistemi sağolsun @beyteper canavari adli kullanıcı tavsiye etti. toshiba yı öylesine yazdım zaten :) o tavsiye etmemişti. render yaparken çizim de yapmak istiyoruz. bu sistem yeter derseniz: basacam parayı binicem üstüne vurucam kırbacı!

  • dervis devrimci back  (08.03.16 14:37:26)
Oyun oynamayacaksanız 1ms TN panellerle işiniz olmasın, renk doğruluğu için giriş model de olsa uygun fiyatıyla Dell U2414H önerebilirim, bütçe müsaitse U2515 veya U2715 daha da iyi olur.

SSD 250'lik alın mutlaka, aradaki fiyat farkı oldukça önemsiz kalıyor 2 kat sığayı düşününce.

Sıvı işlemci soğutucuları pompa sesi, sızdırma ihtimali, kayda değer performans olmayışı vs'yi göze alınca parasını haketmiyor bence.

Kasa için biraz daha kaliteli ve geniş bir ürüne yönelmekte fayda var, sonradan en çok kafamı vurduğum mevzu olmuştu benim.
  • diabolus79  (08.03.16 15:26:42)
yanlışım yoksa render bilgisayarları yoğun olarak gpu üzerindeki hafızayı kullanırlar diye biliyorum. fazlaca ram takmanın bi etkisi olacağını sanmıyorum.

  • masa penisi  (08.03.16 15:38:47 ~ 15:39:27)
peki sizlerin şunu al dediğiniz önerileriniz nedir? ssd'yi 250 yaptım bu arada.

  • dervis devrimci back  (08.03.16 15:41:04)
bay bize guvenmeyip saga sola sormalar ha.

@masa penisi:cpu renderi alirken ekran karti calismaz. rt renderda calisir. wievportta da guclu bir ekran karti sart. gtxler quadrolardan daha ucuz ve artik autodesk gtxleri destekliyor. 120 gb ssd az ama.

kasayi ucuz soyledim cunku full tower kasalarla bunu narasinda performans farki giremedim ben. oc icin de sivi sovutma.iyi oluyor. zaten sadece render aninda islemci full calisacak. o da sanal stres testler gibi asiri isinma yapmayacagindan sogutucu cok gurultu yapmaz. aynisindan kullaniyorum.ordan biliyorum. kaldi ki makine zaten.mobilyaci da. gurultulu olan yerde onun gurultsu cok batmaz. su sizdirma gibi bi problem olmaz. olursa da garantisi seve seve oder.

monitor evet cok pro degil ama.butce de sinirli. dedigim monitor de ips panel zaten. kontrasti idare edrr
  • beyteper canavari  (10.03.16 15:20:35)