bir steakhouse burger karşılığı 3 parça et alabiliyor olmak

19.50 olmuş burger king'de steakhouse burger.

Bunun karşılığı olarak marketimizden 3 parça bonfile veya antrikot alıp sağlıklı sağlıklı yiyebiliyoruz.

evet. duyuru bu kadar. dağılabilirsiniz.

illa soru sormam gerekicekse : Burger v Mc donalds neden bu kadar pahalı?

Simitle ekmekte aynı fiyat, hatta bazı yerlerde simit daha pahalı.

Hayat pahalı.

Edit: Ayrıca paran yoksa yemekeyeceksin steakhouse burger, git bulgur ye, tarhana iç.
  • arockm  (11.12.15 16:15:56 ~ 16:59:47)
geçen gün iki açma, iki kahveye otuz lira verdik. neden mi? havalimanındaydık. bunun pek çok örneğini verebilirim. ama üşendim ve bir şeyi değiştirmeyecek.

hayat pahalı, biz fakir.
  • allineed  (11.12.15 16:19:47)
herkes gecen günden bahsetmis.

gecen gün ızgaracıda 2 dana pirzola bir antrikota 66 lira verdim, pişirme içinde.

Nasıl yedimmmm nasıl yedimmmm''''''^^^!

die fakirs!
  • anonymice  (11.12.15 16:25:56)
dün 200 gram antrikotu 14 liraya aldım migros'tan. hesap doğru değil.

bildiğim kadarıyla steakhouse burger'de 150 gram et var. ayrıca pattis ve kola da var o menüde. öyle çok çok pahalı değil.

ama şöyle dersen '2008'de bu menü 9,90 tl'ydi, 2015 sonunda 19,50 tl oldu. kardeşim el insaf; bu ne zam!', şapka çıkarırım.
  • mermize  (11.12.15 16:29:20)
yurtdışı çok güzel gelsenize. burda bonfile'nin kilosu 32 lira :D o da en pahalı kasapta. normal yemeklik eti ise 17-18 liraya alıyoruz.

fakirler ölsün kasaptan selamlar.
  • ayiadam  (11.12.15 16:46:30)
o fiyata et alabiliyor olsak bile bunun eve gelmesi var, pişirmesi var, sofra kurup yemesi, o sofrayı toplaması var, bulaşığı var, yanında salatası, patatesi, içeceği var.

steakhouse'da bunların hiçbiri yok. pişirilmiş, patates kola dahil, sofra yok, bulaşık yok.

sadece yediğine değil, o anki durumuna göre pratikliğine de veriyorsun o parayı.

şimdi şuradaki burger king'e gidip yesem hemen doyar, eve gider ayakları uzatırım. yanındaki kasaptan et alsam dolmuşa bin, eve git, üstünü başını soyun rahatla, etleri tavaya koy pişir, sofra kur, ye, sıfrayı topla, bulaşığı yıka. aynı fiyata geldi ama üç parça etle hem en az bir saat geç karnım doydu, hem bir sürü iş çıktı.
  • kibritsuyu  (11.12.15 16:58:32)
dışarıda yemek çok akıl işi değil ama yiyoruz işte

  • 05  (11.12.15 17:06:46)
burger lobisi hesaplar almış cevap kasıyor sandım.

  • Big bada bum bum  (11.12.15 18:03:37)
Ya zaten burger king MC donalds fln lüks yer değil, kalitesiz hızlı yiyecek satıyorlar ama bizim insanımız bunları biraz standartlaştırdi gibi bence. Talep olunca da fiyatlar daki artis çok farketmiyor pek gibi.

Eskiden arada bende yerdim steakhouse, sonra homemade burger yapan yerleri keşfettim, hayatta yemek burger king fln. Adamlar sağlıklı hamburger yapıyor, çok fena da doyuruyor 25 TL fln veriyosun
  • nucleon  (11.12.15 18:04:23)
Az evvel 190 gr antrikot, 500 gram tavuk biftek, 2 Salatalık, 3 domates e 18 lira verdim.

Burger king yılda ayda bir gidilecek bir yer. Zaten doyurmuyorda
  • roe  (11.12.15 19:15:31)
20 ona verene kadar 30 liraya daily dana yerim lan. en azından at eti olmadığını bilirim. lokum gibi et. yada dediğiniz gibi marketten alıp yemek en güzeli.

  • greenshadow  (11.12.15 19:34:03)