dos tabanlı oyun calıstırmak

windows xp professional kullanıyorum.lieroyu buldum indirdim, zipten cıkardım.exe'ye tıkladıgımda bir dos penceresi acılıyor sonra hemen kapanıyor ama oyun acılmıyor.level edit dosyasına tıklayınca level edit bölümü acılıyor.bu oyunu nasıl oynarım, bilen eden?

her dos oyunun açılmaması normaldir. daha önce açılıyor muydu ? çoğu dos oyun açılmıyor benim bildiğim.

  • vurursa gol olur  (29.10.09 23:02:47)
seneler önce oynuyordum ama o zaman 95 ya da 98 vardı sanırım bilgisayarda.uyumluluk modunu değiştirdim olmadı yine.

  • keah  (29.10.09 23:07:47)
aynen uyumluluk sorunlarından her dos oyun açılmaz. fakat vista da dene aynısını %90 açılır o oyun. şansını başka oyunlarda dene istersen, ya da daha bilgili arkadaşlar yardımcı olabilir.

  • vurursa gol olur  (29.10.09 23:12:57)
www.inndir.com bu programı indirin ve kurun.Daha sonra masaüstünde dos box'ın simgesi çıkacak.Oyunun exe sini o simgenin üstüne bırakın.Bu kadar.

  • layer26  (29.10.09 23:21:55)
@layer26 eyvallah calıstı ama cok yavas calısıyor, nedendir?

  • keah  (29.10.09 23:41:09)
Tam ekran mı çalıştırıyorsun?

  • layer26  (29.10.09 23:51:52)
hayır, pencere halinde calısınca da yavas.ayrıca komutları bir alıyor bir almıyor, sanırım yavaslıktan kaynaklı.kendi kafasına göre de takılıyor biraz.

  • keah  (29.10.09 23:59:09)
Ben hiç yaşamadım öyle bi sorun açıkçası.Bi googlelayın isterseniz.

  • layer26  (30.10.09 00:05:34)
iki kullanıcıya da aynı kontrolleri verdiğim için cpu nun verdiği komutları da benim karakter yapıyormus, onu hallettim ama yavaslık kaldı.

  • keah  (30.10.09 00:12:19)