Dizüstü için koltuk-masa çözümü...

Evde dizüstü kullanıyorum ve geceleri bilgisayar karşısında 5-6-7 saat geçiriyorum.

Evde kanepelerimiz var ama hiç hiç hiç rahat değiller. Belim, boynum ağırıyor artık.

Bana sığabileceğim, gerektiği zaman uzanabileceğim kadar rahat, gerektiği oturup zaman ayak ayak üstüne attırabilecek kadar yüksek ve bilgisayarı, mouse'u, ve yeri gelince grafik tableti, fincanı, telefonu vs. üzerine bırakabileceğim bir masası olan bir ürüne ihtiyacım var.

İkea'da bulamadım istediğim gibi bişey.

Tavsiye edebilir miisniz?

Teşekkürler.

cok sekil denedim ama belli bi süre sonra bel ve boyun agrisina sebep olmayan bi laptop kullanim sekli bulamadim kanepe icin.masanin üstünde kullanmaya dewam ediorum bu sebeple herseyi deil ama laptopu koymana yeticek bi laptop sehpasi wardi ikeada yüksekligi ayarlanabilen yataktaki hastalara yemek werdikleri sehpayi animsatan bi üründü

  • berginyonbaenre  (02.11.09 01:03:38)
Yahu ben neler denemedim ki. İkea'da satılan altı köpüklü tepsi, laptop masası vs. fayda etmedi. Sonra gittim bi tahta yaptırdım, kanepenin iki kolluğu üzerine koydum, o da kesmedi. Benim en büyük sorunum ayak ayak üstüne atamamak (ki başka şekilde rahat etmiyorum, mümkün değil) mouse kullandığım zaman bileğimin kırılması (ki düz olmasa yoruluyor ve ağrıyor), boynumun ve belimin dik/düz durmaması. Dizin üstüne koyunca boyun eğiliyor, bel kırılıyor...

  • pass  (02.11.09 01:05:43)
kullanmadım ama almayı düşünüyorum ;
www.comfydesk.com.tr

  • pongiyen  (02.11.09 01:12:20)
Yarın ilk fırsatta comfydesk'i inceleyeceğim.

Teşekkürler pongiyen.

Başka önerilere de açığım tabi hala.
  • pass  (02.11.09 01:15:49)
yahu pongiyen keşke ben de tık verebilsem sana :) yaşasın :D alla baba senden razı olsun. hep güzel haberler alasın :)

  • kediebesi  (02.11.09 01:17:44 ~ 15:10:43)
ben de zamanında bu dertten muzdariptim, hatta burada da sormuştum. (git: 58797)

comfydesk çok pahalı gelmişti o yüzden alamamıştım falan fişman. sonra bir gün tchibo'da dolaşırken şunu gördüm. amacı dışında bir kullanım oluyor benimki pek tabii ama memmunum. en azından o ağırlığı dizimden aldı. tabi öyle grafik tablet, fincan, telefon falan hepsi birden sığmıyor ama gayette ucuz ve idare eder bi yöntem. linkte şurda efendim,

www.tchibo.com.tr
  • inkey  (02.11.09 01:43:36)
Hmm. Ben şimdi hatırladım comfydesk'i. Fuarda görmüştüm, çok kullanışlı gelmemişti bana. Bana daha çok koltuklu bir çözüm lazım :(

  • pass  (02.11.09 01:54:28)
@pass teşekkürler.

  • kediebesi  (02.11.09 15:10:54 ~ 19:47:32)
Bunu kullanabilecek bir koltuk olması gerekiyor. Ben koltuğumdan da memnun değilim.

İkincisi benim istediğim biraz daha hasta yemek masası tarzında bişey sanırım. Bu masa değil, sadece bilgisayar için bir raf. Ben üzerine abanamam bunun. Görüntüdeki fotografta da var. Kol havada duruyor. Bu da yorar kolu. Ayrıca mouse için yer yok.
  • pass  (02.11.09 17:35:29)