istanbullular ve evleri

hangi semtlerde, nasıl evlerde, kaç para vererek yaşıyorsunuz? içi, özellikle de banyosu-mutfağı nasıl evinizin? yeni mi, bakımlı mı, temiz mi?

kiralık ev ilanlarına bakıyorum, fotoğraflarına bakarken bile midemin bulandığı evlere fahiş kiralar istiyorlar, kimler oturuyor bu evlerde diye merak etmeden duramadım.

üsküdar sahil
1000 lira
1+1
bina eski ama iyi durumda
mutfağı güzel, banyo idare eder
temiz bir ev. yeni tadilat görmüş, yerler kapılar çok iyi.
  • durbikonusucaz  (27.01.16 15:08:27)
Beylikduzu 1+1 eşyalı 1000 lira. Ev 2 yıllık; güvenlik görevlisi, havuzu, spor salonu, saunası var. Birimizin işi yakın diye burayı tercih ettik, yoksa merkezden bu kadar uzakta olunca ev kiraları da düşüyor ister istemez. Bu ozelliklerdeki evler merkezde 2000 liradan başlıyor.

  • fraise  (27.01.16 15:12:09)
Mecidiyekoy
15 yillik apartman
2+1
Meydana en fazla 7 dakika yurume
3.kat
Mutfagi gunes almiyor

Aylik 1250
  • Traveller  (27.01.16 15:15:09)
Çekmeköy - Taşdelen
1100 TL
160 metrekare 3+1
3 Balkon, 2 banyo.
Dev mutfak, otopark, güvenlik, havuz, küçük de olsa bir bahçe.
  • mhm  (27.01.16 15:15:36)
ya ev güzel olacak ya da semt .
ikisi de güzel olursa kira 3000 tl civarı oluyor .
benim evim moda sahilde yeri süper bina belki 100 yıllık . evin toplam ölçüsü normal bir evin salonu kadar yani çok küçük . su ve elektrik tesisatı çok kötü mutfak banyo da ufacık .
sadece yeri için ayda 1000 tl ye yakın ödüyorum . doğalgaz da yok .
cama gelen martıları seviyorum .
ada vapurlarının sesi ile uyanmayı seviyorum .
pazar sabahları sokak çalgıcıları geçiyor sokağımdan .
köpek gezdiren yaşlı teyzeleri ve modanın huzurlu havasını seviyorum .
  • devilone  (27.01.16 15:16:58)
avcılar, metrobüse ve üniversiteye 5dk
800 lira
3+1, bi tane de geniş balkonu var.
içi,mutfak ve banyosu ferah ve yeni. bina yalıtımlı.
bina da deprem öncesi ama aşırı eski değil, sağlam. sahipleri kendi oturuyor araştırmasını vs yaptırmışlar.
  • rayde  (27.01.16 15:21:24)
beykildüzü 800TL
bina 2011de yapılmış ev tertemiz.
1+1
güvenlik
spor salonu
havuz
sauna
  • kurudu da  (27.01.16 15:22:51)
tuzla aydınlı 1+1 650 tl.

  • shrocco  (27.01.16 15:25:43)
incirli
3+1 145 metrekare
2000 tl
eski bina, eskilikten kaynaklı birkaç problemi var (en üst katta olduğumuz için banyoda suyun az akması, merkezi sistemde bi peteğe ısı gelmemesi gibi)
yerleri - mutfağı iyi. banyosu ve camları idare eder.
3 cephe sürekli güneş alıyor
2 tane kocaman kapalı balkonu var
metro metrobüse yürüyerek maks 5 dk
hava kötüyken üzerinden uçak geçiyor :(
ama bütün bunların yanında evinle ilgili tek şey söyle deseler - beşinci kat ve asansör yok imdat derim. yine de seviyorum :')
  • freya  (27.01.16 15:26:03 ~ 15:26:26)
sancaktepe, yenidoğan-sarıgazi kesişimi, ana caddenin hemen kenarı
750 tl.
3+1
bina da yeni, odalar geniş, mutfağı ve banyosu şahane.
  • m e b  (27.01.16 15:35:29)
kirası nispeten düşük olan bir evin içi yapılı, yeni olsa katı bodrum ya da giriş oluyor; ara kat olsa banyosu, mutfağı kir pas içinde ve dökülüyor oluyor. eski evler zevksizlikten kırılıyor zaten, küçücük yeni evlerde ise sinekten yağ çıkarma derdinde oldukları için bütün kroki yamuk yumuk. alıcısı olduğu kesin de kimler, neden alıyor, cidden akıl sır erdiremiyorum.

  • devilred  (27.01.16 15:42:32)
2+1
Celiktepe
4 yillik bina, evin ici oldukca yeni ve yalitimi cok iyi
Metroya 4-5 dakika mesafede ancak yokusu var
1700 lira

eski evimde 3 yil 1000 liraya oturdum, onun ozellikleri de soyleydi
3+1, metroya 2 dakika mesafede, yokusu yok ama bina eski, 5. kat ve asansoru yok, yalitim yok denecek seviyede
  • buzzlightyear  (27.01.16 16:15:32)
erenköy 2 + 1 2450 tl, 2 yıllık bina

  • oscar  (27.01.16 16:28:27)
çamlıca/burhaniye
850 tl
3+1
eski bina ama iyi durumda, önü açık mecidiyeköydeki gökdelenleri balkondan görüyoruz
sakin mahalle, öğrenci yok.
ısınma biraz sorunlu
  • klar  (27.01.16 17:08:10)
sene geçen sene eylül civarı,
üsküdar bağlarbaşı soyak sitesi
2+1 55 m2 4. kat 1100 den 1300 e çıkardı dalaylama, zaten şehir değiştiriyordum çıktım evden.
üsküdar meydana 10-15 dk yürüme mesafesi. capitole yürüme mesafesi, site içi otopark, kümes gibi ev tek kişi için ideal.

4. kat olduğu için denizi göremiyordum ama karışıyı görüyorudum uzakta olsa. manzara bi ankaralı için iyiydi.

yokuş çok. selamialiye yakın. biraz dikkat etmek lazım sitede gezici güvenliğimsi var. çevresi açık.
  • morcivert  (27.01.16 17:27:52 ~ 17:29:34)