Göze kürdan girmesi sonuçları ? (bir hikaye için)

selamlar

arkadaşım bir kitap yazıyor da. hikayede x şahıs elindeki kürdanı y şahsın gözüne sokuyor. bu kürdan göze 3-4 cm giriyor. bunun sonuçları ne olabilir?
tamamen körlük ? geçici görme kaybı ? tedaviyle görebilme şansı ?

bir de göze bir cisim girmesi sonucu direk kan mı gelir yoksa farklı bir sıvı mı? yahu sorması bile iğrençmiş :S

direk kan gelir.
hayli de, ürkütücü birşeydir gözün kanaması.
uzuvlar kanayınca çok aşırı bir yaralanma değilse, genellikle soğukkanlılığımız koruruz da, iş göze geldi miydi paniğe kapılır çoğu insan.
  • pangea  (25.12.15 22:51:31)
kitabın adı ne veya senin adın ne kazayla almayayım, içim kalktı..

  • kuzey li  (25.12.15 23:11:22)
merhaba. kan gelmez göz sıvısı akar. youtu.be

  • libertine  (25.12.15 23:15:40)
y şahsı göz kapağını kapatacağı için kürdan o kadar girmez. en fazla 1cm girer. ondan da göz sıvısı veya kan gelmez. kürdan girdiği gibi çıkar. orda da kanlı bir delik kalır.

  • kaledekiyalnizlik  (26.12.15 00:57:57)
Gözün beyaz kısmı tahmin edemeyeceğiniz kadar sağlam bu arada. Öyle kürdan falan zırt diye giremeyebilir. Göz bebeğinden girer ama. Girerse merceği parçalayacağı için kişi kesinlikle o gözdeki görüşü yitirir, az bir kanama (Belli belirsiz) ve göz sıvısı akışı olur diye tahmin ediyorum.

Lise biyolojide mezbahadan gelen dana gözlerini kesip incelemiştik.
  • yirmisantim  (26.12.15 01:02:17)
Arkadaşlar sağolsunlar açıklamışlar ama bu kadar gerçekçi olmak zorunda mı bu kitap hacı ya :S

  • mesglsn sanirm bn yatiyrm  (26.12.15 01:04:51)