[]

WEB-DL mı Bluray mi daha iyi?

ikisi arasında farklara baktığımda web-dl atıyorum 3,5gb civarında Bluray 2gb civarında. Bunların hangisi daha iyidir? İkisinin de 1080p olduğunu varsayalım.
 
Başarısız bir rip'leme yoksa boyutu büyük olan daha iyidir. Bitrate'lerini karşılaştır, hangisi yüksekse o iyidir, ki zaten bitrate ile boyut doğru orantılı. Ama 1080p ortalama uzunlukta bi film kaliteli bitrate ile 8-10gb'tan başlar, ikisi de çok kaliteli durmuyor o yüzden, başka ara derim. İlla ikisiniden biriyse bitrate karşılaştırması yap.


  • baba jo  (28.02.16 12:57:09) 
bunun kesin ve net cevabi yok olamaz da. o kadar cok degisken var ki.

verdigin ornege cevap vermek cok ezbere konusma olur su soyledir bu boyledir demek.
  • jugador  (28.02.16 13:43:29) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.