Cc nin saçmalık olduğunu ve tek işinin yalakalık olduğunu düşünüyorum

am i right?

Cogunlukla

  • la noix  (12.02.16 18:58:47)
Değil.

  • bigbadabum  (12.02.16 19:00:09)
maillerdeki cc olayı mı?

  • basond  (12.02.16 19:00:11)
@basond
Evet

  • aklimdakisorular  (12.02.16 19:03:22)
bcc öyle olabilir. cc normal bence.

  • konskenkova  (12.02.16 19:04:46)
Değil tabi ki.

  • Mcfly  (12.02.16 19:05:13)
hayır yalakalık değil
cc olayı bir birim başka bir birimden iş istediğinde cc ye diğer birimin kendi biriminin amirini koyarsa işlerini daha bir ciddi yapıyorlar yoksa laubalilik vs oluşabiliyor.

  • basond  (12.02.16 19:05:21)
tuvalete giderken bile sisi istiyor bazı mal yöneticiler.

ve biliyor musun? okumuyorlar.
  • anonymice  (12.02.16 19:06:35)
Ben öyle düşünmüyorum. Cc olayı cc'lediğin kişide konuyla ilgili kulak dolgunluğu yapıyor.konuyu başkalarının da arşivine sokmuş oluyorsun.

  • delicevat  (12.02.16 19:13:05)
bir çok işlevi var
* cc'deki kişinin bilgi sahibi olmasını sağlamak
* karşıdaki kişinin yöneticisini ekleyerek konunun daha dikkate alınmasını sağlamak.
* kendi yöneticini ekleyerek bak iş yapıyorum diye göstermek.
* başta herkes to'dayken sonra işle ilgili olmayan ancak bilgi sahibi olması gereken kişilerin bilgi sahibi olmalarını sağlamak gibi...
  • insan opusen hayvandir  (12.02.16 19:45:22)
yanlis ve cok da sacma... bir islevi cevrenizdekiler kullanamiyor diye o islev hakkinda evrensel bir yargiya varamazsiniz.

bugun acil bir karar almamiz gerekti, mesela; bir tek e-mail ile bir suru departmandan fikir aldik. vay o onunla konusacak, vay bu bununla toplanacak diye beklemeden de karara vardik. harekete gectik, isin yarisini bitirdik, pazartesi planimizi hazirladik.

bazen bir e-mail icinde, birden fazla kisiye yaziyoruz. "merhaba a, lutfen... merhaba b, lutfen ... merhaba c, ..." diye. a biliyor ki, b de konuyla ilgili; b biliyor ki, a onun kararini bekliyor; c biliyor ki, meseleyi takip ediyoruz; mesele nerede takilmis anliyor; ve saire...

e-mail'in bir islevi kendini saglama almaksa, cc'nin bir islevi kendini daha saglama almak. "suna suna yazmistim, kapi gibi de e-mail'im var" demek, cunku.

bir reply to all'da bakiyorsun oncekinden baska bir yere sicramis konu. anliyorsun ki, oradaki iki kisi ayrica konusmus, ya da yazismis, mesela...
  • e haliyle  (12.02.16 20:13:25)