rocky 4

seriyi tekrar izliyorumda aklıma bir şey takıldı. rocky ve syl'in filmleriyle büyüdüm diyebilirim ama daha önce dikkat etmemiştim :/

şimdi bu filmde apollo öldükten sonra rocky ivan drago'ya meydan okurken neden ünvanından ve (yanlış anlamadıysam) mal varlığından vazgeçti?

ünvanı başta anısına apollo'ya verdi diye düşündüm ama basın toplantısı öncesi konuşmalar ekrana gelen dergi ve gazetelerden birinde şöyle yazıyordu; ''Rocky gives up title to avenge Apollo's death.'' Gazetecilerde soruyordu bu box tarihinde bir ilk mi? ünvan senin için artık bir şey ifade etmiyor mu vs...

neden böyle bir şey yapması gerekiyordu?

Ivan özünde iyi çocuktu aslında. Hep bu güzel havalar mahvetti onu.

  • bigbadabum  (04.03.16 21:55:00)
yanlış hatırlamıyorsam boks federasyonu rusyadaki maçı geçersiz sayıyordu, ünvan maçı değil yani. zaten aralarında hayvan gibi siklet farkı var. rocky de federasyona rest çekiyordu galiba öyle bişeyler.

  • alabamaclarence  (04.03.16 22:45:30)
@air hocam ıvan drago ile rocky'nin maçı boks fedarasyonu tarafından onaylanan bir maç değil. yani resmi bir maç değil. federasyon maça izin vermediği için rocky de rest çekip kemer falan istemiyom bırakın intikam alayım diyor. mevzu o benim bildiğim.

  • bigcaptain  (04.03.16 22:50:08)