Az önce bir kadınla tanıştım...

...çok garipti. Epi topu üç ya da beş dakika sürdü yine de özetliyorum. Konferans çıkışı merdivenlerden inerken bir kadına yardımcı oldum, bana konferansta olan bir şey hakkında bir soru sordu, ben de yardımcı olayım dedim. Bu esnada diyalog başladı. Bana lafın henüz başlarında "Maymunsun sen." dedi.

Hızlı hızlı konuşuyoruz, konular da değişiyor bu arada. Bu arada 68'li olduğundan, gençlerin bir şey yapmadığından, Çin'de doğduğundan, babasının fotoğrafından (çantasından zorlukla çıkardığı bir dosyanın içinden, bir grup adamın içinden birini işaretle gösterip sadece babam bu dedi), Kıbrıs'tan (orada da yaşamış), benim sigara içip içmediğimden, şu an naptığımdan (işte okul devam ediyor demeye kalmadan, işte bak maymunsun sen! dedi tekrar), burcumdan, Manisa'da aldığı devasa araziden ve eğer temiz bırakacaksam evlerinde kalabileceğimden (kullanabileceğin bir araba da var demek suretiyle) bahsetti. Bu arada elime bir para tutuşturdu. Rus parasıydı galiba. Bundan anlar mısın dedi, ben Rus parasına benziyor dedim. Onu boşver dedi ve "Ben bunu arıyorum." diye tükenmezle paranın köşesine yazılmış bir ismi gösterdi. Okuyamadım. Parayı cart diye çekti zaten elimden.

O kadar hızlı konuşuyoruz ki ben apıştım kaldım, bütün bunlar 3-5 dakika içinde oluyor. Özet geçiyorum size. Sonra hızlıca yürümeye başlamışız meğer, geç fark ettim ama böyle ayrılıyoruz modunda sürekli sola çekerek yürüyor ve habire konuşuyor. Tekrar kocasına geldi konu. Gel dedim ona gelmedi, koyundur o, koyun dedi. Sen ama maymunsun dedi tekrar bana bakarak ve bana mutlaka yaz, senin için bir şeyler yapalım dedi ve gitti. Son cümleyi benden uzaklaştığı için geriye kaykılarak ve biraz da sesini yükselterek söyledi.

Ben de birkaç dakika mal gibi kaldım ortada. Kadının gidişine baktım bir süre.

Bu nasıl bir diyalogtur ya? Maymun deyip durması neye alamet? Yorum yapabilecek olan var mı?

Ek: Bu esnada fotoğraf çekilmemiz lazım dedi, ve selfi yaptık. Yaptırdı yani.

fotografi atsana tipini merak ettim kadinin.

  • eksi sozlukte eksiyen adam  (16.01.16 18:10:01)
çin'de maymunların ne anlama geldiğini öğrenirsen belki çözersin

  • rakicandir  (16.01.16 18:10:26)
(bkz: bipolar bozukluk)

şaka değil gerçek
  • la noix  (16.01.16 18:11:14)
Az değişik geldi kadın. Zihinsel sıkıntıları var gibi. Kocası bıkmıştır brlki eve çağırdığı insanlardan.

  • bigbadabum  (16.01.16 18:14:46)
maymun ve koyun 12 hayvanlı takvime göre burç gibi bir şey olabilir belki.

  • king lizard  (16.01.16 18:15:47 ~ 18:19:59)
@eksi sozlukte eksiyen adam, o kendi telefonuyla çekti. yani foto onda.
@bigbadabum, bana çok dominant, yetkili bir teyze gibi geldi. eşi de çok saygın biri sanırsam.

  • lazarus  (16.01.16 18:25:58)
çin astrolojisindeki maymun burcundansın demek istemiş olmasın :)

  • naturelist  (16.01.16 19:38:13)
bence sana kadın yazıyor.

  • all girls dream  (16.01.16 19:43:46)
çin burcundan bahsetmiş. doğduğun yıla göre biliniyor bak bakayım bi maymumuymuşsun.

  • biyik  (16.01.16 19:49:17)
cidden fotosunu bende merak ettim

  • grid  (16.01.16 20:18:00)
evet ben maymunum çok iyi sevişirim diyecektin

  • grid  (16.01.16 20:19:02)
hacı ruhsal portresini tasvir ettin.

biraz da fiziksel özelliklerini betimler misin? merak ettim.
  • ya ben lan neyse  (16.01.16 20:50:23)
sanırım aranıyor. korkmazsanız bir yoklayın bence.

  • etsiz cig kofte olmaz  (16.01.16 20:53:51)
crazy monkey sex

  • confessions of an adman  (16.01.16 21:32:39)
Bence deli. Yazıyor gibi de geldi. Ben olsam götün götün uzardım.

  • grv  (16.01.16 21:58:35)
confessions of an adman +1

  • kaledekiyalnizlik  (16.01.16 22:03:27)
kaaaaç!

  • aithra  (16.01.16 23:00:19)
la noix hakli, bayagi bayagi bipolar bozuklugun manik evresini tarif ettin sen.

  • lead zeppelin  (16.01.16 23:06:03)
Çin astrolojisinde maymun burcu diye falan bir şey var mı, bakıyorum ama çakmadım bir şey. Hiç anlamam!

Fotoğrafı kendi makinesiyle çekti.

En ufak bir şey sormama mahal bırakmadan saydırdı ve gitti.
  • lazarus  (16.01.16 23:32:21 ~ 17.01.16 05:43:16)
www.yorumcu.com
oku bakalım belli mi olur :)

daha kimlerle tanışacaksın; ilginç tipleri çekiyorsun galiba :D
  • naturelist  (17.01.16 09:56:37)