yemekten kıl çıkarsa tepkiniz ve sonuç?

1-Yemeğe para verdiniz. (Restoran, sipariş, fast food vs.)
2-Anne, kaynana, teyze gibi saydığınız kişiler tarafından yapıldı.
3-Siz yaptınız.

Sonuç derken, yemeği bırakırım, devam ederim, kılı kenara koyarım vs.

1. pahaliysa sikayet ederim, ucuzsa zaten cok bi sey beklememek gerekir diye ugrasmam sanirim. (not: yemeksepeti'nden siparis etmissem yorum yazarim sayfalarina)
2. onlar gormeden gizlice cekip alirim, hicbi sey olmamis gibi devam ederim.
3. sikimde olmaz.
  • hopeless  (11.02.16 18:47:06 ~ 18:52:01)
hepinde de kılı kenara koyar devam ederim. insanlık hali. olabilir.

  • theguardianofthecemetery  (11.02.16 18:47:12)
1: Tatsızlık çıkarmam ama yemeği yemem.
2: Tatsızlık çıkarmam ama yemeği yemem.
3: Hay amk derim yemeği yemem.
  • angelus  (11.02.16 18:49:18)
1. yiyemem.
2. annem yapmışsa kenara koyar yemeye devam ederim. akraba vs. ise yemem. ama söylemem de. doydum derim.
3. yine yerim.
  • ruhen hastayim ben  (11.02.16 18:54:38)
yüzde 70 benim sakalımdan düşmüştür zaten. diğer yüzde 30 ihtimal için de arıza çıkartmam. kimse görmeyecek şekilde kılı etkisiz hale getirip yemeğime devam ederim.

  • rygard  (11.02.16 18:54:40)
Luks bir mekan degilse kenara koyar devam ederim. Ortalama bir mekansa yine iyi para vermissem cikarir yemeye devam eder parasini verir sonra soylerim kil cikti diye.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (11.02.16 18:57:29)
1- Şikayet ederim.
Hiç değilse, restoranı arayıp "böyle, böyle gönderdiğiniz yemekten kıl çıktı haberiniz olsun" derim mutlaka.
2- Gene söylerim; fakat diplomatik ilişkiler gereği daha şaka yollu söylerim. kılı bir kenera koyup yemeyi yemeye devam ederim.
3-Eğer başkalarına yaptığım yemekten kıl çıkarsa sağlam utanırım; yok kendime yaptıysam, zerre umursamam. Kılı bir kenara koyar, yemeye devam ederim.
  • pangea  (11.02.16 18:59:10 ~ 19:00:07)
1) Muhtemelen garsonlara nazikçe söyler değiştirilmesini talep ederim. eğer benden düşmüş olma ihtimali varsa, yani yemeğin sonlarında farkedersem sallamayabilirim.
2) çaktırmadan çıkarır yemeğe devam ederim.
3) Daha dün kocaman bir tencere yoğurt yaptım, üzerinde kıl değil ama böyle toz, tüy gibi bişeyler gördüm ağzı açık kaldığında havadan geçti sanırım, temizledim tabi ki, kendim yaptıysam hayatta atmam.
  • yonge and bloor  (11.02.16 19:01:38 ~ 19:02:48)
1-durumu bildirip yeni bi tabak yemek isterim.
2-söylemem ama o kılı ordan alırken herkesin farketmesini sağlarım. peçete ile yavaşça alıp peçeteyi uzun uzun katlayıp kenara koyarım.
3-kılın bana ait olduğundan emin olabilirsem yemeye devam ederim.
  • sttc  (11.02.16 19:15:56)
1- ortaligi ayaga kaldirmadan, bunu degistirir misiniz derim.
2- caktirmadan cikarir, gormezden gelir devam ederim.
3- cikarir, gormezden gelir devam ederim.
  • bohr atom modeli  (11.02.16 19:16:43 ~ 19:17:57)
Son 2 sinde sıkıntı yok, her türlü yemeye devam. Ama ilkinde rahatsız olurum soylerim değiştirir misiniz diye.

  • rayde  (11.02.16 19:22:50)
1- geri gönderirim bir daha uğramam
2- belli etmem, bir şey demem utanıp üzülmemeleri için.
3- kendim yiceksem de yemem.

bir kere eşimin kardeşi annemin yaptığı yemekten çıktığını söylemiş ne kadar zaman oldu hala utanıyorum.
  • sayns  (11.02.16 19:27:31)
Her türlü içim kalkar, öğürürüm refleks olarak mutlaka. O benim için göze bir şey yaklaşırken gözü kapamak gibi bir refleks. Bir andan sonra kendime gelirim.
Restoranda tabağın değiştirilmesini isterim, diğerlerinde bir şey olmamış gibi yerim.

  • aychovsky  (11.02.16 19:31:14 ~ 20:29:18)
kenara koyar devam ederim.

  • basond  (11.02.16 19:36:37)
her zaman her durumda, yemekteyiz programınd ayaptıkları gibi "KIL BULDUM" diye göstere göstere bağıra bağıra hayvanlık yaparım ki sonraki yemeklerinde dikkat etsinler aşçıyı mı kovuyorlar bone mi takıyorlar napıyorlarsa yapsınlar yemekten kıl çıkması insanların sağlığıyla oynamaktır, cahilliktir.

  • kaledekiyalnizlik  (11.02.16 19:56:32)
1- Bir kısmını yiyip garsonu çağırırım, sakince gösteririm. Şef falan gelir zaten hemen olay çıkmasın diye, daha güzel bir yemek getirir. İşime gelir.
2- Gülümseyerek söyler (bildirir) tabaktan çıkarıp yemeye devam ederim.
3- Zaten acayip kıllıyım, çıkarır yemeye devam ederim. Kılda tiksinecek bir şey göremiyorum. Çok abartıyorlar. Adam götünü elleyip yemek yapabilir ve ruhun duymaz. Millet çok temiz titiz hassas numarası yapmaya o kadar alışmış ki. Tuvalete lavabo diyen samimiyetsizleri de sevmiyorum. Elini yıkayacaksan lavabo sorarsın ama sıçacaksan tuvalet sorarsın. Ben tuvalet sorunca mal mal bakıyorlar.

Millet dengesiz ya.
  • yirmisantim  (11.02.16 20:11:35)
kol kılı gibi bi şeyse her türlü yerim ben.

  • icim urperiyor  (11.02.16 20:22:48)
1-) yemeği aldığım yere götürüp uyarırım. bedava yemek önerirler, kabul etmem. bir süre (belki hiç?) yiyemem zaten oradan, tiksinirim.
2-) yemeği yapan annemse kılı çıkarırım, yerim.
3-) kılı çıkarırım, yerim.
  • hayirsiz  (11.02.16 23:53:03 ~ 23:54:18)
1. şikayet ederim
2. çaktırmam doyduğumu belirtir yemeğin kalanını yemem
3. yemem
  • kuzey li  (11.02.16 23:56:14)
kıl gormeye dayanamam ben, boyle oldugu ıcın de ılla benım yemegımde cıkar.
kendı yaptıgımı bıle doker yıyemem, annemler falan alıskın zaten baska yemek yaparlar para verdıgımde belırtırım ıcımde kalmasın dıye, yemeksepetı'nden soyledıysem yorumumu hemen yaparım ama mılletın ıcınde aaa kıl cıktı dıye bagırmamaya calısırım cok onemsemeyen ınsanların da ısrarla mıdesını kaldırmak hos olmuyor.

  • pamuk helvalar cebe  (12.02.16 00:20:51)