Müzik dinleme aracı

.. Olarak hangisinin bedeli şarj tüketim açısından daha hafiftir,
FM radyo mu, internet radyosu mu.
Cevap internet radyosuysa hangi uygulama?
Telefondan müzik dinlemek istiyorum hep ama şarjı minimum yiyen şekilde. Ne yapmalı?
(androit)

spotify

al pre hesabı offline dinleyeceğin şarkıları ayarla takıl.
  • gozu acik sevisen yahudi  (21.12.15 11:56:12)
mantıken, internet radyosu hem interneti hem işlemci gücünü kullanıyor.
dolayısıyla fm radyo daha az pil harcar diyorum ben.

  • loveinaflipbook  (21.12.15 11:56:12)
Fm.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (21.12.15 12:02:42)
Ben de öyle düşünüyordum da işte "yeni telefonlara neden fm koymuyorlar sanıyorsunuz, çok pil yiyor" yorumunu duydum, acaba dedim.
Peki Az güç isteyen internet radyosu?

  • neynep  (21.12.15 12:05:00)
Ayrıca kişisel deneyimlerinden dolayı da fm radyonun bayaa tükettiğini düşünüyorum

  • neynep  (21.12.15 12:09:57)
bunu karşılaştırabilmek için pek çok değişken var.

hangi fm radio app'i?
wifi'den mi 3g'den mi, edge üzerinden mi?
bunların çekim gücü ve kalitesi ne şartlarda ne sıklıkla değişkenlik gösteriyor?
hangi os platformu?
  • jugador  (21.12.15 12:18:58)
internetten dinlemek çok daha fazla şarj yer diyorum ben. baz istasyonuyla sürekli iletişim halinde olacak vs.

bazı telefon modelleri normalde fm radyolu olmasına rağmen türkiyeye gelirken radyo özelliği kapatılıyor. trt bandrolü ödememek için. sonrasında fm radyo yazılımı indirip radyo kullanılabiliyor. bazense rootlamak gerekiyor ama fm radyo alıcısı sonuçta var cihazda. general mobile'da vardı böyle bir durum. lg'de de olacaktı.
  • sutlu nescafe  (21.12.15 12:24:16 ~ 12:24:59)
syotify'ı çevrimdışı kullanabiliyorduk sanırım. spotifyın beleş ve çevrimdışı sürümü. iyidir. kullan.

  • freetakilir  (21.12.15 13:43:02)
Teşekkürler ederim, ve

@jugador, not2'nin "içinden çıkan" fm radyo, genellikle 3g, 3.soru detayını göz önünde bulundurmayabiliriz, androit 4.4.2

@sutlu nescafe, bu bilgi sevindirdi. yeni telefon almam gerekecek, fm radyolu telefon bulamadığım için üzülüyordum. fm radyolu olup olmadığına göre seçecektim artık.

@freetakilir, spotify'ın beleş çevirimdışısı yok.
  • neynep  (21.12.15 19:52:54)
fm

  • basond  (21.12.15 19:54:38)
sonylerin çoğunda fm radyo var ve aktif.

  • sutlu nescafe  (21.12.15 21:49:39)