[]

şirket sahipleri başka şirketlerin hisselerini satın alabilir mi?

finansla ilgili bilgim pek iyi değil, hobi olarak bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum.

merak ettim, diyelim ki benim bir tane şirketim var, rakip şirketin ya da benimkiyle alakasız bir şirketin hisselerini alıp portföy oluşturabilir miyim?


 
yes.

edit: bu işe engel olabilen kuruma rekabet kurumu deniyor. bir sektördeki firmaların bayasını ele geçirirsen, "hop" diyebiliyorlar. yoksa sıkıntı olmuyor.
  • eksi sozluk e bir daha geldim  (18.12.15 12:27:06 ~ 20:26:25) 
Evet. Hatta şirketi ele de geçirebilir. (bkz: hostile takeover)

www.investopedia.com
  • perferil  (18.12.15 13:15:26) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.