Arkadaş ortamında sohbet ederken birisi çıkıp tesadüfen

sizin uzman olduğunuz bir konuda atıp tutmaya başlıyor (belki de uzman olduğunuzu bilmeden, meydanı kendisine kalmış zannederrek). söylediği şeyler de çok doğru ve tutarlı değil.

ne yaparsınız böyle bir durumda?

Prim yapma amaçlıysa göt edip bırakırım amaaa sadece ortamda yanlış bildiğini paylaşıyorsa düzeltmem

  • Take it away honey  (12.02.16 15:26:42)
ezer geçerim

  • fatihkkk  (12.02.16 15:35:46)
Muhabbete dahilsem fikrimi söylerim, "Sen yanlış biliyorsun doğrusu bu" demem. Kimse kimseye fikrini kabul ettiremez zaten, yanlış da olsa onun doğrusu odur. Muhabbete dahil değilsem sikimde olmaz, sazanlık yapmaya lüzum yok.

  • angelus  (12.02.16 15:36:47)
Duruma ve yapana göre degismekle beraber arkadasimsa direkt düzeltirim. Sevmiyorsam, dediklerini cürütecek ya da birbiriyle celistirecek seyler sorarak kendi kendini tökezletir, kekelemeye baslayana kadar devam ederim. Ortama yabanciysam ya da ugrasmaya degmeyecekse, aa cok acayipmis devam et derim. Ek olarak konu hakkinda bilgim olsa da cidden ilgimi cekmiyorsa düzeltmeye bile gerek duymam. mesela bilmemin garipsenecegi konularda da konusmuyorum.

  • aynadakiyabanci  (12.02.16 15:37:16)
Söyleme tarzına göre ya renk vermem yada ezerim

  • basond  (12.02.16 15:38:21)
ona, konuyla ilgili teknik sorular sorup, biraz winrar gibi köşeye sıkıştırabilirdim. :)

ama yok ya. kıymayalım birbirimize..
  • 1adam  (12.02.16 15:39:05)
yanlış düşünüyor olabileceğini düşündürmeye çalışırım.
göt etme gayem olmaz.

  • rakicandir  (12.02.16 15:39:10)
teknik bir konuysa çıkarır masaya vururum.

bilgimi tabi.
  • eksi sozluk e bir daha geldim  (12.02.16 15:49:40)
çok oluyor, zaten ben ortama girdiğimde uzmanlığımla ilgili konuyu bana yönlendirirler.

eğer sallıyorsa, evet haklısın ama şöyle şöyle aslında, diye aksini söylerim. kırmam ya da utandırmam arkadaşımı.
  • [silinmiş]  (12.02.16 15:58:46)
göt ederim hiç acımam. sizde edin bu tarz godoşlar bitsin artık.

  • gozu acik sevisen yahudi  (12.02.16 17:21:25)
sinsi gibi en çok coştugu anı kollarım, öldürücü darbeyi indiririm, sessizliğin dadını çıkarırım

  • mirty  (12.02.16 17:25:15)
ezer geçerim artı bir (bu klavyede artı nerde yav)

  • la noix  (12.02.16 17:47:02)
çok üst perdeden konuşursa ezer geçerim. ama memeleri büyükse canı sağ olsun derim.

  • mermize  (12.02.16 17:57:48)
Ezme geçme, göt etme gibi amaçlarım olmaz ama bildiğimi söylerim. Israr ederse uzman olduğumu ortaya koyarım. Karşı çıkarım yanlış söylemlerine.

  • bigbadabum  (12.02.16 18:04:35)