biz mi büyüdük uykusuz penguen mi bozdu?

uykusuzu ilk çıktığı zamandan beri alırdım. penguen'i de oldukça sık takip ederdim.. zaten ikisini beraber alırdım genellikle.. 6 ay kadar önce bıraktım artık almayı güzel değil diye.. zaten kahkaha attırmasını beklemiyorum hiç bir zaman ama hafif bir tebessüm bile oluşmuyor artık.. niye bu kadar kötüleşti içerik? tamam bazı çizerler gitti ama Cihan Ceylan var memo var Ablak var Özer Aydoğan, Semra Can, Serkan Altuniğne var da var.. yani onların bile hoşuma gitmiyor artık çizdikleri.. bu hafta robinson'u diriltmişler eğer geçen haftalarda da yok ise.. bu kadar mı yeni karakter çıkmıyor da eskiye sardılar?

cabbar baba falan da gelsin o zaman transfer olup?

dergiler bozdu hacı, şimdi ocak ayında hortlak cıkacak cok azda olsa ümidim var ama mizah dergileri artık eski tadı yok.

  • all girls dream  (29.12.15 11:42:28)
uykusuz feci bozdu. ayrılanlar bi yana, kalan kadronun da yarısı arazi.
her hafta bi daha almicam diyorum.

  • manuel mandalina  (29.12.15 11:43:25)
aynı muhabbeti biz de yaptık.
mizah dergilerini ben de keyifli görmüyorum artık. eskiden ya dikkat etmiyordum ya da eskiye göre artan miktarda küfür var. karakterlere hep küfür ettiriyorlar ve cinsellikten prim yapmaya çalışıyorlar.

eskiden penguen,uykusuz bu kadar değildi.
  • dahinnotha  (29.12.15 11:51:35)
gülme eşiğin değişti.

ben inci capsleri ve hikayeleri hariç hiçbir şeye gülmüyorum. ''deli/gerizekalı taklidi yapan akıllı'' dan öte pek az şey komik geliyor.

inci, çıtayı farklı bir yere taşıdı. bu nedenle güldüğün şeyler de değişmiş olabilir.
  • tuhaf sorular soruyorum ben  (29.12.15 11:54:33)
2 yılı geçti ne uykusuz alıyorum ne penguen.

Lombak, penguen, leman, lmanyak, kemik ciltlerim vardı. O derece okurdum halbuki. Tam olarak neden almayı bıraktığımı bile hatırlamıyorum.

Hortlak dergisinden umutluyum ben de daha çıkmadı ama.

Bence biz değişmedik, belki çizerler değişti? Bence genç (15-25 yaş arası) amatör çizerler daha hevesli ve daha komik oluyor. Profesyonelleşen, evlenen vs çizerler o yaşlarındaki kadar verimli olamıyorlar sanki.
  • buzbebek  (29.12.15 12:07:22)
ben eskiden bir iki dergiyi bazi yazar cizerleri icin aliyordum ama bir sure sonra monotonlasti ve almamaya basladim. 2 yildan uzun bir suredir de mizah dergisi almiyorum. fakat en son umut sarikayanin naber'ini aldim gecen 2 sayi.

haftalik dergi aldigim siralarda yigit ozgurun bir haftasi bir haftasini tutmuyordu.

son zamanlardaysa internette bazi ozer aydogan karikaturleri goruyorum. adam her seferinde yariyor. oldukca enerjik ve yaratici buluyorum.

zaten komik olan karikaturler her zaman absurt durumlara siginiyorlar. fakat bazen cok zorluyorlar.

ayrica mizah, benim icin son zamanlarda gercek hayatin kendisi.

kisaca dergiler bozmus +1
  • idexo  (29.12.15 13:24:04)
Bence mizah memlekette akiyor, tavan yapiyor ondan. Caps yapanlar, monte yapanlar, espri yapanlar falan doyuruyor bence bizi, ben de tam bilemedim ben de ayni durumu yasiyorum cunku.

  • dougsampson  (29.12.15 13:44:23)
buzbebek +1

  • bana da mi lolo  (29.12.15 14:13:31)
Çizerler bölündükçe kalite Azaldı. Ben artık naber dergisini alıyorum umut Sarıkayanın. Tavsiye ederim.

  • hasmetizm 2046  (29.12.15 16:23:51)
bozdu+1

  • basond  (29.12.15 16:55:56)