ofiste çay-kahvenizi kendiniz mi alıyorsunuz?

selamlar,

bizim ofiste sürekli çay demleniyor ve türk kahvesi alınıyor. bunlar patrondan.
ama nescafe'mizi filtre kahvemizi kendimiz alıyoruz.

bu normal mi?

bizde de sürekli çay kahve var, şirketten. türk kahvesi yok ama.

  • innerbliss  (14.12.15 16:43:45)
filtre kahve normal de nescafe değil.

  • ayiadam  (14.12.15 16:45:24)
sadece çay ve su var bizde. kahveyi evde yapıp termosla getiriyorum veya french press ile kendim yapıyorum.

  • inheritance  (14.12.15 16:53:18)
Her şey var. Bedava.

  • [silinmiş]  (14.12.15 16:56:18)
normal

  • mantarliborek  (14.12.15 16:58:32)
çay 40 kuruş, nescafe(3'ü 1 arada) 50 kuruş, türk kahvesi 90 kuruş.

kamu.
  • bacardicola  (14.12.15 17:03:48)
Sabah + Öğlen çay demleniyor.
Nescafe şirketten.

Türk Kahvesini kendimiz yapıyoruz.
  • teknikekip  (14.12.15 17:09:56)
normal tabi. daha nolsun

  • all girls dream  (14.12.15 17:12:25)
bizde de her türlü çay, kahve vs. var şirkette. istediğin zaman alıyosun içiyosun. türk kahvesini mutfakta çalışan abladan rica ediyosun o yapıp getiriyor.

  • hypathia  (14.12.15 17:17:24)
ilk çalıştığım yer büyük bir kurumsal firmaydı, herşey bedavaydı. sonra yüksek lisans doktora olaylarına girdim, doktorada ilk okulum özel bir üniversiteydi, bölümdeki öğrenci ve hoca sayısı az olduğu için bize bedavaydı -sonradan neyime gerekse espresso makinesi getirdiler, adını bile yazamıyom- ona ücret istemey başladılar. sonra öğrendik ki bir başka fakültede çay kahve odası var, orası öğrencilere paralıymış misal. saçma bir şey ama öyle.
şimdi devlet üni.de doktora, arada hocalar çay kahve ısmarlıyorlar tabi bize :D ama çayımızı kahvemizi kendimiz hallediyoruz. tabi ben aslında burada çalışmıyorum, öğrenciyim sadece :)

ofisinizin büyüklüğüne bağlı biraz da, kurumsal firmalar her naneyi düşünüyor genelde, ama küçük bir firmaysa patronun istediği kadar olması normal -her ne kadar ben küçük firma patronu olsam, bunların hepsini çalışanlarıma sağlayacağımı düşünsem bile... altı üstü kahve çay yani, ben şimdi öğrenci halimle bile cihaz onarımına gelenlere çay kahve yapıp ikram ediyorum.
  • pasp  (14.12.15 17:21:20)
bizim ofiste;

çay,nescafe,bitki çaylar,türk kahvesi,sade soda var çay ocağında. bunları sınırsız alabiliyorsunuz. abla yoğun değilse o getiriyor.

üst katta ise makina var jacobsun, mocha,sıcak çikolata ve kahve var, o da sınırsız ve ücretsiz.
  • Absinthe75c  (14.12.15 17:21:23)
Bizde otomatlar var. cay kahve sicak soguk. Sirket aylik belirli bir para yukluyor kartlara otomat icin. Onun disinda taze yapilmis cay kahve icin kantin var her bisey parali orada. Firma en buyuk holdinglerden biri.

  • mononoke  (14.12.15 17:24:00)
eski iş yerimde günde 7-8 kere dağıtıyorlardı. yeni iş yerimde sabah ve öğlen getiriyorlar sadece. türk kahvesini makinada kendimiz yapıyoruz.

ben iki iş yerinde de kendim almayı tercih ediyorum. herkes kendi almalı bence. insan yüzü görürsünüz iki. bacaklarınız açılır.
  • morcivert  (14.12.15 17:29:14)
Ofiste çay kahvenin ücretli olabileceğini hiç düşünmemiştim. Ufkum açıldı. Bizde çay, türk kahvesi, nescafe, espresso, cappuccino, latte ve diğer aromatik kahveler, yeşil çay, bitki çayları, hatta o bitkilerin kendileri (ıhlamur, tarçın, karanfil vs) sınırsız ve ücretsiz. Ama ücretli olması da normalmiş demek ki.

  • pandispanya  (14.12.15 17:33:13 ~ 17:34:08)
ay bak yine hatırladım, sinirlerim tepeme çıktı. son çalıştığım yerde çalıştığım alana mola saatinde bile hiçbir içecek gelmiyordu (çaycı yerini bile bilmiyordu departmanın), diğer zamanlarda bir şey içmek tamamen yasaktı zaten, mola saatinde dışarıdaki paralı otomattan alıyordum çayımı kahvemi. iki hafta zor dayandım lanet yere.

bir önceki çalıştığım yabancı menşeli kurumsal şirkette ise türk kahvesi hariç her şey vardı ve canın istediğinde alıp içiyordun.

sizdeki normal bence.
  • devilred  (14.12.15 17:39:22)
çay 75 kuruş,

nescafe( 2 si 3 ü 5 i bir arada farketmez) 1 tl

türk kahvesi: parayla satın alınamaz.

kamu.
  • wilhelmwasmuss  (14.12.15 18:01:43 ~ 18:03:38)
kafeteryaya inersen
çay 75
Türk kahvesi 2,5
nescafe 1,5
kamu
  • omonia  (14.12.15 18:19:16)
patronun nescafe yada filtre kahve ile arası yoksa aklına gelmiyordur diye düşünüyorum, normal bence de.

  • selam  (14.12.15 18:31:21)
Sıcak suyun olduğu yerde hazır sıcak içecek sunulmaması çingenelik bence, çay var 3ü 1 arada yok ne demek; sanki aralarında uçurum var. Bizde çayın yanında bilimum meyve çayı(sallama), kahve(3ü 1 arada değil), Türk kahvesi ve sade soda var. Mesela bizdeki sade soda var ama meyveli yok olayı da saçma,gerçi su için anlaşılan firmanın markası olduğu için olabilir, bilmeden sallamıyım.

Çaycı varsa ofisteki herkese bedava ya da herkese paralı olmalı, 3 kuruşun hesabını yapanların ağzına köpek cost yapsın.
  • baba jo  (14.12.15 18:33:35)
7/24 çay var,kışın ıhlamur ve kuşburnu da kaynıyor,onun haricinde nescafe, türk kahvesi,poşet bitki çay çeşitleri ve maden suyu da mevcut iki tane abla var onlar servis yapıyor,ücretsiz herşey.

  • sealth  (14.12.15 18:34:30)
filtre nescafe türk kahcesi çay ve bilmem ne çayları var. hepsi bedava.

  • eurhka  (14.12.15 18:51:40)
filtre kahve ve bitki caylari var bir suru cesit.
sut ve nesquik de var.
sirketten, yurtdisi.
  • jedilance  (14.12.15 19:00:18)
Sadece çay ve sıcak su var ama ikisi de lezzetsiz, o yüzden kettle'da kendimiz yapıyoruz.

@sealth çok kıskandım sizin ortamı yalnız :)
  • BuddyGuy  (14.12.15 19:01:49)