Kumar Bağımlısı Oluyorum

Yardım edin, online kumar siteleri çok sardım.

Rulet, poker gerçek para ile oynuyorum. Kazanıyorum 50 liradan 500-600 liralara çıkıyorum, onları tekrar kaybediyorum.

Son bir haftadır bu sitelelere her gün toplanda 300 tl yatırmışım, 200 tl çekmişim.

Zararım büyğk değil, ama oynamıcam dedikçe para atıyorum. Ne yapmalı?

aslında 1 hafta oynama bırakıyorsun.
bende iddaa oynuyordum tempobet üzerinden
1 hafta bıraktım sonra aklıma bile gelmedi.
  • hayvan herif  (14.02.16 23:19:43)
tum parani yatir, her seyini kaybet. sonra bir daha girmezsin :)

  • fakyoras  (14.02.16 23:20:39)
Direkt hesapları sil,

Siteleri engelle,

başka şeyler yap, sinema bPC oyunu vb gibi.

Bir kere sarıp bırakamazsan 200-300 20.000-30.000 olur
  • KaraSakall  (14.02.16 23:21:25)
Ben Bets10'a otuz atıp yüz yaptım kaybettim, bir otuz daha attım onu da yüz yapıp kaybettim (Stephen Curry'nin son saniye üçlüğü yüzünden), bu kadar az kaybetmiş olmama rağmen içime öküz oturuyordu, direkt mail atıp kapattırdım hesabımı bir daha da oynamadım.

  • i was made for you  (14.02.16 23:25:21)
Kitap al, oku. Dostoyevski, Kumarbaz.
Akıllı ol, o sitelerin hepsi net karla çalışır. Senin farklı bir şey yapıp, kazanma şansın yok zaten. Uzun vadede tüm kullanıcılar içeri girer.

  • kampaspe  (14.02.16 23:26:28 ~ 23:26:57)
Kaybetme, hep kazan, daha çok kazan.

  • noluyo yaa  (14.02.16 23:28:53)
kumar programlarında katakulli döndüğünü düşünmüyorum ben. yani zaten olasılıksal olarak kasanın kazanacağı şekilde oyunlar bütününe kumar deniliyor, sen şansını deniyorsun işte sadece. bunun haricinde adam çok kazanıyorsa hemen ona kötü eller dağıt da çok kaybetmeyelim tarzı bir mekanizma yoktur herhalde. böyle şeyler varsa bile online oyunlarda olduğu kadar fiziki ortamlardaki buzdolabı büyüklüğündeki makinelerde de aynı numaraları çevirmenin zor olmayacağı aşikar. ayrıca hiçbir fikrim yok ama nedense bu tarz sitelerdeki oyunların belirli kriterlere uygunluğu bir şekilde denetleniyordur diye düşünüyorum.

  • jack of hearts  (14.02.16 23:34:14 ~ 23:37:57)
Slot Machine oyunları programladım. Kesinlikle "Kazanıyorsa gidiyorsa kaybettir." diye bir mantık yok. Bu tip kumar oyunları için çok ciddi anlamda denetlemeler var. Oyunlar kendilerini "%5 ihtimalle, %10 ihtimalle kazandırır." şeklinde pazarlıyorlar hatta. Kontrollü rastgelelik diyebileceğimiz bir sistem ile çalışıyorlar. Yani gerçekten "şanslı"ysan kazanabilirsin.

Neyse bu ayrı cevaptı. Kendini farklı oyunlara vermeni tavsiye ediyorum. Ben de bir ara pokere sardım aynı senin gibi. Daha sonra 2 hafta boyunca bilgisayara iş dışında bakmadan geçirdim. Daha sonra direk oyunlara verdim kendimi. Dota beni pokerden kurtardı diyebilirim yani. Paranı bitir ve multiplayer bir oyuna başla derim ben.
  • Vicy89  (15.02.16 00:38:18)
sorun, oynamanda değil de, 5 liradan 500-600'e çıktıktan sonra elindekileri kaybetmendeymiş gibi okudum şikayetini. (bilgi, özneldir!)
imdi, yapmamız gereken, 500-600 liraya çıktıktan sonra zinhar dokunmamak o pc'ye. bu da nasıl olur?
iri kıyım bir arkadaşından rica et; 500 lira civarına erişince derhal seni kaldırsın pc'nin başından.
gerekirse güçte kullanabilir; lakin mevzunun o kadar uzuyacağını sanmam.
böyle, böyle çok sağlam birikim yapabilirsin.
elbette, birikimin bir kısmını da seni pc'nin başından kaldıran arkadaşa vermek(ya da en azından teklif etmek) iş ahlaki gereğidir.
  • pangea  (15.02.16 00:38:24 ~ 00:39:39)
Ben geçtiğimiz aylarda seninkine benzer bir sorundan dolayı hesabım olan tüm bahis sitelerindeki hesaplarımı tek tek kapattım, hatta bazılarını direk müşteri hizmetlerinden yapmam gerektiğinde neden kapattığımı sordular dedim "böbreği iddaa da kaybettim diğerini de kaybetmek istemiyorum" :) tabi bu işin şakası ama getiri ile götürü birbirini dengelese bile oynama bırak.

Eğer canın çok oynamak istiyorsa gerçek para olmadan oynanan ve karşılığında puan kazanılıp hediye alabileceğin siteler de var onlara gir oyna, en azından maddi olarak seni zarara uğratmaz ve manevi olarak tatmin edici olur.

