55bin tl'ye kadar günde 70-80km yapılacak araç

Selamlar,

İş yeri evime 30-35km kadar. Sabah gidip akşam döneceğim, haftasonu istanbul'a yakın bir yerlere gidebileceğim, yılda beş altı sefer uzun mesafeye çıkacak bir araba almayı düşünüyorum. Çocuk yok, tatile giderken çok bavul taşımam, bagaj konusu pek sıkıntı olmaz, zaten maksimum 2-3 kişi gideriz tatile. arka koltukları doldururuz en kötü :D

55bin lira'ya kadar çıkabilirim. İlk arabam olacak ancak aktif bir şekilde araba kullanıyorum.

Sizin görüşleriniz neler? Siz hangi arabayı alırdınız?

sahibinden.com'a bakınca gördüklerim:
2011-2012 model audi a3 ( servisi çok pahalıdır diye düşünüyorum)
2012-2013 civic (lpg de taktırılıyor bunlara, az yakar o zaman)
2015 astra (opel'in de servisi pahalıdır diye düşünüyorum)
2013-2014 seat leon (herkeste bu var, konforu filan da iyiymiş)
0 seat ibiza ( sıfır araç qeyFi başka olur diyorlar)
0 toyota Auris 1.33

Opel'in servisi sandığın kadar pahalı değil. Auris alacaksan 1.33 almanı pek önermem. Çok saçma bir motor. Ben olsam Astra alırdım ama Civic, Leon, Auris falan da mantıklı.

  • charles montgomery monty burns  (18.01.16 15:37:59)
sıfır auris diyorum. masrafta çıkarmaz. ilk sahibi siz olursunuz ama yakıtını bilemiyorum.

  • delidir yakalayin  (18.01.16 15:38:49 ~ 15:39:36)
aşağı yukarı dediğin sebeplerden oturu yeni araba aldım.

alfa giulietta dizel. 60.000 lira 2014 model 15.000 km de.
  • t joe  (18.01.16 15:56:47)
0 astra sedan 51 lira zaten

  • rhan  (18.01.16 16:04:21)
sıfır fiesta diyorum ben. 50.000 civarı olması lazım. tertemiz araba, yakıtı da koklar iyi de kaçar.

ha bir de saydıkların yeterli değil. çoluk çocuk var mı, tatile giderken ne kadar bavul taşıyorsun vs vs.

illa dediklerinden biri olacaksa astra derdim ama 2015 diyorsun. bu sene yeni kasa çıkardılar. eski kasa oldu araba değer kaybetmişse şimdiden al hala yüksekse fiyatı alma yenileri sürüldükçe piyasaya değeri düşer. eski kasası inanılmaz güzeldi. 1.4 benzinlisi vardı arkadaşta çok sık kullandım akıyor yolda. ne kasis ne çukur hiçbişi hissetmiyorsun ve inanılmaz atik.
  • ayiadam  (18.01.16 16:09:01)
@charles: opel diyince direk aklıma servis geliyor, honda'ya, toyota'ya göre filan normal mi?

@rhan: hatchback düşünüyorum.

www.opel.com.tr

şurdan baktığımda hb'ler de 62bin lira filan gözüküyor. sadece bir model 52bin lira, o da neden bilmiyorum :D

@ayi: çocuk yok, tatile giderken çok bavul taşımam, bagaj konusu pek sıkıntı olmaz, zaten maksimum 2-3 kişi gideriz tatile. arka koltukları doldururuz en kötü :D
fiesta'ya da bakacağım.
  • fakyoras  (18.01.16 16:09:50 ~ 16:12:53)
çok fazla yol yapacaksın bu sebeple dizele yönel derim ben.
marka model konusunda yorum yapmiyim.

  • teritori  (18.01.16 16:27:12)
Dizel al diyorum bende. LPG'li Civic'de olur.

  • soft  (18.01.16 16:49:15)
Audi'yi geç, masraflı araba. Civic olabilir, lpg uyumu da iyi bir araç. Lpg'li ve temiz bulursan alabilirsin. Opel'in servisi pahalı değil ama Civic'e tercih edilecek bir tarafı yok. Parça masrafından bahsediyorsan Japonlar her türlü daha pahalıdır. Auris'i kullanmadım ama sıfır alacaksın nasılsa, gidip bir test sürüşü yap. O motor o aracı kaldırabiliyorsa tercih edilebilir. Sonuç olarak yakıt tüketimi önemli olduğuna göre ya lpgli bir Civic ya da düzgün bir dizel tercih edebilirsin.

  • Abdurrahman  (18.01.16 16:53:22)