alka seltzer - alkol iliskisi

sozlugu okudum, duyuruyu okudum, son zamanlarda cok alkol tukettigim icin gittim alka seltzer aldim. ama ne sozlukte ne duyuruda dogru kullanimini anlayamadim. biliyorum alkolle alinmamasi gereken bir ilac-mis (ilac sonucta). ama alkolun kotu etkisini azaltmak icin nasil kullaniyoruz?

a- cok icecegini biliyorsan ictigin arada bi bardak da bundan gotur
b- ic bitir, sarhos ol, lesin ciksin, ondan sonra bunu ic ki mide bulantisindan uyuyamama durumu olmasin
c- gece buna hic dokunma, sabah kotuysen ic.

cevaplarken lutfen icmeye baslamadan once o gecenin kotu bitecegini onceden bildigimizi goz onunde bulunduralim.

c

b için kusman gerek baska türlü bulantıdan kurtulamazsın
  • neira  (21.01.16 22:57:30 ~ 22:58:05)
ben sarhoşken içemiyorum hemen çıkıyor :/ paşa paşa yat sabahı içersin

  • female demon  (21.01.16 22:59:55)
c.

bu arada birayla filan içsen bişey olmaz aslında. yani zehirlenme gibi filan. sadece mideyi rahatlatan naif bir ilaç.
  • tepedeki psychedelic adam  (21.01.16 23:00:18)
Ben b ve c şeklinde kullanırım senelerdir.
Ertesi sabah akşamdan kalma mide ve baş ağrısı ile uyanmamak için yatmadan alırım.

Yatmadan almayı unutmuşsam sabah alırım.
  • kelbukel  (21.01.16 23:01:27)
c

  • rakicandir  (21.01.16 23:07:30)
bütün şıkları denedim. en güzeli uyumadan önce içmek. amaç sabah yorgun uyanmamak.

  • golazo  (21.01.16 23:07:40)
c

  • cekilmis gayfe  (21.01.16 23:08:05)
C yav. Mineralli ağrı kesici içiyonuz nihayetinde. Büyütmeyin.

Yerinizde olsam yatmadan maden suyu içerim, sabah kalkınca lansor ve bir maden suyu daha. Ağrı geçmeyecek gibiyse bir de parol yutar bebek gibi olurum.
  • hic sikilmadan seks yaparim  (21.01.16 23:16:15)
c

ben daha kotusunu yapiyordum bir ara. alkol almadan once vermidon iciyordum. sabah uyandigimda en ufak bir agiz kurulugu ve bas agrisiolmuyordu. mide kanamasi riskini ogrendikten sonra biraktim. sabah uyaninca alka seltzer her derde deva. tatile cikiyorsam mutlaka yanima aldigim hayat kurtarici ilac.
  • zorkun  (22.01.16 00:57:51)
c

  • bryan fury  (22.01.16 08:43:59)
ben çok fazla kaçırdığım gece yatmadan önce yarım su bardağına iki tane atıyorum ve içip yatırıyorum. artı sabah kalkınca da aynı şekilde yarım su bardağına iki tane atıp içiyorum.

bebek gibi oluyorum sonrasında. ama sedergine daha bir etkili alka-seltzer'den benim için.
  • mermize  (22.01.16 08:47:05)
c.

ek olarak içmeye başlamadan 2-3 saat önce bunu içip sabah uyandığında da içip iyi geldiğini söyleyen bi arkadaşım da var.
  • washe  (22.01.16 09:26:08)
ben içeriğine baktım bu ağrı kesici+mide koruyucuymuş. alkolle birlikte alınmamalıymış kanama riskini arttırıyormuş.
sanırım sen alkol ala ala miden bir hal oldu, midende yanma falan var, buna bir çözüm arıyorsun?
kahve alkol gibi şeyler mide asidini arttırır özellikle boş karnına içersen daha çok yanma hissi yaşarsın. mide koruyucu ilaçtan ziyade ağrı kesici bu. asıl mide koruyucular bunlar değil ama sen onun yerine alkolü azaltsan ve boş mideye içmesen daha iyi olur.
  • irsh92  (22.01.16 22:38:46)
Yok benim amacim mideyi korumak degil, yatinca o dunya donuyo mide de ona eslik ediyo hissine care bulmak, ertesi gun hangoverla uyanmamak.

  • letheavendangered  (23.01.16 00:29:16)