Karmin nedir? Böcek mi yiyoruz gerçekten

Bu bilgi gerçek midir? Böyle büyük markalar bile açık açık yazıyor ürünlerinin üzerine. Karmin böcek esaslı bir boyar madde midir? Devlet buna nasıl göz yumar? Nasıl normal karşılanır?
Biz bunları yiyoruz, gerçekten olabilir mi böyle birşey?

tr.wikipedia.org

Evet. Yaygin olmasa da kullanilan bir boya, ama yemek ya da icmekten cok giyiyoruz.

Ornegin cocacola'da yok, oldugu iddia edilmesine ragmen.

www.coca-colaturkiye.com
  • nooneatall  (23.02.16 07:22:42)
karminle yapılan üretim sürecinden haberim yok bilgili değilim ama sanırsam böceği alıp atmıyorlardır bir tür ekstre işlemi yapılıyordur.
fabrikaya üretim yapılan mandıra ürünlerini biliyorum, tarladan giden patatesi, havucu vs. biliyorum...(çünkü sülalem çiftçi hayvancı) yani o üretim süreçlerini görseniz o kadar ilaçla, pislikle hiç bişey yemezsiniz. muhtemelen salamın içindeki en zararlı olabilecek şey karmin de değildir. hatta o epey steril ve zararsız bile olabilir.
yine biyoloğum pek çok ilacın ve tıbbi ürünün üretim sürecinde zibilyon tane bakteri var türlü türlü hayvan var, usulüne uygun kullanılıyorlar.
  • niye ama  (23.02.16 07:32:33)
böcee yıkıyolardır kesmeden önce .

  • anonymice  (23.02.16 07:46:32)
Dogal. Organik. Boyle yazinca sorun yok ama bocek diyin oooo

Sen bi de vanilya aromasina bak nerden geliyo diye
  • la noix  (23.02.16 08:47:13)
böcekleri kesip kanını akıtıyorlar.
(bkz: gerçek satanizm bu değil)

  • archmage mahmut  (23.02.16 09:05:30)
Karmin nontoksik cok az katki maddesinden biri.

Böcek diyince abov. Ama daha dün fastfood ve islenmis etler icerisinde tavuk gagasi ve bacagi yerken sorun yok.
  • aynadakiyabanci  (23.02.16 09:28:43)