Bebege hangi suyu kullaniyorsunuz?

Bence hepsi birbirinin ayni. Erikli'nin bile testlerden kaldigini biliyorum ama...

Doktor nestle ya da erikli verin dedi. Sirf dedigini yapmak icin yapiyorum :) siz napiyosunuz?

doğunca erikli vericem :)

  • sta  (15.02.16 17:25:17)
munzur suyu ideal.

erikli nestle şuan ortak zaten. aynı kaynaktan su alıyor.
  • protrek  (15.02.16 17:33:18)
markayı bilmem de aldığınız bayiye dikkat etmelisiniz. uzun süre su aldığım bir erikli bayisine işkillendim. Önce damacana şişesinin kapak seri numarasına baktım ve -kabartmalı hologramdı heralde- o yoktu. firma merkezini aradım. bazen olur gibi bir şey dediler. kapak ve damacana göbeğindeki numaraları karşılaştırdım farklıydı. yine arayınca değişsinler dediler. gelen elemana dedim ki bir daha istemiyorum su getirmeyin. bunu da alıp götürün. adam dedi ki "bunda bir şey yok abi damacana bazen çatlıyor falan biz de çatlayandan huni ile doldurup başka damacana şişesine aktarıyoruz."
muhtemelen musluktan vs doldurup suyu satıyor. hijyenden bahsetmiyorum bile. Merkezi tekrar aradım ve şikayet bıraktım. ilgilebeceklerini söylediler. adamlar hala servis yapıyor aylardır.

çok dikkat edin.
  • 3/3  (15.02.16 18:11:24 ~ 18:12:52)
hayat su deneyin.

tadını bilemicem ama avrupa standartlarında (kontaminasyon, filtreleme vs) denetimler yapıldığını biliyorum. danone'nin zaar.
  • timmie  (15.02.16 18:14:24 ~ 18:15:03)
@3/3 halk sağlığı müdürlüklerinin su analizleri var. içme suları, şebeke suları ve yüzme suları (deniz dahil) periyodik olarak analiz ediliyor. erikli'nin "çok iyi"yi bırak "iyi" bile olmadığını biliyorum ama öyle bi yanılgı oturmuş işte...

  • la noix  (15.02.16 18:14:26)
@la noix artık iş, suyun kalite ölçümünün ötesine geçtiğini düşünüyorum. firma, kendi bayisinin şu yaptığını görmezden geliyor. hangi koşullarda damacana şişelerine su dolduruyorlar belli değil.

  • 3/3  (15.02.16 18:18:19)
işte bu yüzden:

www.eksiduyuru.com

bu sorunun üstüne biri bana damacanada turşu gördüğünü söylemişti. oha yani. çok zor bi daha damacana almam :/
  • la noix  (15.02.16 18:36:56)
Sadece bir çeşit verme bence, ben genelde erikli, bazen hayat, filtrelenmiş su veriyorum.

  • franz kafka  (15.02.16 18:57:20)
Doktor nestleye calisiyormus anlasilan :/
Nestle urunleri tuketmeyin, ben kendi capimda boykot ediyorum. (Hala batmadilar .s.s)
En net tasdelen ya da tokat niksar suyu bence ama onlari da bulmasi zor.
  • kuehles blondes  (15.02.16 19:08:09)
Saka alıyorum ben.

Biz eve damacan değilde 1,5literlik kolilerle alıyorum suyu. Taşıması biraz sıkıntılı ama damacanalara pek güvenemiyorum.
  • battal gemalmaz  (15.02.16 20:19:03)
@battal sizinki su içecek yaşa geldi mi :D

  • la noix  (15.02.16 20:20:05)
hepsi bir, evde ne varsa onu verdim ama illa bir seçicilik yapılacaksa sertliklerine ve PH seviyelerine bakılabilir. sert olmasın, yumuşak içimli olsun ne de olsa bebek.

  • yesil kod adli mahmut yildirim  (15.02.16 20:28:43)
ben ne iciyorsam ona da aynisini veriyorum. alissin sipa.

  • eksi sozluk e bir daha geldim  (15.02.16 20:56:45)
formasyon turlarına başladık biz de yavaş yavaş :)

  • battal gemalmaz  (16.02.16 10:55:39)
@la noix su içmenin yaşı mı var :s

  • sta  (16.02.16 11:33:17)
@sta ilk 6 ay sadece anne sutu ya da formul mama. Su verilmez

Ek gidaya gecince su verilmeye baslaniyor
  • la noix  (16.02.16 12:39:50)
o eskilerde kalmadı mı ya. artık veriliyor diye biliyorum ben. hatta teyzem doktor bi kere dayımlar kuzenime vermeyince kızdı bebeğe neden su vermiyorsunuz diye çocuk susuzluktan kurumuş kalmış. su verince düzeldi.
hatta araştırmıştım çocuk doktorları da verin diyorlardı en son. yoksa bu konu da hala şeker yükleme testi gibi ikilemde mi hala :)

  • sta  (16.02.16 12:54:13)
Net verilmiyor. Agiz florasini bozmamak icin. Mobil olmasam link atardim

  • la noix  (16.02.16 14:16:08)
Ha bi de 50 cc mide hacmi olanin midesini 0 kalori suyla doldurmak olmaz, o zaman sut almaz

  • la noix  (16.02.16 14:17:05)
la noix haklı. ilk 6 ay su verenin ağzına kürekle vuruyorlar. aman diyim.

  • eksi sozluk e bir daha geldim  (17.02.16 12:58:38)
bebek yok da kendimiz abant su cam damacana kullanıyoruz.

  • peggy  (17.02.16 13:42:41)
Hayat veriyorlardı yeğenime. Yalnız su verme yaşına takıldım. İlk 6 ay su verilmez dendiği için yeğenime de vermemislerdi. Bir ara çocuğun pipisinden kan gibi bir şey geldi. Tabi endişeleniyorum soluğu doktorda aldık. Doktor kızdı su vermemek ne mutlaka su verin diye. Ondan sonra tekrarlamadi sorun. Biz de suya bağladık.
Ha ama su icilmeyecek diyen de yine doktordu. Anlam veremedik çok da.

  • uzunuzunilgi  (17.02.16 14:18:48)
Duzenleyemiyorum, endişeleniyorum yerine endiselenip dediğimi düşünerek okuyun

  • uzunuzunilgi  (17.02.16 14:20:07)