Bu aralar yeni keşfettiğim bir tane site var onu deneyebilirsin, normalde bu tip şeylerden uzak duruyorum ama yabancı bahis siteleri sürekli sms atıp rahat bırakmadıkları için kendimi böyle dizginliyorum. Bu smsler için canlı desteğe bağlanıp numara sildirmek dışında çözümü olan varsa mesajlarını bekliyorum.

playfulbet.com (bu referans linkim)
playfulbet.com (bu da normal link)

Bunlar da puanla alınabilecek şeylerden bazıları;

i.hizliresim.com

Not: Site dili İspanyolca ama ayarlardan İngilizce yapılabiliyor hatta Chrome eklentileriyle Türkçe bile yapanlar olmuş :D
  • EkimBebesi  (15.02.16 01:12:32)
onların oyununu onların kurallarıyla oynadığını düşün ve soğu. kaybetmekten başka bir ihtimalin olsa idi o oyun ortada olmazdı.

  • tukenmez adam  (15.02.16 01:15:06)
oynama.

  • sparkle kiddle  (15.02.16 01:49:24)
hesapları, her şeyi sil. karasakal+1

  • godoşu beklerken  (15.02.16 02:37:27)
Kumarin matematigine calis. Ciddiyim. Uzun vadede kumardan (gazino oyunlarindan bahsediyorum poker falan degil) SADECE zarar edebilecegine ancak bunun matematiksel kanitina vararak ikna olabilirsin. Bu iknadan sonra bile alacagin yol var ama boyle bir baslangica ihtiyacin var.

Hic bir gazino bahis oyunu sana "edge" vermez. Yani turkcesi, oynadigin oyunu en temelinde bir yazi tura atma oyunu gibi gor; oyun HIC BIR ZAMAN sana %50 sans vermez. Matematiksel olarak oyunun dizayni boyledir. Sansin her zaman %50 nin altindadir. Bazi oyunlari KUSURSUZ teknikle oynarsan sansin %49'a kadar cikabilir, ama asla %50 ve ustune cikmaz.

Bunun anlami nedir?

Matematiksel olarak kolayca kanitlanabilir ki, her ne teknikle oynarsan oyna, %50 uzeri sansin olmayan bir oyunda uzun vadede ASLA kara gecemezsin. Kisa vadede kazanimlarin olabilir ufak tefek, aldigin risklere gore... Fakat oynamaya devam edersen, matematiksel olarak kesindir (bak sans demiyorum, matematik diyorum) ki butun karini kaybedip zarara gececeksin.

Yani Sana %50 sans veren, 1'e 2 veren bir oyun dusun. Yazi tura. Yazi gelirse 2 katini aliyorsun, tura gelirse koydugunu kaybediyorsun. Boyle bir oyunu, kucuk bahislerle (kasanin ne kadar buyuk olduguna gore) sonsuza kadar oynayabilirsin. Ne sen kazanirsin, ne gazino kazanir. Senin sansin %51 olsa, bu oyunu oynadikca, nasil bir teknikle oynarsan oyna istersen SADECE tura oyna farketmez, sen giderek kazanirsin, kaybetme ihtimalin yoktur. Ancak gazinolarda boyle bir oyun da yoktur. Hic bir zaman sansin %51 degildir. %50 bile degildir. %50'nin altina dusunce sansin (dedigim gibi oyunlarin dizayni boyle) NE YAPARSAN YAP para kaybetmeye mahkumsun. Oynamaya devam ettigin surece ara ara kazanacak, kazandigindan fazlasini kaybedeceksin.

Bilgisayar programlamadan anliyorsan, veya anlayan bir arkadasin varsa, ondan cesitli simulasyonlar yapmasini iste; bunlar basit simulasyonlardir. Program senin icin yazi tura oynasin, ancak senin sectigin yuzun (yazi veya tura) gelme ihtimali %50'nin altinda olsun (yani gercek bir yazi tura degil, klasik gazino oyunlarinin dizayni geregi sana verdigi sansi simule etsin). Goreceksin ki, her ne yaparsan yap, hangi teknigi uygularsan uygula, boyle bir duzenekten para kazanmanin / kara gecmenin hic bir metodu matematiksel olarak olamaz. Mumkun degildir. Tarihte tek bir insanin dahi basina gelmemistir.

Poker gibi, diger insanlarla oynanan oyunlarda durum degisir tabii ki, bu oyunlarda oyunu oynatan kazanip kazanmadiginla ilgilenmez; baska insanlara karsi oynarsin. Burada gazino pokeri (makinelere karsi oynanan) gibi oyunlardan bahsetmiyorum, onlarda da matematiksel olarak kara gecme ihtimalin yoktur. Insanlara karsi oynananlardan bahsediyorum. Bunlarda ise basari tam zamanli seneler suren bir calisma ve disiplin gerektirir, ancak bu yeterli degildir. Tum bunlardan sonra dahi isin sansa kalmistir.

Kumardan kar elde edecegine koseyi donecegine dair inancini kirman lazim. Ya bu, ya da dibe batip caresiz kalacaksin. Ikisinden biri, hangisini yapacagin sana kalmis biraz.
  • robokot  (15.02.16 15:20:24 ~ 15:25:33)