Turkiye de 4.5 kullanimi

Turkiye neden 4g kulaniminda dunya da geride kaldi? Mesela bir bakiyorsun birlesik arap emirleklerine ve Kazakistana adamlar 4g kullaniyorlar. Turkiye neden gec kaldi bu konuda? 4.5 ile 4 g arasinda pek bir fark olucak mi?

Ekşise yazılan teknik birkaç entry vardı. Ordan çıkardığım sonuç; Erdoğan 5g dedi diye hem onu yalancı çıkarmayalım hem 4g devam diye 4.5g diye sallayıp geçtiler.

Türkiye'ye 3G de geç geldi. Hep geriden takip ediyoruz bu olayları. Çünkü zaten pahalı internet. Fazla download edeyim gibi bir olay olmuyor ı yüzden. Eksikliği de bu yüzden hissedilemiyor.
  • canercuxy  (11.01.16 23:49:13)
Bir de eleman sıkıntımız var. Türkiye'de yazılım bilme oranları çok düşük, Polonya'da ise yüzde 30'muş. İngiltere'de ilkokulda kod yazım dersi var. Türkiye'de office word bile kullanamıyor kimse.

  • Traveller  (11.01.16 23:51:03)
Ben 4G Lte kullaniyorum yurtdisinda. Sanirim bu 4.5g dedikleri teknoloji oluyor. Yani aslinda 4G ancak daha hizli bir internet performansi alinabiliyor.

  • kareem said  (12.01.16 02:28:32)
yahu 4.5g diye bir şey yok!!! Gelen teknoloji 4g yani lte, tayyibe yaranmak için ismi değiştirildi.

  • yatagants  (12.01.16 03:22:24)