en sevdiğiniz yoğurt markası

dost yoğurt bana tuzlu gibi geliyo tadını sevmiyorum. sütaş mı pınar mı hatırlamıyorum, light aldım onu da pek beğenmedim. öğle yemeklerine çıkamıyorum, saat 17 gibi de bayılıcak gibi oluyorum. önerisi olan var mı?
teşekkürler..

yörsan - ev tipi yoğurt
ama almayalı uzun zaman oldu evde kendi yoğurdumu kendim mayalıyorum.

  • sta  (31.01.16 02:02:57)
okulda 200grlik yarım yağlı yörsan yoğurt yerdim. tadı güzeldi.
hoş ben evde severek dost yoğurduda diyorum.

edit: yörsanınki 150gr'miş.

www.nisancigida.com
  • kuzey li  (31.01.16 02:04:16 ~ 02:06:46)
dost yoğurt alırdık, şimdi bakkaldan köy yoğurdu alıyoruz, hazır yoğurt yiyemez olduk.

  • diffarensiyel  (31.01.16 02:06:35)
Hiç şimdi şeyapmayın... Dost Yoğurt.

  • birşeylersoracağım  (31.01.16 02:18:04)
yıllardır evde yapıyoruz ama eskiden tikveşliydi, özellikle tava yoğurdu oldukça iyiydi.

  • phoera  (31.01.16 02:25:56)
Aynes ya da kebir iyidir

  • zenlaid  (31.01.16 02:29:51)
pakette satılan olarak tire yoğurdunu seviyorum.

  • bigbadabum  (31.01.16 02:58:54)
tartismasiz itimat. ama her yerde olmuyor, bazi mahalle market zincirlerinde ve kendi fabrika satis magazalarinda bulursun. diger markalar gibi endustriyel bir tadi yok. yogurt gibi yogurt

www.itimatsut.com.tr
  • exlibris  (31.01.16 07:26:00)
  • fotrsapka  (31.01.16 07:36:37)
Kimse henüz Foça yoğurdu dememiş pek şaşırdım, hazır yoğurtlar içinde ayrı bir yere sahip. Bana göre sağlık ve tat bakımından iyiden kötüye sıralamam gerekirse,
1. Çiğ sütten ev yapımı
2. Pastörize sütten ev yapımı
3. Yerel-mahalle pazarlarda satılan ev yapımı
4. Muhtelif markaların ev-köy tipi yoğurdu (yarım yağlılar hariç)
5. Marketlerde satılan diğer tip yoğurtlar.
  • candanag  (31.01.16 09:56:36)
Light yoğurt almayın yahu, insanlık 10bin yıldır yoğurt yiyor hiç biri de light yeme ihtiyacı duymamıştı

  • KaraSakall  (31.01.16 09:56:47)
sta+ 1
Yörsan Ev Tipi

  • aychovsky  (31.01.16 09:57:17)
Tava yoğurdunu seviyorum. dost tava yoğurdu ya da mis tava yoğurdu.

  • komando kani var bende  (31.01.16 10:24:18)
Ege ve civarı için Foça Yogurdu. Kars ve civarı için Ser Has yogurdu. Hatta Ser Has, Foça'ya on basar hazır yoğurtlar arasında. Oralarda var midir bilmiyorum ben burada Migros'ta kaymagina aldanip aldim. Mikserle ayran yapinca resmen yogurt yaginin sudan ayrilip ustunde tereyagdan biraz ince bir kivamda biriktigi oluyor. Ayran akmiyor siseden o derece. Ustelik kaymagini ayirdigimiz halde. Bircok markayi denemis biri olarak, ev yapimi olmadigi surece bunlar disinda denedigim yogurtlarin hepsi tirt.

  • hazreti orospu  (31.01.16 11:41:34)
yörsan tava yoğurdu

  • kayranin kedisi  (31.01.16 11:43:39)