Renault Kadjar 1.5 otomatik vs. Nissan Qashqai 1.6 otomatik

İkisi de sıfır 95 bin tl ve baz paketi. Nissan'ın dış görünüşte çelik jantı eksik. Hangisine gitmeli, ne yapmalı?

Araçlar dizel bu arada

  • pillimiyango  (03.03.16 22:02:58)
o kadar para verip cam tavan, rlink vs. almanız daha iyi olur.
kadjar'ı denemiştik, fena değil. nissan için birşey diyemiyorum.

  • rhan  (03.03.16 22:16:54)
İkisi ayni araç. Farketmez.

  • fever  (03.03.16 22:27:19)
Kesinlikle qashqai

  • intihar etsem de kendime gelsem  (04.03.16 00:05:53)
illa bu araçlardan birini alacğım deiyorsanız siz bilirsiniz ama ben hiç bu topa girmezdim 95k ile.

  • eksisozlukokuryazari  (04.03.16 00:46:55)
Peki 95k dizel otomatik suv olarak başka ne düşünülebilir? @eksisozlukokuryazar

  • pillimiyango  (04.03.16 08:42:25)
audi q3 : www.sahibinden.com

  • skid row  (04.03.16 08:48:54)
uzun süre kullanacaksanız renault (parça daha ucuz, usta daha bol), kısa süre kullanacaksanız nissan. ikisi zaten aynı araba.

sıfır arabayla 4 yıllık arabayı kıyaslamak da güzel kafaymış. o kafaya çok prim vermeyin, sonra kendinizi sanayide turbo ararken bulursunuz.
  • eksi sozluk e bir daha geldim  (04.03.16 10:53:51)
0 arabayla gayette ikinci el araba kıyaslanır.

günlük hayattan örnek vermek gerekirse, bakire bir kızla birlikte olmak mı yoksa poşet olmuş bir kızla mı olmak daha zevklidir? tabiki bakire olmuş bir kız.

ama bu sıradan bir kıyaslama değil, bakire bir kız mı yoksa adriana lima ile birlikte olmak mı? üstünden binlerce kişi geçse de adriana'yı seçer insan :)))
  • skid row  (04.03.16 11:06:46)
işte sıfır ile ikinci eli kıyaslayan adamların ortalama düzeyi böyle. ona göre kararını ver. zaten yukarıda yazan ibretlik, üzerine birşey eklemeye gerek yok.

p.s. bi mitsubishi asx'e bak derim. değişik bi arkadaş.
  • eksi sozluk e bir daha geldim  (04.03.16 11:23:24)
Fiysti hakkında bilgim olmamakla birlikte Subaru Levorg diye eklemek istedim

  • fever  (04.03.16 11:48:17)
Bu arada Nissan bu ulkede en cok suv satan markası, parca problemi mi? Sirf nissan cok satıyormuş diye ayni arabayi allayıp pullayıp kadjar diye piyasaya verdiler. Kadjar da problem ihtimali daha cok bence.

  • fever  (04.03.16 11:50:01)
4 senelik araba audi'dir.

boş yapmaya gerek yok :)
  • skid row  (04.03.16 12:11:09)
size direkt şu araç diyemem ancak 95k ya alınacak bir SUV yerine station veya kompakt bir aracı tercih ederim.kesinlikle havalı görünmüyorlar ve amaç işlevsellik ise stationlar bunu daha iyi ve daha göze güzel görünür şekilde yapıyorlar.

bu arada araçlar eğer ki toyota land cruiser ya da volvo xc90 gibi SUV ler olsaydı o zaman SUV tercihine çok bir lafım olmaycaktı. :)

illa bu iki araçtan biri diyorsanız qashqai öneririm.kadjarın tasarımı "bence" iğrenç denebilecek düzeyde.qashqai ise bene güzel bir araç.ikinci el RAV4- tiguan falan da bulabilirseniz iyi tercihler olabilir.hatta tiguan var diye biliyorum o fiyatlarda.
  • eksisozlukokuryazari  (04.03.16 20:40:54)
yukarıda bir arkadaş levorg demiş,,aklıma geldi subaru XV de güzel araçtır mesela.şık aynı zamanda awd.

  • eksisozlukokuryazari  (04.03.16 20:42:42)
bu ikisi ile sınırlı değilsek, ford kuga diyorum. güzel araba.

  • eksi sozluk e bir daha geldim  (05.03.16 11:06:11)
Skid row'un örneğinden bir erkek olarak tiksindim bu arada.

Ben olsam ikisini de almazdım.

Benim gönlümde yatan aslan Nissan navara ya da Ford ranger olurdu ama qashqai benzeri hyundai tucson var, fiyatları da güzel. Bir göz at derim. Sıfırları gayet uygun.
  • yirmisantim  (05.03.16 11:47:56)