günde kaç saat spor ?

bunun normali nedir ? bir demeç gördüm de günde 8 saat spor yapıyorum diye.bu zararlı değil mi bünye kaldırır mı? kilo fazlası olmayıp sadece kas yapmak isteyen bir insan günde kaç saat çalışmalı ?

kas geliştirmek için 45-50 dk'lık efor yeterli.

günde kimse 8 saat spor yapamaz, insanın doğasına aykırı. profesyoneller bile günde çift antrenman yapsa max 5-6 saat yapar. günde max 1 saat spor yeterli bence.
  • sana guluyorum sadece  (08.02.16 13:13:25)
Ne yaptığına göre değişir. 4 saat süren güç antrenmanları da var 45 dakika süren direnç antrenmanları da. Fakat set aralarında 15 dakika Facebook'a girip "3 saat salondan çıkmıyorum" diyen aylakların yaptığı antrenman hiçbir sike yaramıyor.

  • angelus  (08.02.16 13:13:54)
1-1.5 saat yeter ortalama bir insan için.

  • arnold schwarzeneger  (08.02.16 13:21:28)
ağırlık çalışması max 1 saat. koşu da ekle 30 dk. açma germe 20 dk. duş vb 10-15.

hepsi total 2 saat, o da geniş geniş verdim hepsini. normalde 1.5 saatte işim biter.
  • eindaclub  (08.02.16 13:22:40)
8 saat sporla ilgili bir makale okumuştum bugün. 8 saat sporun nasıl etkilerinin olduğu henüz bilinmiyor. 8 saat çok aşırı. 2saat yeter kardiyosuydu ağırlığıydı derken.

www.npr.org

not: amma çok 8 saat demişim :D
  • fakyoras  (08.02.16 13:33:10 ~ 13:33:38)
0 (Sıfır) saat.

Hayat tarzın hareket içermiyorsa, arayı kapamak, sağlıklı kalmak için yapılan spor sağlığa zararlıdır. (Sadece belki, açık havada yürüyüşe bir şey denilemez, herkes yapmalı, süresi: istediğin kadar)
  • franz kafka  (08.02.16 13:48:01)
hugh jackman wolverine olmak için günde çift antrenman yapmış, günde 2 saat.

www.bodybuilding.com
  • [silinmiş]  (08.02.16 14:02:10)
Eger kas yapma amacin yoksa saglikli ve formda kalmak istiyorsan her gun 30-45 dakika gun asiri 60-90 dakika yeterli olacaktir. Beslenme sekli de onemli tabi.

  • halitkin  (08.02.16 14:07:39)
Valla adamin meslegi buysa olabilir 8 saat. Tabii her gun degildir

  • la noix  (08.02.16 14:28:19)
''Hayat tarzın hareket içermiyorsa, arayı kapamak, sağlıklı kalmak için yapılan spor sağlığa zararlıdır. ''

nasıl hayatta kalıyorsunuz bu cahillikle, anlatsanıza biraz?
  • timmie  (08.02.16 14:36:47)
yapılan spora göre değişir. amatörler için 45 dk-1.5 saat arası işte.

asıl hareketsiz kişilerin spora yönelmesi lazım ayrıca.
  • historien  (08.02.16 22:56:16)