amerika'da öğretmen olmak...

arkaşşlar selam !

dün duyduğum bir hikayeden sonra burda boşa yaşadığımı iyice anladım. kendisi ingilizce öğretmeni olmasına rağmen bundan en az 5 yıl falan önce amerika'da matematik öğretmenliği yapmış ve o zamanlar bile 4500 $ üstü bir maaşı olduğundan bahsetmişti.

ben ise direk matematik mezunu ve dahası bunu ingilizce anlatabilecek biriyim. ufak tefek birkaç çalışmayla dil konusunda çok daha iyi seviyeye gelebilirim. ama sorun şu ki ilk adımı nereden ve nasıl atacağımı bilemiyorum.

amerika'daki iş ilanlarını takip edebileceğim böbrek dostu hangi siteler vardır ? daha önce buna benzer tecrübe yaşayan var mı ?

(bkz: kuul'u amerika'ya gönderiyoruz)

bi el atalım ağbiler aplalar :D

Hesabını şöyle yap; oradaki 4500 USD buradaki 4500 tl ye denk

  • aklimdakisorular  (05.02.16 08:52:13)
dün duyduklarım pek öyle değildi hocam. bana anlatan kişi (ki yalan söylemesi için pek sebep yok. 35-40 yaşlarında adam) aylık tüm fatura vs masraflarının 800-900 $ civarında olduğundan ve kalan paranın kendisinin olduğundan bahsetmişti.

  • kuul  (05.02.16 08:59:08)
4500 usd bekar ve kira ödemeyen biri için rahat yaşatan bir para ama aileniz varsa kira ödüyorsanız geçinmesi zor olur.
aklımdakisorular+1

  • SiyamkedisiZorro  (05.02.16 09:21:07)
ya mevzu 4500 $ vs falan değil şu an için. ben, bu tip bir iş bulabilmek için hangi güvenilir sitelere müracaat edebilirim. eğer bilen ve bu konuda yardımcı olabilecek varsa çok minnettar olurum.

ayrıca öğretmenlik tek seçenek değil tabi. esasen bir yazılım sevdam var ama onu pişirene kadar öğretmen olarak geçinmeyi düşünebilirim mesela.

gibi gibi diyelim...
  • kuul  (05.02.16 09:24:21)
öncelikle çalışma izni almanız gerekir, genelde firmalar work permit arar işçi ararken.

çalışma izni de eğer kalifiye biri değilseniz biraz zor. greencard filan bakabilirsiniz.

iş aramak için monster.com , linkedin.com gibi siteler mevcut.

www.makeuseof.com
www.moreofit.com
  • fakyoras  (05.02.16 09:38:10 ~ 09:39:49)
Kimse matematik öğretmenine çalışma vizesi vermez. Ya çekiliş ya evlilik yoluyla green card tek seçenek.

  • i was made for you  (05.02.16 09:46:55 ~ 09:47:19)