172 cm 72kg bir kadın nasıl giyinmeli?

36 yaşında 172cm boyunda 72kg'ım. sıkça giyim konusunda eleştiri aldım. bu fiziğe sahip siyah saç, beyaz tenli bir kadın nasıl giyinmeli? özellikle fotoğraflı yorumlar faydalı olacaktır.

36 yıl giyinip tepki aldıysa giyinmemeli..

  • erty_ksk  (25.12.15 22:34:22)
@cembacemba: spor ve fiziğe göre..

  • ceren_imo  (25.12.15 22:36:26)
vucut tipin hakkinda hic bilgi vermemissin ki. basenin mi var bacaklarin mi kalin gobegin mi var ?

  • yorke  (25.12.15 22:39:22)
fizik kiloyla belli olmaz ki. belin mi ince? basenlerin mi var? alt bedenin mi üst bedenin mi uzun? çok ayrıntı var.

  • cikolata selalesi  (25.12.15 22:39:28)
@cikolata selales: alt beden uzun ve evet basenler var.

  • ceren_imo  (25.12.15 22:46:54)
kız arkadaşım da sizinle hemen, hemen aynı boyda.
kendisi, ben sevdiğim için ve ona çok yakıştırdğım için zaman, zaman resmi-formal denilebilecek şekilde giyinir. (Ceket, Gömlek, kumaş pantol ya da düz kesim etek ve elbette ki topuklu ayakkabı)
böyle anların dışında da hep casual takılır. tişörtüdür, konversidir vs.
az, biraz fikir vermesi için yazdım.
  • pangea  (25.12.15 22:49:21)
fotoğrafla gelin bana..

  • ceren_imo  (25.12.15 22:53:48)
o zaman dar paça, ispanyol ve şalvar pantolondan uzak dur. a form etekler yakışır. üst parçalarını uzun tut. uzun ceketlerle basenlerini kapat pantolon giyeceksen.

alt kıyafetin koyu üst kıyafetin açık renkli olsun. geri kalanı aynada bakıp anlayabilirsin az çok.
  • cikolata selalesi  (25.12.15 22:58:24)
az çok tahmin edebiliyorum. bence boydan elbiseler çok yakışır. çok bol olmayan ama çok da dar olmayan. elbisesine göre ayak bileğine kadar olabilir ya da diz kapağı hizasında. kışın ise dar paça değil ama normal paça kot giyebilirsiniz elbiseyle üşürüm derseniz. tayt ve tayt gibi dar pantolonlardan uzak durun derim.

giyimle alakalı olarak çok süslü tüylü şeyler tercih etmeyin bence. bi de saç önemli hepsini süper yapıp saç uygun olmazsa yine kötü görünür. ama uzun ve doğal görünen saçlar her kadına yakışır bence.

boy kilo oranınız da bazılarına göre kilolu gelse de bence değil. kasın dediğin azcık etli olur. sadece sütlaç kıvamında olmasın hepten yeter :) yani fizik olarak beğenilmeyecek biri değilsiniz. sadece boy kilo bilgisine bakarak söylüyorum.
  • ergenpezeveng  (25.12.15 23:01:52)
www.google.com.tr

böyle böyle bak işte. bazılarının üzerine şal vs uydurabilirsin.
  • ergenpezeveng  (25.12.15 23:12:00)
sen foto at, biz olmuş veya olmamış diyelim, böyle anlaşılmaz ki?

  • yalnux  (25.12.15 23:16:32)
ben beğeniyorum valla :) bana da senin attığın resimlerdeki pantolonlar çok uymadı. bi kere çok dar. hafif bi göbek vardır diye tahmin ediyorum. lcw mağazasındaki hafif kilolu reyon görevlisi ya da müdür gibi olacağını düşünüyorum. çok resmiyetten yana değilim. ama yine siyah gri düz bi boydan elbise iş görür. pantolon ceket manken ölçülerinde hatunlarda güzel duruyor. ben böyle elbise daha çok seviyorum. uzun saç filan.

  • ergenpezeveng  (25.12.15 23:23:52)
bu arada lcw mağazası benzetmesi kıyafetler içindi giyerse öyle olur demek istedim :)

  • ergenpezeveng  (25.12.15 23:24:51)
  • kaledekiyalnizlik  (26.12.15 01:06:02)
kareli giysiler iyi gider. kih hih hi

  • jeharfi  (26.12.15 11:06:37)
lookbook'a hashtag'ler girebilirsiniz, kendinizle alakalı. ben sizin için mature yazdım mesela, aklıma başka bir şey gelmedi, çünkü fikrim/bilgim yok. :D

lookbook.nu

marka olarak instagram'da tahtadolap diye bir vintage sayfası var, çok güzel şeyler satıyorlar, bakabilirsiniz.
  • nice tnetennba  (26.12.15 11:21:01 ~ 11:22:40)