dolar yükselmeye devam eder mi?

öncelikle şunu belirteyim : yatırımcı veya dolar üzerinden para kazanan birisi değilim.

dolar kuru üzerinden ödeme yapıyorum bir şirkete.(taksitler halinde.)en son ödeme yaptıktan sonra dolar yine arttı.
peki bu dolar artmaya devam eder mi? eğer öyleyse gidip ödemem gereken miktarı hemen alıp hepsini ödeyeceğim şirkete.

teşekkürler!

Borç ödemek bazen en iyi yatırımdır. madem dolar borcunuzun tamamını bir seferde ödeyebilecek durumdasiniz, taksit sayisi ve borc miktarina göre a)dolari alın, ana para halinde dursun.yine taksit taksit ödeyin
B)çok uzun vadeliyse peşin kapayın gitsin. Önünüze bakarsiniz, dolar yine yükselir gider diye düşünmezsiniz en azindan.

  • me gusta  (10.01.16 00:54:34)
Belli olmaz. Ben olsam bu ortamda riske girmez, acik pozisyonu kapatirdim. Yani dolari alir ama odemek icin vadesini beklerdim.

  • f_d  (10.01.16 00:55:44)
ödemeniz gereken miktarı alıp banka usd hesabınızda tutun. vadeniz geldigi gun aldıgınızdan yuksekse kur, hesaptan ödersiniz. degilse tersi. maddi durumunuzun rahat oldugu dusunulmustur.

kişisel fikrim, günlük dalgalanmalar olsa da doların geri donussuz bir 3 üstü surecine girdigi.
  • galandar kostumu  (10.01.16 00:59:11 ~ 01:00:07)
amerika faiz indirip, para basarsa belki

  • cevizlikarpuz  (10.01.16 01:15:38)
artar, doları şimdi al ama eğer erken ödemede indirim yoksa vadeli hesaba koy, arada faiz kazanırsın. sonra vadesinde öde. yok erken ödeme indirimi varsa ve bankanın verdiği faizden yüksekse hemen öde.

  • yakuza123  (10.01.16 01:56:16)
kanka cuma tam çok yii bir aralık ayı verisi geldi. hatta kasım ayı verisini de iyi şekilde güncellediler. yani dolar tam yükelecekken bizim borsa kapandı. yani öyle bi anda soruyorsun ki insan sinir oluyor ne diyelim şimdi.

şu an 3.02 ama pazartesi sabah fırlayacak. fırlamazsa dolarda yönümüz her zaman yukarı. yani trend olarak dolar daima yükelir. döviz.com'dam son 6 yılı görebilirsin. ama seçimlerde akp iktidara gelince biraz düştü.
  • kaledekiyalnizlik  (10.01.16 08:50:07)