Arkadaşlıkta neden seks yok?

Çok basit ve düz bir soru.

İnsan sevdiğini şey yapmaz da ondan.

  • principia  (20.02.16 15:49:55)
ben bi kere tecrübe ettim ama seksten sonra o ilişki artik arkadaşlik olmuyo
özellikle kiz tarafi karşinin hareket ve sözlerini daha farklı yorumluyo arada hiç bir duygusal bağ olmasa bile.

  • berginyonbaenre  (20.02.16 15:51:14)
o zaman seksin bir heyecanı kalmazdı.

  • floydian  (20.02.16 15:52:39)
kukusunu pipisini gördüğün, vücut sıvılarını paylaştığın bir insanla arkadaş kalabilirsen denemek serbest.

  • she is gone  (20.02.16 15:58:25 ~ 15:58:44)
Cinsel devrim henüz yapılmadığı için

  • hasmetizm 2046  (20.02.16 16:00:02)
Sorunun kusurlu olmadığını varsayarak cevap sahiplenmek. Bilinçli ya da bilinçsiz farkında olun ya da olmayın farketmez.

Karşı cinsten arkadaş olmaz. Yetişkinliğe erişmiş herkes söylüyor uzattırmayın. Sinan Çetin, Okan Bayülgen... İşine gelmeyen dönemsel olarak tersini söyleyebilir. Soru fazla çiğ genç işi.

Not: Okan'a da yetişkin dedirttiler... Destek için isim kullanmak zorunda mıyım? Bıktım be.
  • neotunc  (20.02.16 16:10:09)
adı üstünde arkadaşlık olduğu için olabilir mi, seks içeren başka kavramlar var örneğin sevgili, eş, partner, fuckbuddy, friends with benefits vs.

işte burdan da dünkü duyurum doğrulanıyor oğlum içiniz fesat sizin valla arkadaş ayağına demek ki...
Biz büyüdük ve kirlendi dünya
  • limoncello  (20.02.16 16:10:27)
Dinciler boyle bir toplum yaratmaya calistiklari icin. Daha fazla bilgi istersen Cinselligin Tarihi kitabini oku. Foucault'nun...

Acik acik anlatiyor dinciler otorite saglamak icin ornegin uremenin kontrol altina alinmasi icin nasil ahlak kurallari uydurmus.
  • Traveller  (20.02.16 16:15:00)
Kim dedi ki yok diye?

  • solfej  (20.02.16 16:38:37)
Friends with benefits noluyor o zaman?

  • rayde  (20.02.16 17:03:17)
Var.
(bkz: friends with benefits)

  • yirmisantim  (20.02.16 17:03:52)
kavramsal. arkadaslik arti seks oldugu zaman zaten bir suru farkli ismi oluyor. isteyen yine arkadas demeye devam ediyor tabi.

onun haricinde sorunu tam anladiysam normal takilan iyi arkadaslar arada da film izleyecegine bir iki sevisiyor vs gibi. oyle seyler de yok degil zaten. ama seks sadece seks degil otesinde gerisinde bir suru hormon, kulturel zemin, yuklenen anlamlar, duygular vs iceren bi yakinlasma olabildigi icin ya da sahislar bu sekilde dusunuyorsa arkadaslik ayni cizgide kalmiyor bi beklenti giriyor iki taraftan birinde ya da alinganlik olusuyor dolayisiyla seyir degisiyor.
  • ta leukippos  (20.02.16 17:21:47)
o zaman bebeğin kimden olduğunu belirleyemezdik. (Geçmişte.)

  • sen git ben geliyorum  (20.02.16 17:49:48)
@Sour
Anladığını zannettiğin şeylerin tam tersini yazdım. Daha fazla kitap oku ya da benim gibi birinin mesajlarını anlamanın zor olabileceğini düşünüp cevap yazmana gerek olmadığını hatırla. Burası bir forum değil ortaya yazılır karşılıklı yazışılmaz. Formatı bu. Özel mesajları kullan. Ben kullandım git bak.

  • neotunc  (20.02.16 23:39:26)
friends with benefits deniyor ama friends with benefitsin fuck buddyden farkini da bir turlu cozemedim, seks benefitse, fuck buddy olayindaki seks de benefit o zaman.

  • baldur2  (21.02.16 13:28:20)
yaparsan olur.

  • cedrus deodara  (21.02.16 13:35:34)
aşık olanlar oluyor sonra hoş olmuyor

  • victum  (21.02.16 13:35:54)
fuckb ile arkadas değilsindir fwb de arkadassındır. orak sosyal ortam vs paylasırsınız. fb de sadece gece yatmak için görüşüp dağılınır belki uyunur

  • fasulyek  (21.02.16 13:56:48)
@Sour
Hayır ben alt tarafı saygıdeğer bir grafiker değil alt tarafı basit sığ bir akademisyenim. Siteye özel olarak hırçın davranışlı her yaştan ergen akademisyenin anlayacağı dilden yazmaya çalışıyorum. Bu yüzden dümdüz basit sığ tanımlamalar ve örnekler veriyorum. Nick seçimimin de yazdığım diğer mesajların tamamının da içeriğini aynı şekilde hazırladım. Yani elinde yeterli veri yokken anlamaya çalıştığını anlaman daha doğrusu tahmin etmen yeterliydi.

MODERASYON: Bir önceki mesajdan itibaren cevap (sataşma) soruya değil banaydı. Her ne kadar yeri özel mesaj olan bu saçmalığı durdurmaya çalışsam da iş karşılıklı atışmaya dönüştürüldü. Seviye size uyuyor anlaşılan.
  • neotunc  (21.02.16 18:57:36)
bu sorunun yanıtı, toplumun çoğunun neotunc gibi düşünen insanlardan oluşması. insanlar kendi ahlak anlayışları dışındaki herhangi bir yaşayış biçimine tahammül edemiyorlar. bu durumun çocukları korumak gibi bazı istisnai anlaşılır çizgileri olsa da genel olarak neden seks yok sorusunun tek cevabı karşı tarafın sizin kadar engin düşünememesinde gizli. üstelik bu durum çoğu zaman "ben sevişirim ama toplum ne der" sorusundan kaynaklanıyor. bu tartışmadaki "seks"i çıkarıp herhangi bir eylemi bunun yerine koysak da bu böyle.

  • her giriste sifresini unutan adam  (21.02.16 19:45:31)
Cevabımın ilk paragrafı arkadaş olduğunuzu düşündüğünüz kişiyle sevişirseniz bu arkadaşlığı bozar ilişkinin mahiyeti değişir anlamına geliyor. Aman da yapmayın denmemiş. Yapmam hiç denmememiş.

İkinci paragrafta tamamen ayrı bir konuya girildi. İkisini birleştirip ahlakçılık yapıldığı şeklinde bir sonuç çıkartılmış sanırım.
  • neotunc  (21.02.16 20:40:13 ~ 20:59:52)