Hayat genel olarak sıkıcı mı

öğrenci olduğumdan bölüme gidiyorum, eve geliyorum, çok seyrek dışarı çıkıyorum, çıkacak birini bulamamam sebebiyle. sosyal medyadan, mesajlardan pek bir hareketlilik yaşamıyorum. kendimi bildim bileli böyleyim, kız arkadaşım olduğu süre zarfında hayatımda biraz hareketlilik olmuştu sadece. evde sıkılarak zaman geçirdim ergenliğimin başlarından beri ve hala da aynıyım.

çevremdeki insanlara bakıyorum tabii ki hayatı gayet eğlenceli geçenler var ama genelde gözlemlediklerim de benim gibi.

böyle sıkıla sıkıla hayatı bitirecek miyiz dersiniz?

insanları sosyal medyadan görerek böyle düşünüyorsan düşünme. bi bunu önerebilirim.

  • rayde  (21.02.16 18:33:45)
@rayde yok çevremdeki insanları gözlemliyorum sosyal medya koca bir yalan biliyorum.

  • neil manke  (21.02.16 18:38:32)
valla benim için bu saydıklarının aynı geçerli. üniversitedeyken okula gidip eve geliyorum, şimdi işe gidip eve geliyorum. ayda yılda bir dışarı çıkıp bir şeyler yapıyorum. çok sıkıldım ben de.

  • peace.on  (21.02.16 18:43:09)
Evet. Maalesef.

  • elorelia  (21.02.16 18:59:40)
hep öyle geçecek diye bi kural yok mezun olunca daha aktif bir hayatın olabilir istersen. okul kısıtlıyor insanı.

  • her gece aç  (21.02.16 19:01:20)
aktivite = eğlence anlamına gelmiyor.

çok dışarı çıkan gece kulüplerinden içeri girmeyenler de çok bayıldığı için çok zevk aldığı için gitmiyor.

sen nasıl mutluysan öyle devam et boşver milleti.
  • tescillimarka  (21.02.16 19:05:17)
galiba öyle olacak gibi.
yani, en azından benim için.
saydığın durumlar benim için de geçerli.
okul yerine işe gidiyorum; ama meselenin özü aynı.
şu farkla ki, monotonluk, rutinlik beni pek sıkmıyor, bunaltmıyor.
bir de sosyal medya,(en azından benim listemde olanlar) milletin kendi PR'larını yapmak için kullandığı mecralara dönüştü iyiden iyiye.
benle birklikteyken, hep hayatın boktanlığından dem vuranların, sosyal medyaya çılgınlar gibi eğleniyormuşçasına fotoğraflar attığını görüyorum çoğu zaman.
hoş değil tabi.
ha, hem hayattan memnun; hem de eğlenenler yok mu? var; ama sayıları az.
çoğunluk hep numara, hep taklit. kendi olamama durumu var çoğu tanıdığımda.
  • pangea  (21.02.16 19:31:41)