[]

head first c kitabı ve uygulamalar ( sıfırdan c# öğrenme)

bu kitaptan c öğrenmeye başladım. en son üniversite zamanında dersini almıştım falan filan.

kitap çok iyi, içinde uygulamalar var kısa kısa kodlar. visual basic ile uygulamalari denemeye çalıştım fakat başaramadım, sanırım kullandıkları compiler gnu, o yüzden include'lar vs farklı.

herneyse, benim basic c öğrenmem lazım ve o kitaptaki kodları çalışmam lazım.

önerisi olan var mı?

 
Herhangi bir linux distrosu kur. Ardından yardır bence. Bunu da vm kullanarak yapabilirsin.


  • bedbed  (19.01.16 16:38:13) 
www.tutorialspoint.com

su siteyi kullaniyorum ve compiler kitaptaki ile uyusuyor.
bunun program versiyonunu nerden bulabilirim?
  • archely  (20.01.16 01:11:22) 
şimdi siz c mi öğrenmeye çalışıyosunuz c# mı visual basic mi?


  • ghilleinthemist  (20.01.16 01:34:29) 
visual ile işim yok.

basic c öğrenmeye çalışıyorum.
  • archely  (20.01.16 01:49:19) 
basic c diye birşey yok. yani visual basic'teki basic sizin aradığınız şey değil. o tamamen ayrı. siz temel, başlangıç düzeyde c öğrenicem diyosanız codeblocks, visual studio community edition benzeri bir ide indirin. eğer c# öğrenmeyi düşünüyosanız da(ki bu tamamen ayrı bi dil) kullandığınız kitabı dğeiştirmeniz gerek.


  • ghilleinthemist  (20.01.16 02:13:29) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.