Çaya soğuk su katıyor musunuz?

Zaten çok sıcak yemek yemeyi de sevmiyorum. Vaktim kısıtlıysa ki genelde işteysem öyledir, kaynar vaziyette aldığım çaya biraz soğuk su katıyorum öyle içebiliyorum. Vakit sıkıntım yoksa biraz bekliyorum soğusun diye. Ağzım dilim dudağım yanıyor la, var mı benim gibi cins başka?

direkt ice tea iç bari.
hiç yapmadım yapanı da görmedim duymadım.

  • sutlu nescafe  (20.02.16 23:01:34)
Burdayım.
Ben de çaya soğuk su kahveye de soğuk süt katıyorum. Yarım saat beklemekten nefret ediyorum herkes de kaynar içiyor çevremde.

  • jazzabel  (20.02.16 23:04:26)
okulda bir arkadaş böyle, 2 kuzenim var senin gibi, gördüğüm çoğu insan da su katmıyor ama içmek için soğumasını bekliyorlar.
ben biraz soğumasına bile tahammül edemem, sıcak içecekleri sıcakken içerim.

  • pamuk helvalar cebe  (20.02.16 23:09:56)
ben varım sonuna kadar. ben de merak ediyordum böyle insanlar var mı diye. swh

  • master of code  (20.02.16 23:10:05)
ondörtöşeker

  • Mulva  (20.02.16 23:13:11)
çabuk içmem gerekiyorsa elbette yapıyorum. anormal bir durum değil.

  • birsormacamvarbalalar  (20.02.16 23:13:25)
Su değil de süt katarım, süt yoksa soğumasını beklerim. Sıcak çorbaya da buz atarım içilebilecek kıvama getirmek için.

  • pike  (20.02.16 23:14:29)
yok kanka. cocuklar yapar bunu.

  • baldur2  (20.02.16 23:23:04 ~ 23:29:43)
Ben de bi arkadaşım garip karşılayana kadar hiç umursamamıştım aslında.

  • bigbadabum  (20.02.16 23:27:44)
Ben de katarım . Hatta paşa çayı deriz biz buna

  • lilidance  (20.02.16 23:56:59)
Ben de kaynar içecekleri içemem, ılık da sevmem ama aradaki o tatlı sıcaklık ideali. Hatta starbucksta felan kahve aldığımda içine iki üç buz attırıyorum, arkadaşlarım garip karşılıyor.

  • Haldamir  (21.02.16 00:11:35)
Bu çok ilginç geldi bana. Ben çok sıcak içmeyi severim, şekersiz bir biçimde boğazdan yanarak inecek. Sırf bu yüzden, -soğumasın diye- ince belliyle içilir çay. Fincanı sevmem ben de.

  • ofkeyle kalkanin yerine oturan yazar  (21.02.16 00:19:32)
ben kendimi bildim bileli, eğer öyle 1 saat sonrası için falan yapmıyorsam çayı kahveyi, hep yarısından sonra soğuk su koyar ılık içerim, hiç bişeyi sıcak içmeyi sevmem, hiç sevmedim. bazıları yadırgıyor ama sağlıklı olduğunu düşünüyorum.

ayrıca annemde sıcak yapıp ılık olana kadar bekler içmeden.
  • killerbee  (21.02.16 00:19:38 ~ 00:32:57)
kolayi bile kaynatip iciyoruz

  • içimdeki piç  (21.02.16 01:18:40)
Çok sıcaksa ve soğumasını bekleyemeyeceksem evet, birazcık.

  • mutlusismankedi2015  (21.02.16 06:29:10)
hiç bir şeyi çok sıcak içemem. mutlaka soğur o ılık falan olur. çok çabuk içeceksem o zaman su koyarım yoksa zaten iş yoğunluğundan çay zaten soğuyor.

  • bıdıbıdı  (21.02.16 09:09:16)
çok soğuk ve çok sıcak hiç bir şeyi içmem. aldıgım dilim pizzaları ekstradan ısıttırmıyorum o kadar diyeyim. hassas bir ağızım var sıcak yediğimde dilimin sıcaga deyen kısmının yandıgını hissediyorum, sonra hissizleşiyor bir süre. sıcak içenler zaman içinde dillerini kademe kademe yaka yaka alışmışlar bence yoksa o derecede bir şeyi içmek nasıl normal olsun.

  • fasulyek  (21.02.16 10:09:11)
Evet burdayım! 25 yaşına geldim hala soğuk su ekliyorum, yalnız değilsin.

  • megalomaniac  (21.02.16 14:16:50)