mahalle berberine 1000 tl borc verdim

geri vermedi:/ uc ay oldu.. durumu kotu baya biliyorum ama bir yandan da isimi saglama almak istiyorum. goturup bi kagida imza attirsam hukuken ne kadar baglayici olur?

senet goturebilirsin ancak ama o da bi boka yaramaz. Parca parca da olsa almaya calis parani. Zaten buyuk ihtimal bir sey imzalamayacaktir, 2 saat dil dokecektir valla haftaya su gun, obur hafta bugun diye.

  • dougsampson  (26.01.16 21:30:23)
senet bile olsa çok uğraştırıyor. 1000 lira için de dava avukat falan uğraşılmaz.

  • victum  (26.01.16 21:32:56)
dil doke doke hem beynimi hem psikolojimi sikti zaten. senet imzalatiym o zaman en azindan odemezse icraya verirm

  • confessions of an adman  (26.01.16 21:33:53)
Kasanın başına otur.

1 Haftalık Ciroyu sen topla :)
  • voyage  (26.01.16 21:37:53)
ömür boyu saç kesimini bedavaya getirdin hadi.

  • rhan  (26.01.16 21:40:28)
rhan yok ya adamin yuzunu gormek istemiyorum artik. 2 yasimdan beri gittigim berberi degistiricm bu yuzden. siz siz olun azcik supheniz olan kimseye borc vermeyin ark.lar

  • confessions of an adman  (26.01.16 21:45:17)
durumu kötü olsa da sözünde sebat etmeyen birine acıma.
borcu, ödemeye niyetli olan öder. bunda o niyet yok anlasilan. biraz ciddi olsa az az da olsa öder.
ısrarla iste.
  • 1adam  (26.01.16 21:46:26)
yok acimiyorum artik ya parani ya karini diyecek noktaya geldim

  • confessions of an adman  (26.01.16 21:51:15)
abi ben emlakçının birine 3 bin verdim ev kaporası için. bir durum oldu, ev sahibi vaz geçti.
parayı alıcam, şu oldu, bu oldu. bi saate, akşama, cumaya derken 3 ay salladı.
en son gittim dükkana oturdum. içerde müşteri de var. benim işimi gör falan diyorum. arada sesimi yükseltiyorum falan akşama kadar oturdum en son kart buldu getirdi kart çektik. 9 taksit yaptım hatta.
  • rhan  (26.01.16 21:57:36)
berber en zor adam. bir yerlerden para beklemiyorsa 1000 tl'yi toplamasi cok uzun surer. bizimki gun boyu yaptigi cayin parasini bile ortagindan alamadigindan yakiniyordu, oyle dusun. hele simdi okullar da eskisi gibi siki degil,ogrenciler de trasa gelmiyormus, 1000 tl'yi zor toplar.

kagida imza bildigim kadariyla bizde bir sey ifade etmiyor. amerika'da falan da mahkemeye gittiginde bir ise yariyor zaten. o raddeye gelecek misin 1000 tl icin?

su an okullar tatilde, tam en parasiz zamani, okullar acilmadan once bir soyle, eger o da "okullar tatilde, elim sikisik, acilsin, iki uc haftaya veririm" falan diyebilirse oradan yurumeye bak. bir de senin de borcun oldugunu soylersin, oyle direkt isteme, hatta 800 tl falan de, o da bir kac hafta derse, ben verecegim yere bir konusup erteleyeyim, kac hafta olur deyip yuru. sonra da "800" bulamayinca "kac varsa ver" der, bir 500 falan koparirsan gerisini de parca parca toplayip, kalanini trasa yazdir gitsin.
  • whoami  (26.01.16 22:02:43)
git dükkana otur bizde öyle yaparız genelde esnaflıkta adettir bu.
vermiyor mu parayı git otur sabahtan akşama kadar sen gidemiyorsan işi gücü olmayan bir akrabanı gönder dursun

  • gozu acik sevisen yahudi  (26.01.16 22:03:30)
Parca parca 5 tane bono imzalat
Her ay ikiyüz al bir tane bonosunu ver

  • karahitayli  (26.01.16 22:08:22)
berberine 1000 lira borc vermek ne amk. ben konusmasin, tv izlemesin, sadece isini yapsin diye dua ediyorum millet borc harc iliskisine giriyor hiamina..

  • mayeskuel  (26.01.16 22:36:05)
bono

  • Big bada bum bum  (26.01.16 23:58:26)