her şeye ağlıyorum, yardım :(

ya ben her şeye ama her şeye ağlıyorum. 2 saniye yetiyo ağlamam için. yolda yaşlı amca görürüm dilenen ağlarım, aç hasta hayvan görürüm ağlarım, hiç tanımadığım bi bebeğin ölüm haberini görürüm ağlarım, mutlu olunca da mutluluktan ağlıyorum. biri ağlayınca biri ağladı diye ağlıyorum. gözümde yaş kalmayacak. ve böyle çoraplarımı çıkartınca yalnız kalmasınlar diye ayrı ayrı koyamıyorum falan. ne biliyim salak salak şeyler yapıyorum. tamam, vicdansız kötü bi insan olmaktansa her gün ağlarım da bu da çok fazla. bi de tutamıyorum zaman mekan farketmiyo. minibüste, otobüste ağlıyorum. nasıl geçecek bu ağlaklık. genç yaşımda ciğer solmasından ölücem :(

ağlamak güzeldir, kendinizi rahatlatırsınız :)

belki de kafanızda bir şeyler var sizin haberiniz olmayan, sizi o üzüyordur.
  • noluyor  (27.12.15 23:25:13)
Ekşisözlük beraber ağlanabilecek yazar listesine kaydınızı alıyorum :) bende çok ağlıyorum. Ağladıkça mutlu oluyorum ama. Tuhaf

  • grafite  (27.12.15 23:26:44)
duygusuz vicdansız odun (ki çokca var etrafta) olmaktan iyidir.

www.youtube.com
:)
  • titiraprap  (27.12.15 23:28:53 ~ 23:30:57)
30 yıldır ağlıyorum, ölmedim daha.

  • devilred  (27.12.15 23:34:12)
çoraplara kadar iyiydi de çorap konusu sıkıntılı...

  • mesglsn sanirm bn yatiyrm  (27.12.15 23:36:41)
ağlamak anormal değil. ama çıkarılan çorapların yalnızlık çekmemesi için bir araya getirilme çabası anormal. bence uzman görüşü almakta fayda var bu durumda.

  • icim urperiyor  (27.12.15 23:37:28)
ne zamandır, ne kadar sıklıkla olduğu önemli.

  • Absinthe75c  (27.12.15 23:40:15)
sesli güldürdün beni. benim çoraplarımı görsen kahrolursun herhalde :)

  • yorke  (27.12.15 23:42:37)
ya çorap mevzusu hep olan bişey değil şimdi deli matilda yapmayın beni ama arada olmuyo da değil :D

  • matilda  (27.12.15 23:43:11)
göz pınarlarından fışkıran şey yaş değil östrojen.

  • kargn  (27.12.15 23:44:07)
Ben de mesela tişörtü çıkarıyorum diyelim. Tişört tam göbeğimden sıyrılıyor yani göbek ile tişört ayrılmaya başlıyor ya hani, o an hüngür hüngür ağlıyordum. sebebini bilmiyordum, meğer matilda sendromu yaşıyormuşum. teşekkürler matilda...

  • mesglsn sanirm bn yatiyrm  (27.12.15 23:45:08)
(bkz: ağlama melis)

  • bigbadabum  (27.12.15 23:48:03)
Hormones

  • [silinmiş]  (28.12.15 05:49:24)
Sevimli misin nesin?

  • arnold schwarzeneger  (28.12.15 08:16:26)
ya birak agla daha ne istiyorsun, duygularini bosaltiyorsun. asiri guzel bisi bu! ben cok zorlasam da aglayamiyorum ama icime bastirdigim cok sey var. aglayabilsem hafifliycem.

  • superfluid  (08.09.16 03:58:47)
Sevinince de ağlıyorsun, çok ağlıyorsun ve tutamıyorsun. Ben de bir dönem yaşamıştım bunu. Rahatsız olmakta haklısın. İş görüşmesinin orta yerine gözlerimin dolduğunu biliyorum. Dıdının dıdısının nikahında şapır şupur ağladığımı biliyorum. Zeman mekan tanımaması hiç hoş değil, çözmek lazım.

- Önce hormonlarına baktır bi. Çok fazla ağlamanın nedeni hormonal olabilir.
- Duygusal veya düşünsel hassasiyet geliştirince de ağlama olabiliyor veya duygusal tepkilerinde ayarlama yapman gerekiyor olabilir ikinci olarak bi psikolg görse iyi olur.
- Empati yeteneğin fazla gelişmiş olabilir. Nörolojinin konusuna giriyor ama çözüyorlar mı bilmiyorum.
- Alışkanlık edinmiş olabilirsin. Çocukluktan beri böyleysen veya yakın çevrende ağlayan biri varsa...

Duyarlısın bu belli. Birileri içiin üzülüyorsun. Ağlamakla onlara yardımcı olamıyoruz biliyorsun. Bi işin ucundan tutarsan elinden geleni yapmaya çalışırsan hem kendini daha iyi hissedersin hem de üzüldüğün insanlara faydalı olabilirsin.
Mesela; işaret dli öğrenebilirsin, görme engelliler için kitap seslendirebilirsin, barınaklardaki çalışmalara katkıda bulunabilirsin, huzur evlerine gidip yaşlılarla sohpet edebilirsin, zihinsel engelli çocuklarla yapılan çalışmalara katılabilirsin, hastanelerin onkoloji bölümlerinde bazı çalışmalar oluyor çocuklar için katkı sağlayabilirsin, yetişkin okur yazarlığı öğretmeni olabilirsin, derneklerin burs komisyonları oluyor, eğitime katkı çalışmaları oluyor...
Sana hangisi uyuyorsa seç beğen al, yapılabilecek ço şey var :)
  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (08.09.16 05:50:42)