50 Mps fiber kullanıyorum wifi hızı

Ortalama kaç olmalı ? Müşteri hizmetleri Superonline en az 20 diyor ben cihazlarda hep 13-17 arası deger alıyorum ki modemin dibinde bile. Ne yapmam gerek ?

50 MBit'ten yaklaşık olarak 5.5 Megabayt/saniye hız almanız lazım. Neden 20 olması gerektiğini anlayamadım?

Kullandığınız cihazların da Wi-Fi hızını kontrol etmeniz gerekir. Bu cihazlar atıyorum max. 20MBit'e kadar destek veriyorsa, isterseniz 1000 MBit bağlantınız olsun 20'nin üzerine çıkmaz.
  • himmet dayi  (22.12.15 14:25:47)
modemin de bu hizlari birden cok cihaza verebilecek seviyede olmasi gerek. harici olarak ne sikayetin olursa olsun, altyapi vs diyip gecistireceklerdir.

edit:diyordum ki benzer bir cevabi zaten diger soruna da vermisim.
  • aynadakiyabanci  (22.12.15 14:26:14 ~ 14:28:41)
wifi'ın b-g-n-ac gibi çeşitleri var, modemin ve bağlandığın cihazın destekleyip desteklememesine göre değişiyor o.

hatırladığım kadarıyla elimizdeki standart(eskice) cihazlar maksimum 20mbps hız alabiliyor. Wifi ac destekleyenler çok daha hızlı transfer edebiliyor.

ama daha iyi bilen biri yazsa iyi olur.
  • rodriguez2  (22.12.15 14:27:06)
Ben de 50mbit fiber kullanıyorum wifi ile. Ortalama 5-6 mb/s arasında hızım. Herhangi bir yavaşlama, kesilme yaşamadım şimdiye kadar.

Makinemde 802.11ac kart var.
  • battal gemalmaz  (22.12.15 14:35:37)
wireless da bende de aynı şey oluyor. bilgisayarda ki wireless programını güncelle demişlerdi bu sorunu yaşayınca da uğraşamadım. bir dene istersen.

  • konskenkova  (22.12.15 14:35:47)
rodriguez2 +1 aynı sorunu yaşadım, modem 20 mbps destekliyormuş ve bunu söylememişler, baya şikayetler sonucu en son yetkili birisi eee sizin modeminiz 50 mbps desteklemiyor ki dedi. buna bir bak.

  • dilligaf  (22.12.15 14:39:02)
kabloyu bağla öyle test yap. laptop ya da telefonundaki wi-fi bağdaştırıcının en azından 300mbit destekli 802.11n olması gerekiyor 50 mbiti tam olarak alabilmesi için. tabii modemin de aynı şekilde. modemle aradaki mesafede ciddi etken.

  • washe  (22.12.15 14:40:18)
Süperinize modemi degıstirmem lazım onu anladım. WiFi hızı maalesef kötü

  • myopati multi minicore  (22.12.15 17:49:40)