Sevmediğiniz esnaf hareketleri

nelerdir? ben para üstünü fırlatanlara uyuz oluyorum birde televizyona bakarak iş yapanları.

En sevmedigim sey suratsiz olmalari, asik surali olmalari. Tamam bana gulumsemene gerek yok ama evini kumarda kaybetmis yuz ifadesine de ne gerek var degil mi?

"Baska bir sey var mi?" sorusundan da nefret ederim. Sanki sormasan soylemeyecegim ben diger alacaklarimi.
  • stavro  (16.02.16 21:39:32)
Günaydın, merhaba, hayırlı işler, kolay gelsin vs dediğimde cevap vermemelerini sevmiyorum

  • purplee  (16.02.16 21:39:33)
Yemekten kalkıp ağzının içindekileri yiyerek konuşmaları.

  • bigbadabum  (16.02.16 21:39:48)
Daha ucuza satıldığını söyleyince git ordan al diye posta koymaları.

  • bigbadabum  (16.02.16 21:41:16)
"sana x lira olsun" beni nereden tanıyorsun ki bana indirim yapıyorsun.

  • kuzey li  (16.02.16 21:41:31)
esnaflardan alışveriş yapmıyorum. ama geçen yıllarda dağın başında ped aramak zorunda kalmıştım. bakkalımsı bir yer bulunca girip alacaklarımı alıp tezgaha gittim. tam çıkmaya yeltenirken tezgahtaki adam "nereye?" diyip durdurdu ve pedleri gazete kağıdına sardı poşetten çıkarıp. buna hareketin adı ne bilmiyorum ama bunu sevmiyorum.

  • ruhen hastayim ben  (16.02.16 21:43:19 ~ 21:45:42)
purplee +1864!
"esnaf sıcaktır samimidir ağbüü" romantikliğinde değilim asla ama selamlama cümlesine karşılık vermeyen esnafa gıcık oluyorum. tamam, öbür yanda samimiyetsiz hoş geldinizci tayfa var ama en azından meymenetsizlike karşılaşmıyorsun.

  • baba jo  (16.02.16 21:44:57)
Asla esnaftan alışveriş yapmam. Batsın gitsin hepsi, no problem.

  • [silinmiş]  (16.02.16 21:51:31)
@douchbag öyle diyosun ama cenazene erdal bakkal gelir.

  • giggs  (16.02.16 21:53:57)
kapının önüne sandalye atıp gelen geçen herkesin götüne bakmaları.
bir defasında yaşadığım mahalleye yeni tatlıcı açılmıştı adam ben okula giderken bana laf attı. sınavımvardı yetişmem lazımdı bir şey yapmadım ama dönüşte dükkana gidip ağzına sıçmıştım adamın. sen bu mahallenin esnafısın nasıl laf atarsın nasıl insanları rahatsız edersin unutmaz vs. demiştim. cevap verememişti tabii olarak.

  • fasulyek  (16.02.16 21:56:30)
kadınlara farklı davranmaları. bir kısmı eli değmesin diye parayı tezgaha koyar bir kısmı da sözle taciz eder.

  • ganbatte  (16.02.16 21:57:13)
bazı yerlerde denk gelmiştim. tam bir yerli esnaf kültürü örneği. eski türk filmlerinde de geçiyor bu hareket.
bir arkadaşı gelir borç ister. kendisi hemen bulunduğu masanin
çekmecesini (genelde sağındakidir) ve :
gel bak abi inan yok, olsa dükkan senin, zaten işler kesat gibi sözleri de sıralar.

oysaki para ya cepte ya evde ya kasada ya da bankadadır.
  • 1adam  (16.02.16 22:01:15)
Gittikce fakirlesiyor olmalarina ragmen AVM sevdalisi partilere e siyasetcilere tapiyor olmalarini sevmiyorum

  • Traveller  (16.02.16 22:05:06)
Fiyat sorunca duraksayip tipime, kilik kiyafetime bakmalari.

  • sen git ben geliyorum  (16.02.16 22:08:13)
yalan söylemeleri.
geçen bir telefoncuya gittim. eski telefonumun ekranını ıvır zıvır satacağım.adam başladı ' 50 liraya alırım beğenmiyorsan daha fazla olmaz ben sana söyleyim bu işler böyle falan' böyle görmen lazım ya deli olacağım.açıklıyorum bak böyle böyle diye yok adam resmen tanrılaştı. hüküm veriyor. sonra 3 katı fiyata yan tarafta bulunan adam aldı.
bu da öyle mal mal bakıyor yüzüme.

3 gün önce üçlü priz almam gerekti. gittim. 5 liraya aldım bir tane. bugün geçerken adamın önünden arkadaşım da istedi aynı adam aynı priz aynı uzunluk 10 lira diyor. fiyatları hep böyleymiş. ona geliş fiyatı buymuş.

çikolata aldım üzerinde tavsiye edilen fiyat 50 kuruş yazıyor. adam bana bu 75 kuruş oldu diyor. e üstünde 50 kuruş yazıyor dedim o da firmayla konuştum 75 olacakmış falan dedi asdyasgd.

daha böylece onlarca durum var. bana dese ki bunun fiyatı x. bunun fiyatı her zaman x. sana x başkasına y değil. hatta bunun piyasada en pahalı ben satıyorum dese helal olsun derim alırım ama çoğu ne kadar kitleriz kafasındalar. hele benim gibi pazarlık yapmayan biriyseniz işiniz çok zor.
bu yüzden olabildiğince esnaflardan uzak durmaya çalışıyorum. gözünü seviyim büyük şirketlerin.
  • yuz kiloluk bir zenci  (16.02.16 22:14:56)
Dikizlenmek

  • pyromancy  (17.02.16 20:53:52)